Мнения за конкретна обява Touareg II (7P) 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
smokiii
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 0:33
Автомобил: Seat Leon
Двигател: TDI AFN 110

Мнения за конкретна обява Touareg II (7P) 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот smokiii » Чет 24 дек 2020 18:52


Здравейте пичове, в търсене на семеен автомобил съм. Към момента карам Сеат Leon1.9 TDI и нямам никакви проблеми с него, но скоро децата стават две и ми трябва нещо голямо и стабилно. В този ред на мисли, какво мислите за този екземпляр - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 5721042436. Не очаквам поддръжка евтина като на колата, която имам в момента, но се чудя дали тази машина ще ми скъса джоба или ще е допустимо скъпа. Да речем че едни 3к съм склонен да отделя след покупка да го стегна, но после се надявам на вярна служба, фантазирам ли си или съм на прав път ?




Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за конкретна обява на Touareg 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот Petrolhead » Чет 24 дек 2020 19:13


Доплувал е от Северна Америка този, което значи със сигурност е блъскан, горял или удавен

Относно джоба, да ще ти го скъса, дори и да не се чупи. Данъци, обслужване и консумативи са като за кола за 100 бона, нищо че ги дават за 20


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнения за конкретна обява на Touareg 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот stefan4o » Чет 24 дек 2020 21:19


smokiii написа:Да речем че едни 3к съм склонен да отделя след покупка да го стегна, но после се надявам на вярна служба, фантазирам ли си или съм на прав път ?

Според мен тази кола не Ви е по джоба. Ако съм разбрал правилно цитираното изречение.


smokiii
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 0:33
Автомобил: Seat Leon
Двигател: TDI AFN 110

Re: Мнения за конкретна обява на Touareg 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот smokiii » Чет 24 дек 2020 23:26


Не съм говорил за финансовите си възможност никъде, това не е важно в случая. По-скоро исках да разбера дали съм в заблуда като си мисля, че мога да стегна тази кола за 3к и след това да я карам и да очаквам известно време да сменям само консумативи.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Мнения за конкретна обява на Touareg 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот thanis » Чет 24 дек 2020 23:37


Ами колега, ако си склонен и приемаш да даваш приблизително разходи х3 за този автомобил. Хвърляй се... Има доста неща, които могат такива главоболия да ти доведат, че да намразиш марката. Основните са кутията, разхода на масло и проблеми с електрониката. Също така не си споделил какво разбираш под вярна служба. Ако ще е заклеймена градска кола и ще прави под 10к на година, най-вероятно няма да имаш мега драми и сигурно ще те издържи 2-3 години без непредвидени разходи. Много е спорен въпроса, дали си заслужава парите този автомобил. Както колегите казаха, тоя е 99% американец, освен ако не е бил сбирщайн. За този тип автомобили трябва да имаш 3к "заделени" за черни дни винаги. Също така тоя газов инжекцион, да не те успокоява много. Тая кола градско, ако си в прилично голям град под 17-19 забрави да харчи. Вървежа също не си мисли, че ще е космически, нищо, че е 280к.с. Просто за семеен човек си премисли хубаво бюджета. Ако няма да те притесняват разходи х3 - действай


smokiii
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 0:33
Автомобил: Seat Leon
Двигател: TDI AFN 110

Re: Мнения за конкретна обява на Touareg 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот smokiii » Пет 25 дек 2020 1:00


Ами свикнал съм по 2-3 години да влизам в сервиз само за смяна на масло, това считам за вярна служба. Иначе си предположил правилно евентуалния пробег, който ще правя - около 10к километра на година. Ако правех повече нямаше да гледам коли втора ръка, само това ме спира да не се метна на нова кола. Естествено не на нов туарег де, не бих обмислил нещо по-скъпо от супърб комби, но това е само ако карах много, а поне засега дори да се напъна повече от 14к на година надали ще нарпавя. И затова оглеждам СУВ сегмента на вторичния пазар.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнения за конкретна обява Touareg II (7P) 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот stefan4o » Пет 25 дек 2020 10:06


Колега, ако имаш заделени пари - може да вземеш и някоя върната от лизинг 3-5-годишна кола. Естествено няма да е СУВ, но ще ти върши работа за двете деца. Има и разни варианти като Октавия Скаут (среден клас комби е не по-малко практично от СУВ) - може и тях да видиш, ако вече не си и т.н. Имай предвид, че ако се наложи ремонт по премиум кола, 3 хиляди лева няма да ти стигнат, за да си на пътя винаги. Затова ти написах и предния си коментар. На мен лично ми коства около хилядарка да обслужа и изкарам на пътя една проста Дачия на 9 години. Като имам още неща да й оправя, ако искам да стане перфектна. Тук говорим за обслужване, без ремонти и такива работи.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за конкретна обява Touareg II (7P) 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот silent » Пет 25 дек 2020 10:29


Скачаш от Москвич на Мерцедес като искаш Мерцедеса да се ремотира като москвича...за тези 12х. градско не ти трябва сув...децата също не са оправдание и сегашната ти кола ти е достатъчна..... остава да гадаем за истинските ти мотиви и въпреки че се досещаме са ти твоя работа....но след като питаш за пари значи нямаш пари за тази кола...пиатането ти не е конкретно и коректно и след като си анонимен пак не казваш какъв ти е семейния доход за да ти се даде по конкретен отговор ...моят съвет с две думи е този който казвам на кандидат Софиянци ....абе що не си стоите на село....като последно за да не се обиди някой....може да се интерпретира и като всяка жаба да си знае гьола....


smokiii
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 0:33
Автомобил: Seat Leon
Двигател: TDI AFN 110

Re: Мнения за конкретна обява Touareg II (7P) 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот smokiii » Пет 25 дек 2020 11:50


Нищо не искам, нито очаквам от колата, поради простата причина, че нямам опит с този автомобил. Въпросът ми е с конкретни цифри за конкретен екземпляр, а ти ми обясняваш, че съм нямал пари и не било ясно защо обмислям подобна покупка. Накрая дори стигнахме до великата аналогия за града и селото. Направо ми кажи какво не е удобно да се пита по форумите, та да си знам гьола или поне ми посочи къде е групичката на самозабравилите се бедняци, за да мога да ида при тях и да съм си на мястото.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Мнения за конкретна обява Touareg II (7P) 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот muns61 » Пет 25 дек 2020 12:05


Моето мнение е авторът да купи колата. Ще се накефи, а пък ако го изненада нещо, винаги може да я продаде. Загубените евентуално в сделката пари да ги смята инвестирани в жизнен опит.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Мнения за конкретна обява Touareg II (7P) 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот joro_kem » Пет 25 дек 2020 12:08


silent написа:...моят съвет с две думи е този който казвам на кандидат Софиянци ....абе що не си стоите на село....като последно за да не се обиди някой....може да се интерпретира и като всяка жаба да си знае гьола....
...червено вино, влиза рЕзко, шш, къде си бе Вескоо... шо не станеш финансов консултант? сА, да не се обидиш :censored2
п.п. по темата и към автора: комби кола с ясна история (4х4 ако щеш) би ти била много по-полезна и "сигурна" по зададените от теб критерии.


smokiii
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 0:33
Автомобил: Seat Leon
Двигател: TDI AFN 110

Re: Мнения за конкретна обява Touareg II (7P) 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот smokiii » Пет 25 дек 2020 13:53


Благодаря за включванията, не съм искал да разпалвам полемика из форума. Ще синтезирам каквото ми е полезно, весели празници.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за конкретна обява Touareg II (7P) 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот Vlad777 » Нед 27 дек 2020 22:58


Колега, гледам питаш дали ще ти "скъса джоба". Като цяло е доста вероятно. Но щом ще купуваш Туарег, сигурно имаш и някакви други пари, освен тия в джоба. Та в този смисъл - потърси кола на много по-малко километри и с достоверна сервизна история. Разгледай обяви в Германия, където шанса да те излъжат с пробега и поддръжката е доста по-нисък. И тогава ще се ориентираш колко струва читава такава кола. И това пак не е гаранция, освен ако колата не е в гаранция. Което всъщност също не е гаранция, че няма да се плаща! :mhihi

Touareg и Phaeton не са за хора, които се притесняват за джоба си. icon_idea


smokiii
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 0:33
Автомобил: Seat Leon
Двигател: TDI AFN 110

Re: Мнения за конкретна обява Touareg II (7P) 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот smokiii » Нед 27 дек 2020 23:20


Знам си възможностите, Пасат Б8 на около 100-150к, 2017 някъде. Това мога да поддържам, но туарега е съвсем друга кола и за него не знаех, което ме провокира да пусна темата. Чел съм, но мненията са много противоречиви, та попитах тук, за да мога евентуално да влезна в дискусия с хора, които са имали такава кола или поне са ремонтирали.


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: Мнения за конкретна обява Touareg II (7P) 3.6i/ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН, 280 hp

Мнениеот simo7 » Пон 28 дек 2020 8:42


smokiii написа:Знам си възможностите, Пасат Б8 на около 100-150к, 2017 някъде. Това мога да поддържам, но туарега е съвсем друга кола и за него не знаех, което ме провокира да пусна темата. Чел съм, но мненията са много противоречиви, та попитах тук, за да мога евентуално да влезна в дискусия с хора, които са имали такава кола или поне са ремонтирали.

Лично мнение ще изкажа по темата.Щом имаш 25000+лв се огледай както те съветват хората за кола на максимум 4-5години на истински км най много до 50000 .Или за нова кола е др- вариант.Имаше промоции на Шкода октавия преди да излезе новият модел сега бяха по 35000-40000лв с повечето екстри бензин и на метан.Аз лично се оглеждам също ,но повече от 22000лв за кола на старо не бих дал.Не въртя много км на година най много 4000-5000 и за това ме спира да купя нова кола.Беше излязла една добра оферта на кола 2015г Октавия-150к.с. бензин тук купувана със сервизна история на 50000км и докато се чудя замина.Хубавите и истински коли макар и по скъпи заминават.Не се занимавай със скъпи за подръжка кошници ,на които не се знае нищо по тях.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта