Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Stivi » Вто 24 ное 2020 22:30


biol написа:Никакъв начин да ме вкараш в спор , не си ми на нивото. А и с военни не споря.

А генерали-шофьори на джипки предполагам са ти на нивото,за разлика от фатмаците :mhihi




бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот бат рамбо » Вто 24 ное 2020 23:09


Цитат от последното интервю на професор Чирков - лека му пръст. И той бил конспиратор...:

През 2014 г. Европа страдаше от свински грип, как се справи тогава?

Още от 2004 г. имаше SARS. Нямам представа какво правят в момента, за да се справят със ситуацията. Не съм вече между тях, за да ги видя. За мен обаче това, което се случва в момента с коронавируса, е много глупаво – излезе информация, че 200 големи фирми в света имат оборот 47 билиона – не милиони или милиарди, а 47 билиона! БВП на европейските държави (не само отделни фирми, а целият БВП), САЩ, Китай и Япония не прави общо 47 билиона! Може да си представите как може да се манипулира всичко, за да постигнат успех тези фирми.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Vlad777 » Вто 24 ное 2020 23:33


Хора, които ползват Й за множествено число дават акъл в темата. Стадо.


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Бай Иван » Вто 24 ное 2020 23:35


Няма конспиративни теории, има конспиративни практики.


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Бай Иван » Вто 24 ное 2020 23:40


group® написа:Поне поспря наплива на 'вътрешната' информация за 1800лв, 40лв и т.н. :Mr Green Fun


https://m.fakti.bg/bulgaria/525167-covi ... cata-video

:Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот hooligans » Вто 24 ное 2020 23:44


Повтаряш се, това вече го пуска - Публикувано: 05 ное 2020, 18:52


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот viksanlg » Сря 25 ное 2020 0:26


group® написа:Не виждам причина да изостряте дискусията.
До момента си говорим едни общи приказки.
Поне поспря наплива на 'вътрешната' информация за 1800лв, 40лв и т.н. :Mr Green Fun

Запазете сили за същинското разделяне на общественото мнение:
Появата на ваксина.
За и против нея? :mhihi
Там вече ще стане страшно. :deal

Спомена се, че СИ ще има след ваксината. Но само, ако достатъчен брой (не знам какъв е), се ваксинират.
И циркът ще започне с нова сила :c010


Може да се получи разделение в обществото само по един начин, да принуждават да го правят задължително. Другият начин всъщност който току що се сетих е както някои ваксинации при децата казват на родителите" ако искате не ги ваксинирайте, но няма да допуснем такива деца в детските градини..."Иначе ако стане пожелателно както ваксините за грип или жълтеница няма да има конфликти със сигурност.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот инжектопляктор » Сря 25 ное 2020 1:00


Бих казал приказка или две за някои неща, но не знам дали си заслужава.
viksanlg написа: Може да се получи разделение в обществото само по един начин, да принуждават да го правят задължително.

Всичко е задължително, докато живееш в обществото. Ако ти свирнат "хоп" и ще скачаш. От математическа гледна точка
е важно колко души е спасила една ваксина и ако са значително повече от тези, получили странични ефекти - прилага се.
Без да ми се обиждаш, много си позволявате в днешно време всичко да има пожелателен характер.
Свободният избор е една илюзия, която много бързо може да бъде отнета от тоз, който може да наложи своя избор.
Половината мнения в интернет ми приличат на някакво малко дете, което тропа по масата какво ще яде и какво няма.
Забелязвам и как хората масово се пънат на всичко, независимо лошо ли е или добро, само защото не са им дали
да изберат какво ще има за десерт.
Имам чувството, че ако утре гръмне АЕЦ Козлодуй, 1/3 ще твърдят как радиацията е безопасна, 1/3 че АЕЦ-а не е гръмнал всъщност и било конспирация, а поне 2/3 няма да тръгнат да пият йод-а и ще протестират как трябвало да има вкус на праскова и че бил гаден или да спазват мерките да не излизат навън и да не ближат парапета с радиоактивния прах. Сигурно от всички 50% ще си рупат марулята с радиоактивните отпадъци отгоре. И тук-таме ще има някакви 10%, които са с всичкия си.
Идеята ми е, че ако в един момент е критично ще ви извадят навън с армията, ще ви вардят с калашниците и ще ви стрелят, ако не искате имунизация и нищо няма да може да сторите по въпроса. Протестирате и коментирате само защото ви се дава възможност.
бат рамбо написа:През 2014 г. Европа страдаше от свински грип, как се справи тогава?

2004 свински грип не съм хващал. Нито пък пилешки грип. Били правили фирми печалба. Пари при пари отиват, нали знаеш.
Докато бедните ги кътат, богатите имат възможност да ги местят и да печелят. Да беше отворил цех за дезинфектанти и маски да шиеш в началото и ти щеше да избиваш рибата и да се възползваш от ситуацията. Идеята ми е, че това че ние не се ориентираме достатъчно добре за бизнес възможности, други го правят. Експлоатират ситуацията обаче, не я предизвикват. Не им трябва нищо да предизвикват, като просто така и така си получават пари без нищо да провокират.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот viksanlg » Сря 25 ное 2020 6:41


Не се обиждам, просто затвърждаш подозрението ми ,че най комфортно би живял в Северна Корея!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Сря 25 ное 2020 7:06


бат рамбо написа:излезе информация, че 200 големи фирми в света имат оборот 47 билиона – не милиони или милиарди, а 47 билиона! БВП на европейските държави (не само отделни фирми, а целият БВП), САЩ, Китай и Япония не прави общо 47 билиона!

Не разбрах цялото нещо ли е цитат или последното е твой коментар. Само че щом го цитираш, явно и ти мислиш същото. Може би Чирков не е научил (явно и ти?), че милиард и билион е едно и също нещо - американците казват билион, а ние милиард. Така че невероятната сума от 47 билиона е съизмерима с БВП на България. Не съм гледал колко точно е актуалния БВП, но и 2 пъти по-малък да е, сумата е много далече от САЩ, Китай и т.н.

Последна промяна от 777 на Сря 25 ное 2020 10:35, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот biol » Сря 25 ное 2020 8:15


А честито, вече официално сме на 1 място в света по смъртност.

Причини .. Ето част от интервю на проф. Николай Габровски

Лично като лекар смятам, че по-сериозни мерки трябва да бъдат въведени, но причината за това е най-вече, че въведените сега не се спазват. От медицинска гледна точка това е абсолютно задължително, за да се въведе в контрол ходът на това заболяване. Това заяви пред Нова тв зам.-директорът на УМБАЛСМ "Н.И.Пирогов" и зам.-председател на БЛС проф. Николай Габровски.

"Въпросът защо имаме толкова голяма смъртност трябва да бъде зададен на хората, които твърдяха, че такъв вирус няма, които твърдяха, че маските са излишни и към тези, които палиха маски по площадите. Експертите твърдим от самото начало на този вирус, че той е много сериозен и потенциално смъртоносен. Трябва и да се спазват едни не чак толкова сложни правила"


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот VWGT » Сря 25 ное 2020 9:35


biol написа:зам.-председател на БЛС проф. Николай Габровски.

"Експертите твърдим от самото начало на този вирус, че той е много сериозен и потенциално смъртоносен. "


По никакъв начин не искам да омаловажавам докторската специалност и експертизата в неврохирургията, която Габровски сигурно притежава. Както и постиженията на хирурзите Балтов и Мутафчийски. Но искам да разбера по-конкретно за какви експерти говори Габровски? Защото аз предполагам, че много доктори на ик.н., също споделят неговото мнение, ама какво от това.

Защото по-тесните от него експерти по вирусология, имунология, заразни болести и тн, сякаш не споделят на 100% неговото мнение. При първия локдаун даже имаше опит да се създаде такъв експертен съвет, с участието на въпросните по-тесни специалисти, които обаче нещо не се вместиха в партийната линия следвана от Мутафчийски тогава, и след една седмица ги разформироваха. Както и айде да не се връщаме в самото начало, защото известна част от тези експерти твърдяха точно обратното :)


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот milmar » Сря 25 ное 2020 10:05


Аз и до сега не разбрах, как може да се твърди, че маската не предпазва и не е необходима, дори е вредна. Сега спокойно може да се каже, че като кашляш не е нужно да си слагаш ръката пред себе си, защото е по-малко ефективно и от маската. Това се дължи според мен на малоумие. И да го твърдят някакви, дето кряскат по улицата е ОК, обаче и на глед разумни хора от 100 кладенеца вода вадят за да докажат....
Ама не били 100% сигурно средство - ами не са, кое е 100% сигурно? Освен че с 5G кокошките носят по-малко яйца. Не е сигурна защита, защото и скафандър да си сложиш, идва момент да се храниш, а не всяка храна се обработва термично, а не знаеш дали който се е грижил за тая храна не е от идиотите, дето гориха маски. Ама по-добре било всички да се заразим, защото ще получим естествена имунизация, ОК! Обаче, който не получи "ей тъй" имунизация, а се разболее, пък болниците са пълни с подобни, ще си отиде, но и това "е ОК" нали? Освен ако не е някой наш близък, не дай Боже. Че и апендицит да получиш в това време е смъртна опасност, защото не знаеш кога ще те приемат и оперират, и да нямаш корона, съвсем спокойно могат да те пишат, без да лъжат, че си загинал заради короната.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Сря 25 ное 2020 10:32


biol написа:А честито, вече официално сме на 1 място в света по смъртност.

Добре беше да уточниш на глава от населението или да напишеш "относително", но такива подробности не ти подхождат на нивото, нали.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот VWGT » Сря 25 ное 2020 10:47


milmar написа:Аз и до сега не разбрах, как може да се твърди, че маската не предпазва и не е необходима, дори е вредна.

Разбира се, че предпазва и помага, когато се ползва по необходимост и предназначение (в болница, в магазин). Но не винаги е необходима (примерно като си караш колелото в парка), както и може да вреди (примерно ако не я сменяш на всеки два часа и я носиш цял ден в училище).
Не се съсредоточавай само върху полярните мнение по темата :)
Макар че като гледах вчера колко хора вярват в тоталните небивалици за 5g, Бил Гейтс и тн, вече и аз не знам какво е полярно мнение и те разбирам :)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kiko26 и 199 госта