Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Сря 25 ное 2020 11:09


777 написа:
biol написа:А честито, вече официално сме на 1 място в света по смъртност.

Добре беше да уточниш на глава от населението или да напишеш "относително", но такива подробности не ти подхождат на нивото, нали.

Според теб, някой ще си помисли, че иде реч за абсолютен брой ли?




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Сря 25 ное 2020 11:15


"на 1 място в света" звучи претенциозно, така че ако целта не е сензация е добре да се пояснява. Ясно е, че масово се търси сензация, лайкове и подобни.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Stivi » Сря 25 ное 2020 11:18


Когато се говори за класации по смъртност,не е зле да се знае на кое място сме били и преди пандемията,понеже двата показателя са доста тясно свързани :a045


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Сря 25 ное 2020 11:27


Ми то си е сензация.
Печална и изобличаваща сензация.
Независимо днес, утре, вчера.
Някак няма мислене, което да измести логиката, че мрем повече от тези без храна, с 1 лекар на 1 милион население, etc.

Каквото и нагласяне на цифри и факти да правим, имаме среднодневна обща смъртност от 300 човека.
Сега около 1/2 са само от К19. Дори и да има спад на общата извън К19, това си е 'сензация'.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот ssssl » Сря 25 ное 2020 12:08


"Ще има спорт в България" https://nova.bg/news/view/2020/11/25/30 ... %B8%D1%8F/


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Сря 25 ное 2020 12:50


Най-безумното е, че ще има театри :no

............

viksanlg написа:
Може да се получи разделение в обществото само по един начин, да принуждават да го правят задължително.


Властта няма да принуждава. Доста съм убеден в това.
Но ще има НО.
Вероятно ще се въведе паспорт/документ за имунизацията.
Вероятно само с такъв ще можеш да посещаваш определени държави.
Вероятно само така ще можеш да летиш със самолет.
Вероятно и за детска/училище (ако им стиска).
Ще има и някои други опити за подобни изисквания - театър, концерт, мач, ....
Но бързо ще отпадат, защото заплахата бързо ще намалее.
А знаем, че сме изключително късопаметни.


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот biol » Сря 25 ное 2020 13:43


VWGT написа:
biol написа:зам.-председател на БЛС проф. Николай Габровски.

"Експертите твърдим от самото начало на този вирус, че той е много сериозен и потенциално смъртоносен. "


По никакъв начин не искам да омаловажавам докторската специалност и експертизата в неврохирургията, която Габровски сигурно притежава. Както и постиженията на хирурзите Балтов и Мутафчийски. Но искам да разбера по-конкретно за какви експерти говори Габровски? Защото аз предполагам, че много доктори на ик.н., също споделят неговото мнение, ама какво от това.
)


Може би за това , че Пирогов от началото работи с Ковид пациенти, и мисля че досега са имали най много пациенти. В пирогов бяха първите тестове на болни.
Този опит означава нещо

В момента има протест и всички са без маски.
Хубаво е да се отчете нова тенденция- от две седмици в София заболелите спаднаха, но по провинцията случаите растат. За съжаление там не вярват в маските
https://i2.offnews.bg/events/2020/11/25 ... _800x*.jpg


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Сря 25 ное 2020 14:11


biol написа:Хубаво е да се отчете нова тенденция- от две седмици в София заболелите спаднаха, но по провинцията случаите растат.


Аз лично не си вадя никакви изводи вече от брой заболели, % заразени от изследвани и подобните числа.
Защото има бързи тестове, които много хора ползват.
Останаха да си правят ПСР-и единствено хората, които имат нужда от болничен (а реално могат да вземат и иначе), хора искащи потвърждение, страхуващи се, че няма да ги приемат в болница, влизащи в болница, пътуващи.
Отпаднаха контактните, паникьори, случайни, служебни причини, други причини.
Вероятно ще се покачи % загинали спрямо брой заразени. Но реално няма да е така.

Та не разбираме нищо от тези PCR-и.
Не можем да сравняваме във времето.
Ако се правят на случаен принцип, да. Масово тестуване - да.

Единственото число, което има значение сега е брой приети в болница. То показва колко се влошават нещата. А бързо скочи от 5к+ на 6к+.
Вече не само отпаднаха танцуващите в отделенията, а и доста хора, които би трябвало да са там.
Навярно можем да се доверим.
Бройката ще расте доста стремглаво идните дни и седмици.
Когато растежа спре, ще можем да мислим, че има затишие. Освен ако просто не са тотално запълнени болниците и просто няма как да расте.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Stivi » Сря 25 ное 2020 14:48


biol написа:Хубаво е да се отчете нова тенденция- от две седмици в София заболелите спаднаха, но по провинцията случаите растат. За съжаление там не вярват в маските

А дали не е, защото в София вече започва да се изгражда "стадният" имунитет ! При толкова много заразени със симптоми в столицата,като се знае ,че на 20 човека със симптоми има 80 които са го минали без да разберат, може да се окаже че са доближили 70-те процента на Мангъров !


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот инжектопляктор » Сря 25 ное 2020 15:14


viksanlg написа:просто затвърждаш подозрението ми ,че най комфортно би живял в Северна Корея!

Колега, ти знаеш ли какво означава свобода, но и самосъзнание, съвест?
Свободата е сам да избираш пътя си. Самосъзнанието и съвестта са да правиш правилните неща не защото някой ти е наредил, а защото вътрешно си убеден че така е правилно, защото мислиш не само за себе си, а и за околните. В някоя друга тема, ако става въпрос за армията, някой ще се пръкне да обяснява как младото поколение е разглезено, лигави се и нищо не става от него. Как не знае що е патриотизъм, дълг, съвест, чест.
От доста време чета и се опитвам да събудя нещо подобно у четящите, но и у пишещите. Виждам толкова много написано в интернет, все едно е писано не от зрели и съзнателни хора, а все едно гледам истерията на някое хлапе.
Разликата е, че докато толкова много хора тук философстват, аз съм си изпълнил гражданския дълг поне.
Нещата, които вие говорите и чепкате аз съм ги видял и ги знам.
Толкова много хора, които не само нямат чувство за самосъхранение, ами освен това и не им пука за околните.
За каква по-точно свобода се борите, като преди нея трябва да има съвест, самосъзнание, чест?
Толкова много предпочитат да се самозатрият, вместо да си мият ръцете, да си сложат маската. За всичко и на всичко сме контра.
Докъде мислите ще го докараме, ако при всяка криза или сериозно положение се играе по този начин?
Защо нещо трябва лично и персонално да те засегне, за да предприемеш действие?
Защо трябва да отричаш нещо, докато лично не си блъснеш главата в стената, така че да започне да кърви?
Stivi написа:А дали не е, защото в София вече започва да се изгражда "стадният" имунитет !

Не, не е. Стадният имунитет го имат овцете. Като гледам за шап-а не им помогна. А дали не е, защото все пак на някои хора им идва акъла?
Не се надявай да си асимптоматичен носител. А ако си, то тогава си още по-опасен за околните.


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот biol » Сря 25 ное 2020 15:43


На два милиона столица , 5-6000 (общо за страната) сме много далече от стаден имунитет.

Тоя вирус повтаря, няма имунитет. Много от преболедувалите имат много ниски антитела- под 1.5 и ги губят до 3 месеца.
За ваксините предвиждат да се слагат края на есента и да пази през зимата-5-6месеца.

Последна промяна от biol на Сря 25 ное 2020 15:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот инжектопляктор » Сря 25 ное 2020 15:45


Освен това предвид естеството на работните места в столицата, най-много хора в столицата могат да си позволят да работят отдалечено, да не посещават офиса и да получават приходи въпреки кризата. Предвид факта с масовото изнасяне на работни места и работа от дома, не смятам че статистиката за София е правилна и това е основната причина за ограничаване на броя на заболелите.
biol написа:Много от преболедувалите имат много ниски антитела- под 1.5 и ги губят до 3 месеца.

Освен ако постоянно не си подложен на вируса и съответно имунната система се принуждава да работи антитела.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Сря 25 ное 2020 17:57


Аз още пролетта си мислех следната работа - ако тежестта на разболяването зависи от количеството "поет" вирус, не е ли добър подход да се прави контролирано заразяване с минимални дози. Един вид ваксина от самия вирус без обработка. Може безсимптомните да са точно такива хора, които са имали късмета да уловят отделни бройки вирус и докато се размножи вече са подготвили антитела. А ако някой ти кашля в асансьора и се налапаш, после зле.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот brum » Сря 25 ное 2020 18:05


Това е теория за момента. А и да базираш "ваксина" на умишлено заразяване с нещо дето има сравнително висока смъртност трудно ще срещне одобрение.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Водния дух1 » Сря 25 ное 2020 18:44


Мен много ме дразнят призивите за дистанционна работа от вкъщи. Колко хора могат да си го позволят???-мисля,че не са много . Еееех,ако можех да мятам тръби от дома...И друго-защо постоянно ни натрапват ,че не спазваме мерките.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта