Проблем с водното охлаждане

Техническа и сервизна информация за Passat
Пасат 1,8

Проблем с водното охлаждане

Мнениеот Пасат 1,8 » Сря 21 юли 2004 17:53


Здравейте, имам проблем с водното охлаждане. От време на време намалява нивото на водата, като от въздуховодите се появява пара. В момента антифриз почти не е останал, резервоарът е пълен с вода. Възможно ли е да са свързани двата проблема и как могат да се оправят. Колата е пасат 1.8, 91 г. с климатроник.




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Чет 22 юли 2004 7:14


не искам да те тревожа но започни да си търсиш радиаторче на парното докато е време. мисля че е спукано и понеже не се налага сега да ползваш парно пък и е топло времето нямаш все още антифриз по стъклата. аз един път ми се наложи да го сменявам ноември кучи студ беше. повярвай ми не ти се иска да го правиш по тоя начин. по добре лятото на топличко. та да си рахат.


Потребителски аватар
georgipass
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот georgipass » Чет 22 юли 2004 12:02


ужасно е това,вече го изпитах на собствен гръб,по-хубаво сменяй го сега,иначе цялата кола ще подгизне от вода!!!На мен по-миналата зима ми се спука този радиатор и стъклата постоянно се запотяваха и ставаха мазни,защото имаше и антифриз!!!После пролетта 4-5 пъти съм сушил пода,ужас,сменяй го колкото може по-скоро :roll: Успех :!:


Пасат 1,8

Мнениеот Пасат 1,8 » Чет 22 юли 2004 15:47


Благодаря за съветите. Това радиаторче, трудно ли се сменя, трябва ли да се ходи в сервиз, знаете ли подходящ сервиз в София.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Чет 22 юли 2004 16:23


Ох батковото, ако е това радиаторче - вътре в купето - жална ти майка.
Цялото табло се разглобява като се почне от кутията на ръчната спирачка и се върви нагоре. няма друг начин - така е сглобявано. Самото то ново истински хубаво струва около 70 лв в D&N сервизите например. Там могат също да ти го сменят, което е скъпо струващ труд,. ОБАЧЕ!!!! това скупкване на радиаторчето се води фабричен дефект за моделите на Пассат след 88г. ако отидеш в Юнитрейд те могат да проверят по модела мотор и шаси дали вече не е сменяно (независимо в Германия, Италия или БГ) Тогава те ти го сменят БЕЗПЛАТНО. Успех


Потребителски аватар
A9A
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Мнениеот A9A » Чет 22 юли 2004 22:05


One написа: ОБАЧЕ!!!! това скупкване на радиаторчето се води фабричен дефект за моделите на Пассат след 88г. ако отидеш в Юнитрейд те могат да проверят по модела мотор и шаси дали вече не е сменяно (независимо в Германия, Италия или БГ) Тогава те ти го сменят БЕЗПЛАТНО. Успех
Какви други дефекти имат Пасатите, които могат да се оправят безплатно ?


Потребителски аватар
guard
Мнения: 975
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silicon Valley, CA

Мнениеот guard » Чет 22 юли 2004 22:28


One написа:Ох батковото, ако е това радиаторче - вътре в купето - жална ти майка.
Цялото табло се разглобява като се почне от кутията на ръчната спирачка и се върви нагоре. няма друг начин - така е сглобявано. Самото то ново истински хубаво струва около 70 лв в D&N сервизите например. Там могат също да ти го сменят, което е скъпо струващ труд,. ОБАЧЕ!!!! това скупкване на радиаторчето се води фабричен дефект за моделите на Пассат след 88г. ако отидеш в Юнитрейд те могат да проверят по модела мотор и шаси дали вече не е сменяно (независимо в Германия, Италия или БГ) Тогава те ти го сменят БЕЗПЛАТНО. Успех


Безплатно в БГ..............В Юнито :lol: :lol: :lol:
Хахахахаххахахахахахахахахахаххахаахахах
Те дори преди да ти вкарат колата в сервиза ти взимат задължително 5-6лева за миене на колата :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Сря 04 авг 2004 21:51


140-200лв е смяната, а беэплатен обяд няма
както и дядо коледа


Потребителски аватар
georgipass
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот georgipass » Чет 05 авг 2004 8:44


popeye написа:140-200лв е смяната, а беэплатен обяд няма
както и дядо коледа


Как ще е толкова пари :?: При мен искаха 90 лв за смяната в Автотрейд,а самото радиаоторче беше някъде към 300 лв,мога и да ви излъжа за цената му :oops: Ама смяната да струва толкова не ми се вярва,абсурдно е :!:


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Чет 05 авг 2004 9:28


Как ще е толкова пари :?: При мен искаха 90 лв за смяната в Автотрейд,а самото радиаоторче беше някъде към 300 лв,мога и да ви излъжа за цената му :oops: Ама смяната да струва толкова не ми се вярва,абсурдно е :!:

значи едното е за сметка на другото-да си помислиш че при тия е по скъпа частта ама ремонта е евтин...
иначе на 4/5 от началото на работата колата ще изглежда ето така...

Изображение

има още малко докато го стигнеш и смениш и после обратно-събирай...
а сега ти ми кажи колко според тебе би струвала подобна галимация като труд...
мамичката ти се разплаква от това радиаторче-вервайте ми!

ето ти още едно мнение по въпроса и това ако не те убеди-не знам... :lol:
I am currently changing the heater core. It is the worst job I had to do on the car yet. The heater core is usually difficult, but this is ridiculous. I had to take apart my hole dash, and everything surrounding it. If I knew it was this hard to do, I would just leave it bypassed, and I would buy an electric heater from Wal-Mart that plugs into the cigarette lighter. I'm telling you all, that this heater core is Hitler's Revenge!


сори!
превод:
в момента си сменям радиаторчето на парното. тва е най гадната работа по колата която досега съм правил. обикновено радиаторчето е трудно но това е направо отврат. трябваше да си разглобя цялото табло и всичко около него.ако знаех че е толкова гадно щях просто да го байпасирам и да си купя една електрическа печка за запалката от супера! начи казвам ви това радиаторче е отмъщението на хитлер!

Последна промяна от vaskoto1 на Чет 05 авг 2004 13:56, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Пет 06 авг 2004 23:07


радиаторчето може да се намери и эа 50-70лв


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Чет 12 авг 2004 14:31


за голф2 е 60 лв и ми взеха 50 лв за работа...просто ориентирам


Потребителски аватар
EX
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 23 юли 2004 10:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот EX » Чет 12 авг 2004 15:24


След като видях тази снимка и след всичко което прочетох имам само един въпрос и при Г2 ли се появява този фабричен дефект, защото ако е така да продавам колата докато все още ми е здраво радиаторчето :lol: :lol:


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Чет 12 авг 2004 22:05


на г2 се сменява эа 2 часа и не се раэглобява до такава степен


Пасат 1,8

Цени

Мнениеот Пасат 1,8 » Пон 16 авг 2004 13:25


Здравейте отново,
като проверих тук там се оказа, че:

в Юнитрейд смяната ще струва около 450 лв, (250 радиаторчето и 200 труд (ако климатроника не трябва да се демонтира))

в Хеед 91 - 300 лв. (100 лв. радиаторчето и 250 лв. труд

в магазините Ауто плюс ми казаха цена за оригинален радиатор 65 лв.

Та питането ми е възможно ли е да има такава разлика в цените на едно и също нещо и дали като в магазините (например Ауто плюс) предлагат частите като оригинални, те са наистина оригинални.Цени



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Анатолий и 185 госта