Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Stivi » Чет 26 ное 2020 17:30


Някой може ли да ми обясни /като на идиот/ защо починалите от ковид хора се третират като такива участвали в събирането на парчета от чернобилският реактор. Как мъртвият ще пръска зараза,ако е в един нормален ковчег със стъкло за да се вижда лицето,а трябва да е в торба с хлорна вар сложена в запечатан метален сандък /чували сме за такива случаи,не знам дали е общовалидно/ ! Или властите се плашат,че някой ще отвори ковчега и ще започне да целува мъртвият ???




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот muns61 » Чет 26 ное 2020 17:52


инжектопляктор написа:
777 написа: Защото в училище се учи много повече общуване и справяне с житейски проблеми, отколкото същината на уроците.

Колега, в училище се учат и да пушат цигари, и да се ръгат с ножове. .

Имаш ли деца?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот инжектопляктор » Чет 26 ное 2020 18:16


777 написа:ОК, виждам че всичко знаеш. Няма какво да ти обяснявам.

Колега, на кратко се опитвах да кажа нещо много просто. Независимо какво правим, как подреждаме живота и какво приемаме за даденост, в един момент когато нещо черезвичайно се случи, отговорността въпреки всичко си остава върху нас. И в общия случай, освен ако някому не е вменено задължение за дадено нещо, отсъствието на същото нещо, приемано като даденост е личен проблем.
Много добре разбирам затварянето на детски градини и затрудняването на малкия бизнес до какво ще доведе.
Идеята ми е, че тепърва ще има кризи, които ще доведат до разклащане на доверието на хората към неща, които приемат за даденост. Всеки иска да е индивидуалист, всеки е отчужден, всеки иска да е най-отпред. И ще ни се налага да избираме и да поставяме приоритети. Много неща не ми харесват и на мен, искам да се върнем към нормалното.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Чет 26 ное 2020 20:22


muns61 написа:
инжектопляктор написа:
777 написа: Защото в училище се учи много повече общуване и справяне с житейски проблеми, отколкото същината на уроците.

Колега, в училище се учат и да пушат цигари, и да се ръгат с ножове. .

Имаш ли деца?


Аз ще ти кажа, без да знам - няма! :mhihi

инжектопляктор написа:Ако не е нещо специализирано, което иска показване и практика, принципно няма значение през телевизора ли ти го говорят или на живо.


Едно е ти да караш курс онлайн. Съвсем друго е дете. Еле малко!
Даже считам за излишно да излагам аргументи.

Всички мрънкат за мерките, за маски, паркове, фитнеси, заведения, молчета, икономика. А истинските потърпевши са децата! :icon_sad


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот ssssl » Чет 26 ное 2020 23:11


milmar написа:
Stivi написа:......всъщност и Мангъров откакто е завеждащ такова отделение казва точно същото,че поне половината от заемащите леглата не са за там icon_idea

Абе той Мангъров казва разни неща, но ако твой близък не може да диша, ще послушаш ли Мангъров, или ще държиш близкият ти да е в болницата,

Я ми цитирай, къде и кога Мангъров е казал, че "ако не може да диша, Не трябва да е в болница."


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот ssssl » Чет 26 ное 2020 23:19


Водния дух1 написа: Питат го защо е толкова висока смъртността .
Висока беше понеделник и вторник, на дневна база.
В момента сме на 18то място по смъртност в Европа , от началото на пандемията. С или От ковид никой не знае. https://www.worldometers.info/coronavirus/


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Пет 27 ное 2020 0:54


Образованието не е удобство, а основната причина да не ходим всички със станиоли на главите и рязани маски.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот milmar » Пет 27 ное 2020 2:41


ssssl написа:
milmar написа:
Stivi написа:......всъщност и Мангъров откакто е завеждащ такова отделение казва точно същото,че поне половината от заемащите леглата не са за там icon_idea

Абе той Мангъров казва разни неща, но ако твой близък не може да диша, ще послушаш ли Мангъров, или ще държиш близкият ти да е в болницата,

Я ми цитирай, къде и кога Мангъров е казал, че "ако не може да диша, Не трябва да е в болница."

Посочи ми един, дето, особенно в това положение, би искал да влезе в болница, ако му няма нищо. Аз вече не се очудвам от нищо, може и да има. Но половината в болниците да са такива, не го вярвам. Просто хора с амбиции в една или друга област на живота, политика, медицина или друго, яхват някоя тема, заемат позиция и се надцакват. По тоя начин печелят дивиденти, поне така очакват очевидно.


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот biol » Пет 27 ное 2020 9:02


От 10 дни се заговори за маски, може би до съзнание, може че всеки вече познава болен. Но хората в София почнаха да носят маски.
Резултат за няколко дни заболелите в София паднаха на половина. Миналата седмица стартирахме с 1400 , днес са 700.
Лошата новина е ръста по провинцията, Сливен - 98, Стара Загора - 213, Хасково - 113, Благоевград - 129, За съжаление там болниците не са на ниво, нямат лекари. Но и местните не вярват във вируса, жалкото е че вируса заразява всички без значение вярата


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Пет 27 ное 2020 10:49


Протоколът на лечение е такъв, че изисква по-дълго наблюдение и задържане в болница.
Има и едни дни, в които реално няма нужда от болничен престой, но се искат 2 отрицателни PCR.
Поне до скоро беше така.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот VWGT » Пет 27 ное 2020 11:49


Аз съм "лежал" проформа в болница, само защото пътеката е такава, и беше точно заради такива венозни вливания един път на ден. Както и имам шев от неинвазивна процедура, но понеже пътеката се водела оперативна, трябвало да има шев.

Не знам по каква пътека работят с Ковид болните сега, но предполагам, че принципа е еднакъв. Сигурно не всички лежащо болни имат нужда от вентилация, но прихода който носят на болницата компенсира онези, които стигат до интензивното на вентилация. Епидемия или не, болниците са търговски дружества и им трябват приходи, за да функционират. А хипоходрици готови да полежат в болница винаги е имало и ще има. Дано само за наистина спешните случаи има свободни места и доктори.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Пет 27 ное 2020 12:01


Ако искат да стягат мерките, едно от много важните явления са опашките за пенсии пред пощите всеки месец. Голяма навалица с часове - дистанция 0. И все рисков контингент. Същото го има и пред определени банкомати.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Кайзен » Пет 27 ное 2020 13:54


biol написа:От 10 дни се заговори за маски, може би до съзнание, може че всеки вече познава болен. Но хората в София почнаха да носят маски.
Резултат за няколко дни заболелите в София паднаха на половина. Миналата седмица стартирахме с 1400 , днес са 700.

Как докторите и другите медицински работници се заразяват, след като носят постоянно маски, спазват разпоредбите и са наясно с болестта? Ако не се лъжа някой беше казал, че около 45% от лекарите, сетрите и санитарите са били дали положителен PCR.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Пет 27 ное 2020 14:09


Не мисля, че са постоянно с надеждни маски поне тези, които не са пряко в инфекциозно отделение или непосредствена близост. А процентът лекари предполагам включва всички. Аз пробвах 1-2 пъти да нося маска FFP3 с клапа - трудна работа е. Стяга, не се чува добре говоренето и самото слагане не е много удобно. Ако трябваше да слагам такава вместо обикновена от плат през всичките месеци не знам какво щеше да е и колко щеше да издържи самата маска. Предполагам и много от лекарите не се стараят достатъчно.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот инжектопляктор » Пет 27 ное 2020 14:11


Кайзен написа:Как докторите и другите медицински работници се заразяват, след като носят постоянно маски, спазват разпоредбите и са наясно с болестта?

Резонен въпрос. Наистина, каква е разликата между това да текне от канализацията пред вас и да го помиришеш, преминавайки и това да си потопен до уши в шахтата с ла*на. В болниците има болни хора. И то в болниците са предимно болни, които са сериозно болни и не могат да се лекуват вкъщи. Парадоксално, нали. Че бидейки по 12 часа непрекъснато всред сериозно болни хора, шансът защитното облекло да пусне нещо е по-голям отколкото ако се разминеш с някого в Кауфланд за 5 секунди.
Може би ако нямаше толкова много болни, а непропорционално малко персонал, всички те щяха да прекарват много по-малко време всред сериозно болни и нямаше да има толкова разболели се лекари и друг персонал. Те и в Чернобил са работели докато паднат, за да ликвидират последствията, вместо на 20 минути да се сменят, така че да не хванат остра лъчева болест. Удивително, нали? Интригуващо. Да не говорим дали шансът да допуснеш дребни, но оказващи се в перспектива съществени грешки след 12 или 24 часова смяна не е по-голям, отколкото ако си бил за 2-3 часа и след това те сменят да си отпочинеш.
Позор за соц.образованието. Установявам всеки ден откак се започна с протестирането, рязането и паленето на маски. И се затвърждава всеки божи ден тази ми представа. Разликите са, че персоналът в болниците се излага всеки ден на пропорционално по-голям риск от вас, които отказвате да носите маски и считате всичко за конспирация.
777 написа:Ако трябваше да слагам такава вместо обикновена от плат през всичките месеци не знам какво щеше да е и колко щеше да издържи самата маска. Предполагам и много от лекарите не се стараят достатъчно.

Няма маска на света, която да издържи по 12 часа непрекъснато всред сериозно болни. Всички маски, включително противогазите даже са направени за кратковременна защита повече, отколкото за перманентно носене в агресивна среда. Ефективността намалява и филтърът или маската трябва да се сменят периодично. Това представлява съществен проблем, когато си постоянно в агресивна среда, не когато чакаш на спирката с маска. Защото и шансът навсякъде да си заобиколен от болни, за разлика от болницата, не е 100%



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: hi4umir4uu, padrino и 79 госта