голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот nikson85 » Чет 14 яну 2021 11:47


Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?
В коя посока да го врътна и на колко градуса?
Питам за голф 3 1.4 АБД мисля да карам само на газ.
Понеже помпата е изгоряла и не ми се занимава повече с бензин.




nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот nikmar » Чет 14 яну 2021 15:12


Всичко може, но при големи студове може и въобще да не запали... Някои мотори палят на газ, други - не. По-добре си сложи друга помпа!


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот nikson85 » Чет 14 яну 2021 15:36


Аз имам две коли. Имам и дизел. Така че в големи студове няма да се пали. Ще се пали когато е топло.
Голфа ще го ползвам предимно градско и селско. Мисля да го правя само на газ да работи с по-правилна настройка.
То къде да давам пари за помпа и бензин по добре един нов изпарител отново.
Пък и на всичко отгоре това е кола на 25г. вече. Струва 800лв. :mhihi


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот nikmar » Чет 14 яну 2021 15:59


А сега е хладничко, пали ли на газ? Ако пали, отиваш на газаджия или опитен механик, за да ти направи добро регулиране. Иначе имам един колега, който има май че Голф 3 и от няколко години е така. Ще го питам утре дали е правил нещо по-специално...


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот nikson85 » Чет 14 яну 2021 16:19


Днес запали с много въртене. Преди това в тези дъждове, които минаха не можа да запали. Кабелите съм ги сменил свещите са нови от миналата година. Явно имам бобина за смяна , те правят проблеми в мокро време. Иначе работи много добре мотора. Но ако се барне центровката само на газ ще пали сигурно от половин оборот. Може и разхода да се намали, но ще пиша ако го направя, какъв разход ми дава.


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот i.e.i » Чет 14 яну 2021 19:13


С точното предварение по книга ще пали най-добре на газ. Другото е изпарителя


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот nikson85 » Пет 15 яну 2021 12:40


Искаш да кажеш нищо да не настройвам така ли?


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот nikson85 » Нед 17 яну 2021 9:40


Само на газ сега зимата не става, когато температурата е минусова. Докато започне да изпарява изпарителя, двигателя работи неустойчиво и може да угасне на празен ход, ако не подаваш газ. Ако караш колата само лятото става. Газта не е за зимата трябва и бензин.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот stefan4o » Нед 17 яну 2021 11:01


Зависи, как е настроен изпарителят. Понеже съм го играл този филм с обикновената газова и го казвам от опит.
Като цяло има няколко типа настройка, ако винта на чувствителността е доста стегнат, а пък този на байпасната газ е доста отвит - се получава точно този ефект - олива се изпарителят с течна газ и замръзва. Миналата зима така смених безсмислено работещ изпарител с чисто нов. При който се получи същия дЕфект при същата настройка. След корекция на настройката проблемът изчезна и си я палих и карах директно на газ.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот nikson85 » Нед 17 яну 2021 12:16


Аз байпаса го отвих с половин оборот. Сега ще го завия пак както си беше, ще отвия този за мембраната и ще пиша как е.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот stefan4o » Нед 17 яну 2021 12:18


Моят беше отвит по спомен към 2-3 оборота. И на студено колата се давеше с газ. Но само когато навън беше по-хладно,иначе нямаше проблеми през другото време. Доста години наред съм въртял винтове и съм търсил оптималното за колата си. Не съм сигурен, дали във форума има някой, който да е чоплил толкова много настройките по газовото си. Но вече се отказах от тоя спорт. Виждам, как работи обикновеното ГУ, понеже си гледам ламбда-сондата в реално време. Много е вероятно да мина на ГИ с автономен режим на настройка (понеже съм с карбуратор). Сега вече имам и втора кола и мога да си позволя да чопля по Джетата :mhihi


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот nikson85 » Нед 17 яну 2021 15:35


Аз последно сам си смених изпарителя миналата година. Сам си правих и настройките. Този байпас знам че трябва да е 1-1.5 об. и не се пипа повече.
Май може да се отвърти при невъзможност за регулиране от мембраната. Ако се измисли система за подгряване на антифриза, ако ще и -40 градуса да е ще пали само на газ без проблем. Така може само на газ да се кара, ако ще и пълен инжекцион да е. Понеже при пълния замръзва рейката и прави проблеми, ако газта е неизпарена.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот muns61 » Нед 17 яну 2021 17:26


nikson85 написа: Ако се измисли система за подгряване на антифриза, ако ще и -40 градуса да е ще пали само на газ без проблем. Така може само на газ да се кара, ако ще и пълен инжекцион да е.

Taя система отдавна е измислена и не е нещо сложно. Човек, ако си напъне мисленето, може и сам да я измисли.
Вариант 1 - изпарител БРЦ, дупчат се 2 дуки на подходящо място, нарязват се резби и се навиват 2 подгревни свещи.
Вариант 2 - прави се външен подгревател за 2 свещи, за предпочитане от неръждаем материал и се монтира на маткуча за антифриз преди изпарителя. И в двата случая дебитът на антифриза се редуцира с бленда 4-5 мм.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот nikson85 » Пон 18 яну 2021 13:31


Или от един стар изпарител може да се изработи нагревател. Аз имам един в нас може да стане нещо. Май никой не се сетил за това още. :mhihi


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: голф 3 1.4 АБД Може ли да се направи центровка на делкото да работи само на газ?

Мнениеот tdi fen » Пон 18 яну 2021 13:39


имам познат който пали и кара само на газ ама то стартера и акумулатора заминават за норматив



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: walentin и 35 госта