FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
GeorgiDimitrov2
Автомобил:
Двигател:

Re: FSI TFSI DSG - проблеми, цени, ремонти и др.

Мнениеот GeorgiDimitrov2 » Вто 25 дек 2018 17:47

Здравейте колеги! Карам пасат B6 3.2 fsi 2006г. и ми светна чека. Проверих каква е грешката и ми показа дюзи на 4 5 6 цилиндър. Смених целия комплект от 6 дюзи като се надявах вс да е ОК но не. Покарах малко и светна отново чека за същите цилиндри + втора ламбда сонда. Мотора работи добре от време на време малко тромаво за секунди, и после се оправя. Казаха ми че може да връща част от газовете във цилиндъра заради запушен катализатор,и затова да ми дава тази грешка. Ако някой може д ме насочи какво да пробвам да направя, или към кого да се обърна много ще съм му благодарен.! Благодаря ви.

maverick89
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот maverick89 » Чет 28 фев 2019 10:18

Здравейте, наскоро взех ауди а4 б7 2.0тфси куатро автомат (код на мотора BGB), има едно тракане малко като дизел. В няколко сервиза ходих казаха, че е верига на валовете ( и аз това предполагах но исках да се убедя). Къде в София мога да я сменя на разумна цена защото диапазона за който ми говорят е страшен от 300лв до 3000лв. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
group®
Темерут
Темерут
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот group® » Съб 30 мар 2019 21:55

Гледам, че има опити в темата да се търсят решения на технически въпроси. Не е грешно, но може да не получите нужната ви информация.
За целта ви съветвам да разгледате техническите раздели (има по модели, за скоростни кутии и т.н.).
Ако не откривате решение и/или подобна тема, в която да намерите отговори и да зададете въпросите си, можете да пуснете нова такава.
Ако имате нужда от съдействие за ориентиране във форума, можете да се обърнете към мен или друг от екипа, чрез лично съобщение.

lambrin.db
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот lambrin.db » Вто 14 май 2019 18:54

Как се сваля DSG скоростна кутия на Туран 1,9 дизел 2004?Моля за линк

Върни се в “Основен Volkswagen Форум”