Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 24 ное 2020 6:41


Поръчахме едно турбо за волво от Китаец от склад в Чехия. Мина един месец, тракинг номерът показва, че стоката е в България, ама я няма и онзи не иска да върне парите. След дълъг диспут и благодарение на определени хора от куриерска фирма се разбира, че било доставено в Габрово на съвсем различен адрес и различен човек. В крайна сметка върна парите след 20 дни. За моята кола поръчах 4 бобини от ибей от търговец от Англия, дойдоха на петия ден.
Това ми е вече трети или четвърти случай с проблем с търговията с китаец и тоя сайт го слагам в защитната стена на рутера




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот 777 » Чет 10 дек 2020 10:56


А доставките от Англия докога са без ДДС или мито? Доколкото прочетох от 01.02.2021 стават външни за ЕС. Т.е. каквото има набелязано за купуване може да мине по-евтино до януари.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Чет 10 дек 2020 14:11


Туй що те бърка? Те си имат warehouse-и във Франция, Испания, Чехия, Полша и Германия като минимум. В UK склад не съм виждал да имат.

Единствено дето преди години правеха врътки с UK доставки за да се спести мито и ДДС. Един CNC рутер преди 6-7 години така дойде до България. Пишеше UK shipping, но реално 1 месец ги чаках да стигне до UK и после го пратиха от UK до тук по DHL.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот 777 » Чет 10 дек 2020 15:19


Питам малко извън темата за покупки от Англия (ebay и други).


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Tipsy » Чет 10 дек 2020 21:48


Някои магазини предлагаха експресна доставка през Англия, естествено срещу съответна сума, но гарантират заобикаляне на митниците.
И аз наскоро се замисих какво ще стане с доставките от Англия, но не съм се интересувал по темата.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Чет 10 дек 2020 22:11


Е какво - ще са като доставки извън ЕС и ще има митни сборове. ДДС и евентуално мито.

Иначе официалната информация е, че до края на тази година митни сборове няма. Очаква се споразумение. Ей тук гледам - https://customs.bg/wps/portal/agency/ho ... ies/brexit. И цитирам:


На 17 октомври 2019 г. Европейският съвет (чл. 50) одобри Споразумението за оттегляне на Великобритания от ЕС. Най-вероятно това споразумение ще влезе в сила от 01 февруари 2020 г. Споразумението определя преходен период до края на 2020 г., през който правото на ЕС ще продължи да се прилага в Обединеното кралство, както и до момента. Това означава, че няма да има промени в условията за работа, обучение и правене на бизнес. След изтичане на преходния период или евентуално негово продължение, отношенията ЕС-Великобритания се очаква да бъдат уредени от Споразумение за бъдещите отношения. Преговорите по това споразумение предстоят.


Та към момента май не е ясно още. Чакаме ги да подпишат сделка, да отложат или от следващата година да напуснат съюза без сделка Умишлено пред 2 седмици побързах да заръчам нещо от там, че тук ми искат 5500лв (след отстъпки), а от там с транспорта ми стъпва на под 4000лв (Габко). Ще преседи 1-2 месеца докато се стигне до него, ама не ми се рискуваше да ме боднат с мито и ДДС.


Tipsy написа:Някои магазини предлагаха експресна доставка през Англия, естествено срещу съответна сума, но гарантират заобикаляне на митниците.
И аз наскоро се замисих какво ще стане с доставките от Англия, но не съм се интересувал по темата.


Май не заобикаляха митниците. До колкото знам си го внасяха в ЕС, но на силно занижени цени. Или поне това е казвал търговецът от който чаках едно нещо - че щели да покрият таксите за внос. Ама разликата в цената от Китай и от Англия беше в пъти по-малка от ДДС-то (без да смятам митото), та не виждам как иначе да го постигат.




jack82
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 23 дек 2020 5:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот jack82 » Сря 23 дек 2020 6:06


Ей това си купих за моя VW Touran но точно модела 2 ГБ памет. Все още е в период на ръчкане но впечатленията са добри като за 250 лева доставка от Полша за 3-4 дена. Единствената забележка е че радиото е малко тихо сравнение със клипове и мп3 ки.
Прикачени файлове
0-02-0a-bce17aae20849dff69d434d9c47bd52a5d7ab1bf8b4449358f5f00d2957ea546_6bc49625.jpg
0-02-05-255104f7de2ea5da9e9882fe0a37af90f7ca568b604ebd609db89c7b2d1692bd_5ef6cfc1.jpg
0-02-0a-85602130e84faf6af3bbd3266db8ff6b7ac7564fc6a3d61ebe4cc89a4632579d_3b2b468f.jpg


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот VWGT » Пон 04 яну 2021 14:49


Имам разни дреболии от Али-то, които се бавят ужасно много време. Днес случайно попаднах на тази статия: https://www.investor.bg/novini/261/a/ky ... ma-319115/
Не знам какво се случва, но този тип "регулатори" не се притесняват да унищожават бизнеси с един замах, така че ... абе просто имайте едно наум при поръчки от този сайт.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Пон 04 яну 2021 15:14


Али-то си бачка без никаква драма. А и драмите с Джак Ма не са от вчера.

Китайците не са толкова тъпи да унищожат нещо което работи добре и хем носи пари, хем отваря работни места. По-скоро ще го направят държавно :) .

Иначе бавенето си е характерно за тях. Даже AliExpress Shipping-а дето е 14 до 28 дни до България е стандартно 30 до 45 дни. Някъде бях попаднал на официална информация от тях за тая работа. Към момента всичко си идва с нормалното закъснение. Даже нещата дето заръчах на 11.11 пристигнаха без изключения.

Има една пратка от Франция която не дойде. Ама там съм отворил Dispute вчера и чакам да видя какво ще стане.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот apchih » Пон 04 яну 2021 15:27


Някой има ли инфо, дали стоките от Китай, "минаващи" през Англия вече се обмитяват или трябва първо Европейския парламент да приеме официално този Брекзит, което ще стане февруари месец?

До сега всичко "скъпо струващо" съм го поръчвал с доставка от Англия. Китаеца праща стоката до техен представител на острова и от там го препращат, като по този начин ми спестяват митницата.

Някои продавачи вече предлагат и доставка от Чехия, чакам сега от там едни неща, да видим колко бързо ще дойдат.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот VWGT » Пон 04 яну 2021 15:51


Нищо, което от частно е станало държавно, не е прокопсало :) Особено в сферата на търговията и услугите.
Но ще видим, последните месеци увеличиха значително времето на доставка и вече е 60 дни. Поне при мен така показва, и повечето пристигат в последния момент, т.е. 2-3 месеца чакане.

По отношение на обмитяването, англичаните правеха някаква схема и за това номера за някои неща минаваше. Сега най-вероятно вече няма да работи. Вече са официална външна граница и целия внос/износ подлежи на митнически контрол, даже гледах репортаж от новоизградения митнически пункт в Кале.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот brum » Пон 04 яну 2021 16:02


От сега нататък всичко което идва от Англия ще минава през митници. Мита няма, но ДДС си има. Това поне разбрах от информацията за сключената сделка.

Габко и те така са написали - че ще трябват документи за всяка пратка и не е ясно как ще се оправят с ДДСто, та са спрели да приемат пратки.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот Каспър » Вто 05 яну 2021 0:16


И мито ще има над 300 лв., и ДДС ще има и такса, разправии, документи и чакане за митническо оформяне на пратките ще има. Въобще пълна програма. Жалко, край на евтините памперси от продавалничето и дрешки от Джордж и обувчиците от Кларкс :mhihi


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Кой какво си е купувал от aliexpress.com и други китайски сайтове?

Мнениеот hooligans » Вто 05 яну 2021 0:28


Ама ДДС до сега се плащаше на случаен принцип, имам пратки от по 100$ от Китай без да минават митница, а имам и такива от по 10$, които са били задържани на митница. Аз не виждам къде е драмата? Нали никой не мисли, че всяка една пратка от Англия минава митница и се плаща ДДС?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта