Проблем с АГУ Golf2/карбуратор/

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
ItsoVT
Мнения: 824
Регистриран на: Чет 24 фев 2005 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Проблем с АГУ Golf2/карбуратор/

Мнениеот ItsoVT » Пет 26 авг 2005 8:27


Значи сложих си газова уредба и се почна ходене по мъките.Газовата уредба е Ланди.Колата е с карбуратор ,нямам инжекции.Значи сутрин няма запалване или пали след дълго въртене на стартера ама кофтито е че от това въртене акумулатора взе да се сдухва.Питам аз приятели казват обръщай на бензин и всичко е ок.Обръщам аз пали хубаво ама пуснали крака от гаста и огасва.Звъня на майстора дето слага уредбата и обяснявам и той вика ами ние ти елиминирахме смукача(тои е автоматичен)и вика ша мислим нещо.Та въпроса ми е имал ли е някои такъв проблем , :roll: как го е решил :banghead: и ако може някой да даде съвет? :| :banghead:




Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Пет 26 авг 2005 8:45


Иди на майстор, а не на "майстор" да ти възстанови нормалната работа на карбуратора.
ами ние ти елиминирахме смукача

Това дето го е направил е пълна глупост


Потребителски аватар
Andrey
Мнения: 280
Регистриран на: Вто 28 сеп 2004 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Andrey » Пет 26 авг 2005 11:08


Как така ще ти "елиминира" смукача?? Ами зимата какво ще правиш без смукач? Дано поне го е "елиминирал" така че да може някой да го възстанови.
Какъв аматьор трябва да е тоя дето ти е слагал газовата и за какво му е било да маха смукача? При това се е издънил на възможно най -елементарния монтаж на газ на карбуратор. А поне плочка сложи ли ти на карба или с направо с бормашината............

Бягай далече от тоя и иди на читав майстор.


Потребителски аватар
zaio_baio
Мнения: 607
Регистриран на: Сря 11 май 2005 15:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот zaio_baio » Пет 26 авг 2005 11:57


Проблема се решава с пушка и един патрон!!! ходи го гръмни тоя идиот :evil: :drinking: a boi de :motz: :fight: beat_butt2


Потребителски аватар
ItsoVT
Мнения: 824
Регистриран на: Чет 24 фев 2005 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнениеот ItsoVT » Пет 26 авг 2005 12:35


Плочка има лично я видях.Да ви кажа имам много добро мнение за него но и аз не мога да си обясня защо го е направил.Не е аматьор и е слагал уредби не знам , но като съм питал приятели на никой не е махан смукача, затова взех да си мисля дали не6то колата няма дефект.Ама преди да сложа газовата беше пушка.Палеше на 6 , а и двигателя си е супер запазен. :banghead: :cry: :?: :shock:


Потребителски аватар
Andrey
Мнения: 280
Регистриран на: Вто 28 сеп 2004 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Andrey » Пет 26 авг 2005 12:43


Няма вариант, при който да ти е махнат смукача /ако не е нещо друго/ и да нямаш проблеми. Просто без него не може, освен ако не си сложиш един бързовар в охладителната система за да я държи непрекъснато на 60 градуса докато не работи :) Много ми е чудно как изобщо палиш сутрин, може би само благодарение на това, че ти е добър двигателя.


Потребителски аватар
ItsoVT
Мнения: 824
Регистриран на: Чет 24 фев 2005 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнениеот ItsoVT » Пет 26 авг 2005 12:52


Значи сутрин като паля на газ, с едната ръка въртя ключа а сдругата яко се на бирам на бутона дето впръсква газ(не знам дали това е нормал за палене на газ)и така окло минута ама там е работата че не остана акумулатор.А и на бензин като излюча от скорост сутрин като запаля никога не ми е гаснал двигателя а се ако не сам на педала гасне.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Пет 26 авг 2005 13:07


не е нормална тази работа!
нито елиминирането на смукача нито начина на палене.
мисля си,че при поставянето на АГУ-то за по-лесно "майстора" е махнал маркучите на охладителната система от автоматичния смукач и ги е вързал на изпарителя.


Потребителски аватар
Andrey
Мнения: 280
Регистриран на: Вто 28 сеп 2004 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Andrey » Пет 26 авг 2005 14:25


Голфер, ако е откачил маркучите от смукача, би трябвало да е непрекъснато студен - т.е. включен. А човека казва, че не пали на студено.

От всякъде си е за доктор.


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Пет 26 авг 2005 14:43


За доктор ще стане "майстора" ако ми направи нещо подобно на мой'та кола (не че и по нея не са се учили) :evil:
Itsovt, това с паленето на газ го забрави, тоя пич дето му имаш толкова доверие не ти ли обясни колко е полезно и за мотора и за газовата да палиш на газ, особено при студена кола? Или си сложи автоматичен ключ бензин/газ или си изгради навика да прещракваш ключа когато палиш. И при всички положения си възстанови смукача - по възможност при някой, на който може и да нямаш доверие, но да разбира какво прави.


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Пет 26 авг 2005 14:52


Andrey написа:ако е откачил маркучите от смукача, би трябвало да е непрекъснато студен - т.е. включен.

Да де и поради тази причина /да не работи непрекъснато на смукач/ му го е елиминирал господ знае как Smackbum.


Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот brother_Tom » Пет 26 авг 2005 15:18


За да не се повтарям с класификации по адрес на майстора(вж. ZB) само добавям:
Първото важно условие когато се слага газова уредба е: колата ДА МОЖЕ ДА РАБОТИ НА БЕНЗИН БЕЗ НИКАКВИ УГОВОРКИ КАКТО Е БИЛО ПРЕДИ ПОСТАВЯНЕТО!
Второ: Ако се регулира аванса на запалването, изпреварването да е в разумни граници за съответния мотор.
Трето: На смукача да се въстанови функцията-както вс. колеги вече споменаха.
Зa да си доволен от газовата :D и тя от теб :wink: винаги пали на бензин, дори лятото. При температури на въздуха над 12С е достатъчно да поработи на бензин около 5-10 мин. При по-ниски t, да работи на бензин до момента щом стрелката на t на охл.течност "отлепи" от крайно положение.

И зачеркни този "майстор" от списъка си или най-добре го снимай и го публикувай във форума. Никой повече да не го "ползва"!


RSI
Мнения: 126
Регистриран на: Нед 25 юли 2004 12:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот RSI » Пет 26 авг 2005 15:29


Извинявам се за отклонението, но защо е по-добре да се пали на бензин? Майстора, при който ходих каза, че е по-добре да карам само на газ, защото ако спра на газ и запаля след 1-2 мин. на бензин ще се дави колата. Затова и паля само на газ, иначе имам и опция да обръща сама.


Потребителски аватар
ItsoVT
Мнения: 824
Регистриран на: Чет 24 фев 2005 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнениеот ItsoVT » Пет 26 авг 2005 15:45


Ок , БГОДАРЯ на всички ще си взема бележка.То автоматичен(копче което прехварля от газ на бензин )превключвател има ама да си призная и аз съм за :dummy: Smackbum защото той наистина ми каза палиш на бензин пускаш малко на средно положение и тогава на газ ама аз като видях няколко приятелчета на газ скачат в колата завъртат ключа и тръгват и айде и аз юрош на маслините :dontknow: давай смело на газ.Обаче лошото е че колата и на бензин сега не е добре в смисъл пали ама махнали крака от газта и гасне и така няколко пъти а това преди не го е правила сигорен съм. :dontknow:


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнениеот netizen » Пет 26 авг 2005 16:06


кой я е слагал тази газова ?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта