Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Техническа и сервизна информация за Passat
Stenli1
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 15 яну 2021 13:29
Автомобил:
Двигател:

Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот Stenli1 » Пет 26 фев 2021 9:23


Здравейте, колеги колата е пасат Б6 2.0 140 /8 клапановия това което се случва не е редовно рядко го прави и забелязва че е сутрин на студено. Някой път Волан на таблото не е зелен а става червен и започва да пищи и ако запаля и веднага угасва след това паля и няма проблем. После ако след време пак реши да го направи направо вадя ключа изчаквам слагам отново и няма никакъв проблем. Ще помоля ако някой се е сблъскал с такъв проблем да помага да разбера какво се случва. Дали нещо по хидравликата и ли и аз не знам.
Благодаря ви предварително!
Хубав и успешен ден!




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот milmar » Съб 27 фев 2021 16:34


Не знам какво е таблото на колата, но не е на добре да имаш такова съобщение. Но за едно съм напълно сигурен, нашите коли нямат хидравлика, поне не и на кормилната.


Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот geshat » Съб 27 фев 2021 19:03


milmar написа: Но за едно съм напълно сигурен, нашите коли нямат хидравлика, поне не и на кормилната.

Кои "нашите" нямат хидравлика? Голф 2 няма хидравлика.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот radotom » Съб 27 фев 2021 19:24


Е твоята може и да има, на другите В6 рейката е с електрически усилвател на волана :icon_lol
По този повод - автора на темата да пробва с друг, по-нов и зареден акумулатор


Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот geshat » Съб 27 фев 2021 22:47


Е извинете ме, че разводнявам темата на колегата, но първия сайт за авточасти, който отварям за рейка на пасат и там пише
" хидравлична рейка BOSCH K S00 000 776 за VW Passat 6 Sedan (B6,3c2) 2.0 TDI - 140 коня дизел " . :11
https://www.autopower.bg/%D1%85%D0%B8%D ... 30304.html .И това е масово по сайтовете за части.
В духовитият тон ще добавя, че тази рейка не става "за другите В6", а само за моя. :mhihi и никога не е късно да науча нещо ново (както и да стана за резил :dummy ).
Иначе сериозно: в техническата документация си пише, че е електро-механична, но явно дори търговците на авточасти лепват обобщаващото наименование "хидравлика" на всичко усилващо. При електрическа рейка има логика да се търси проблема първо в акумулатора, кабелните връзки, особено ако проблема е сутрин на студено. От скромният ми опит с обучаването на кормилната уредба (след моя намеса изгуби настройки и "волана се удърви") видях, че VCDS следи доста сензори и записва всякакви грешки. Може би там ще има записан подсказващ код за грешка, което да покаже вероятният проблем.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот radotom » Съб 27 фев 2021 23:20


geshat написа: в техническата документация си пише, че е електро-механична, но явно дори търговците на авточасти лепват обобщаващото наименование "хидравлика" на всичко усилващо.

:th_up Точно така е!
И нещо интересно - първите електроусилватели на волана, за които съм чел бяха за... Лада Самара :icon_lol
Имам предвид, че се предлагаха фабрично изработени изделия.
Разбира се, това не влизаше в приоритетите на завода в Толиати, но всеки собственик на Самара можеше да си монтира такова животно. До колкото успях да разбера от документацията и чертежите - махаш волана, надяваш 'чудесията', фиксираш тялото й с болтовете към конзолата на кормилния прът и отгоре наново надяваш волана.
Според спецификациите волана изпъкваше с не-повече от 2-3см.

Не твърдя, разбира се, че това е първия електроусилвател в света, но е първия, за който аз чух и бях впечатлен, защото тогава имах Трабант
А Трабант нямат серво дори на спирачките. :mrgreen


Stenli1
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 15 яну 2021 13:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот Stenli1 » Нед 28 фев 2021 9:30


Акумулатора е нов на един месец е да ли е възможно стария като се е предал да се е записала тази грешка и сега да се появява. Защото на няколко пъти колата оставаше без ток и я палех с кабели преди да сменя акумулатора с нов.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот muns61 » Нед 28 фев 2021 9:58


Мерихте ли напрежението?


Stenli1
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 15 яну 2021 13:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот Stenli1 » Нед 28 фев 2021 10:03


Да всичко е наред


Stenli1
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 15 яну 2021 13:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот Stenli1 » Нед 28 фев 2021 15:57


IMG_20210227_073413.jpg


Stenli1
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 15 яну 2021 13:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот Stenli1 » Нед 28 фев 2021 16:07


Вчера сутринта пак го направи докато дам на контакт този път изчака звуковия сигнал спя запали остана червения Волан на таблото и изписа тази грешка от снимката която ще се опитам да кача. Преведах го излиза дефект на стрийминг колоната


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот radotom » Нед 28 фев 2021 19:01


:icon_lol
Не е стрийминг, а стиаринг, демек кормилна ключалка.
Проблема ти е в заключващия механизъм на волана - този, дето не дава да се върти геврека.
Преди няколко месеца и друг колега имаше подобен проблем.
Не съм сигурен, но май го реши с нов механизъм.
Малко е кекав механизъма и доста... хммм... афив
Особено ако се е случвало да е леко понапънат волана като палиш, лесно се износва и спира да се движи. В началото само забавя, по-нататък може и тотално да блокира
Кумът ми имаше ядове с тази ключалка, но на Рено.
Та от там ми е информацията.
Ако сам ще го правиш, внимавай, че диванетата слагат крепежа с изтънени болтчета с обратна резба.
Тръгнеш ли 'уж' да развиваш като нормален болт, къса му се главата и си до там! :icon_lol
Предполагам, направено е като някаква защита срещу пишман-крадци.
Не, че тези, дето ще влезнат, няма да знаят по-добре и от техниците в официалния сервиз за какво става дума, де! :banghead


Stenli1
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 15 яну 2021 13:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот Stenli1 » Пон 01 мар 2021 21:58


Благодаря ти колега (radotom) за бързия и изчерпателен отговор и за помоща за решаване на проблема. Ще се заема да видим какво ще стане


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот milmar » Пон 01 мар 2021 22:06


Аз съм срещал проблема по форумите, останах с впечатление, че е електронен проблем с модула, който управлява ключалката на волана. Това е от нещата, които не са се случвали с моя кошник. Иначе бая болежки минаха :biggrin .
А за колегата с хидравликата: и Голф1 нямаше, а бях доволен от него :-). Нашите кошници една ръчна като хората нямат!


Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: Въпрос за светлинен и звуков сигнал на таблото на пасат Б6

Мнениеот geshat » Вто 02 мар 2021 0:10


milmar написа: А за колегата с хидравликата: и Голф1 нямаше, а бях доволен от него :-). Нашите кошници една ръчна като хората нямат!

И на теб ли ти е противоестествено да нямаш ръчката между седалките за коригиране на недозавиването? :biggrin От година го имам пасата и не мога да свикна с тоя бутон за асансьор, вместо ръчна. Иначе голф 2 си го пазя на село (тя цената му вече само ще расте с годините :mhihi ). Там съм разглобявал всичко и знам, че няма ни хидравлика, ни сервоусилвател, но с такава лекота се въртеше тоя волан....

А за колегата с проблема със закллчващия се волан що не провериш грешките през компа преди да разглобяваш? По точната грешка (код за грешка) можеш да стигнеш директно до решението в интернета или тук във форума. Тая кола пише в компа за всяко кихване: днес откачих лампата за изключен еърбег на пасажера (дето е под дисплея на радиото) и компа веднага запали жълтата лампа на таблото за проблем с еърбега. А като отворих компа и си пишеше, че е изгоряла крушката. Идеята ми е, че на таблото показва само обща информация, а на компа ти пише в детайли къде да търсиш проблема.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Shamata и 219 госта