ГАЗ - дайте съвет моля

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

ГАЗ - дайте съвет моля

Мнениеот musura » Сря 13 юли 2005 22:43


Някой майстори се опитват да ми вкарат оферти за нормална газова уретба и се притеснявам, че може нещо да прецакам.

Та въпроса ми е, възможно ли е да се сложи нормална уредба на KR мотор и това да бъде направено така, че да не се притеснявам, че ще ми гръмне нещо под капака на колата? Ако е възможно - какви допълнителни чаркалъци биха ми били от полза всичко да е ОК? Чета за разни емулатори, джет-спарк и подобни джаджи, но не съм много в час какво точно ще ми трябва.

Дерта ми е, че не ми се дават 2к за газов инжекцион, който с моето темпо на каране, тъкмо ще изплатя и ще дойде време да продавам автомобила ...




Потребителски аватар
M4r1qn
Мнения: 619
Регистриран на: Пет 01 апр 2005 20:19
Автомобил:
Двигател: C5 X7
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот M4r1qn » Сря 13 юли 2005 22:47


имам известни наблюдения в/у 2,3е на ауди с обикновена с-ма. Към нея има една камара чарколаци и проблемите са неспирни - предпазни клапи доп. у-во за оборотите нещо като еку за работата на газ - а проблемите не свършват - аз съм за LPG-i :D руския инж със всичките му екстри излиза 1100 лв. - " цената е 600 долара но без монтаж, 150 кинта за монтаж, плюс колкото искаш за бутилка и нейния монтаж, каза ми че сега на една Примера слагали и с нормална 60 литра бутилка му излязло 1130 лева " цитат nii


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Сря 13 юли 2005 23:03


Добре де, 1200 лв ми звучи разумно, но дай някакви координати да се свържа с хора които продават такова нещо. И този руски инжекцион да не излезе някое дръвце, да го гризкам после?


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Чет 14 юли 2005 8:12


май не е дръвце щото бая го хвалят от няколко места.
Координатите...
Любен Дойновски
0888 450 085
СБА Орландовци
ул. Локорска номер 6 или 8 не помня

http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=agu тук можеш да прочетеш отзиви на хора с такава газова.


Потребителски аватар
zmej
Мнения: 1510
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:35
Автомобил: Audi 8D5 Quattro
Двигател: AJL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zmej » Чет 14 юли 2005 13:02


Пиши лично на Red_Jetta, той кара PL-мотор с обикновена газова вече бая години...


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Чет 14 юли 2005 13:08


Днес почти се разубедих да слагам газ. Според повечето майстори след 2 години ще продавам газов инжекцион с бонус Голф :)


Потребителски аватар
Jetta16v
Мнения: 85
Регистриран на: Чет 16 сеп 2004 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Jetta16v » Чет 14 юли 2005 17:44


Колега и аз съм с PL 16V двигател и си карам с обикновенна АГУ но все пак изпарителя е електрически Landi-Renzo което е минималното изискване за механичната инжекция.А другата подробност е в плочката
за да ти бяга колата ти трябва двувходова плочка пред дроселната клапа. За емулатора не ти трябва KR няма ланда сонда. И клапата против
детонации ти е в повече аз карам без нея е диска на дебитомера го настроивам от време но като си подмениш някои слаб кабел, свещи и си намериш добър диагностик ще си караш спокоино , абе с две думи
мотора ти е много добре приспособим за газ. На мене всичкото като нов комплект с монтажа ми чинеше 550лв. преди 3 години и си бръмчим сьс 10/8,5литра на 100км. е поскопил сьм го малко.Успех! :)


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Пет 15 юли 2005 0:24


@Jetta16v, незнам вече какво да мисля :) досега питах двама газаджии и двамата ми казаха да забравя варианта за обикновенна уредба. Единият даже ми разказа случка, как негов щастлив клиент си карал сума време колата с обикновенна уредба с всичките му салтанати - пртивовзривни клапи, хубави изпарители и т.н. и един слънчев ден, като изкарал колата от автомивката и БУМ. 1000 лв. назад. Досега никой не ми е дал гаранция, че ако сложи такава уредба и колата ми няма да гръмне и да се набутам после като за два инжекциона.

Най-разумно ми звучи, да дам 1200-1300 лв за тези руски инжекциони, но нямам много инфо къде ги монтират, читави ли са, каква поддръжка иска това чудо в последствие и какви са пораженията по автомобила след каране на газ - не се ли прецакват разни джаджи по мотора и т.н.


Потребителски аватар
Jetta16v
Мнения: 85
Регистриран на: Чет 16 сеп 2004 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Jetta16v » Пет 15 юли 2005 8:41


:lol: Приятелю това е така ако двигателя ти е пълен инжекцион.
А никои от монтажниците не дава пълни гаранции понеже не са лицензирани пред държавата а и проблемите са комплексни т.е. и сега си ги имаш в колата но на бензин не си проличават. Иначе и аз съм бил "престъпник" че на този хубав мотор съм сложил газ и още по- големи глупости съм слрушал от "майсторите", ама съм машинен инженер и карам от 92г. само с АГУ , та Верваите Ми! Та призива ми е Играиш - Пичелиш!
Не играиш-Не пичелиш!Успех и кураж! :) P.S. А за така наречените руски АГУ та за ПЪЛЕН ИНЖЕКЦИОН просто забрави! Тук нещата са по различни и ти се бъркат в софтуера на ЕКУ то/дано да не е бъгав/ и ти дупчат колекторите за да ти монтират газови ел. дюзи е вярно не палиш на бензин ама ако не минаваш отвреме на време ще ти се запушат мех. дюзи няма да ти е по евтино! И пак повтарям Испарителя Е ЕЛЕКТРИЧЕСКИ -ВАКУУМЕН ЗА МЕУХАНИЧНА ИНЖЕКЦИЯ.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот w_smith » Пет 15 юли 2005 9:02


Сайта за руските газови инжекциони http://lpg.search.bg/


BOSS
Мнения: 123
Регистриран на: Нед 20 юни 2004 19:28
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Да бе

Мнениеот BOSS » Пет 15 юли 2005 20:23


Много изчетох и понеже съм имал сблъсък с такава кола ще ти кажа следното:
1. Ето я колата http://vwclub-bg.org/gallery.php?pic=117
На нея се вижда много добре къде е сложено АГУто-агуто е СУПЕР ЛОВАТО електрическо (с обикновенно ловато дава 16/100 градско, с това дава 12-13) цената от-до му беше 560лв.
Колата я карах 2 години на газ и не съм имал проблеми, на мен на колектора ми беше сложена една тапа от ракия-пещера (колкото и смешно да звучи) и при голямо налягане тя би трябвало да изхвърчи, на мен не ми се е случвало. С колата съм минал около 30 000км на ГАЗ и проблеми не съм имал, вървеше като пушка, вдигаше си 200 и въпреки по слабото ускорение бех пръв :)
До тук всичко е ОК докато не почнаха големите проблеми:
1.На бензин колата не вървеше изобщо
-запучени дюзи и преебана дроселна клапа
Дроселната клапа е много пари, а дюзите се отпушват срещо 15лв (всяка), или се купуват нови за по 100кинта.
2. Колата гаснеше на газ, и нищо неможа да я спре.
Говорите за разни газови инжекциони е добре бе хора, ако ми кажете как ще го вържете тоя газов инжекцион на КР мотор аз ще се прекръста. Газовия инжекцион се настроива чрез ЕКОто а КР мотор се оправлява напълно механично, т.е. няма ЕКО, единствения начин е да се сложи специално за газовия инжекцион ламбда сонда и да се прават още куп фантасмагории за да може да работи- а това е абсолютно безмислено и много оскъпява.
извод:дори и толкова скъп бензина според мен по добрия вариант е да си го караш на бензин, или го продавай и вземи някой който няма да има проблеми с газта- като например карбураторните или моноинжекционите


Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Да бе

Мнениеот Li4o » Пет 15 юли 2005 20:34


BOSS написа:извод:дори и толкова скъп бензина според мен по добрия вариант е да си го караш на бензин, или го продавай и вземи някой който няма да има проблеми с газта- като например карбураторните или моноинжекционите


За спортните и мощни двигатели с по-сложна електроника това е най-вярното решение-да си го караш на бензин!
Другия вариант е: продаваш го и си купуваш едно 1.8 ГТ, слагаш си АГУ без никакви ядове, започва да ти гори 9/100 газ и си шест :wink:


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Да бе

Мнениеот musura » Пет 15 юли 2005 23:03


BOSS написа:извод:дори и толкова скъп бензина според мен по добрия вариант е да си го караш на бензин, или го продавай и вземи някой който няма да има проблеми с газта- като например карбураторните или моноинжекционите


И аз това реших :) ще си карам на бенц 100 октана и майната им на парите :) кефа цена няма :), а и като си помисля, че стария голф EZ с газ и сума екстри го продадох за 1500 лв :) не си струва за някъкъв инжекцион да давам 2к пари :) По добре една малка колица да си купя за градско.


Потребителски аватар
HF
Мнения: 496
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 0:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Да бе

Мнениеот HF » Пет 15 юли 2005 23:06


musura написа:ще си карам на бенц 100 октана и майната им на парите :) кефа цена няма :)

welcome in da club!
аз чак NPV изчислявах, само и само да се убедя да не слагам газ...


Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Да бе

Мнениеот Li4o » Съб 16 юли 2005 8:45


HF написа:
musura написа:аз чак NPV изчислявах, само и само да се убедя да не слагам газ...


Хм, какво беше това NPV...


BOSS написа: не си струва за някъкъв инжекцион да давам 2к пари :) По добре една малка колица да си купя за градско.


И това е идея-за цената на един газов инжекцион можеш да си вземеш някоя малолитражка и дори да й сложиш АГУ, а пък звяра ще си го вадиш да си правиш кефа от време на време :wink:

Последна промяна от Li4o на Съб 16 юли 2005 9:03, променено общо 1 път.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта