Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот ecm » Пет 26 ное 2010 16:34


Не бързам за никъде, и честно казано не съм и особен фен на Шкодите, ама пусто нали цената изглежда добра :D Ама май ще се откажа в полза на Пасат Б5.5/Б6 или Туаран.. Или Корола Версо.. В тоя ред на мисли, моля отново за мнение коя от тях ви се струва по-добър избор в рамките на 15к и другите условия.. То, почти ясно, че Тойотата няма шанс в тоя форум, ама още по-интересно би било, ако някой се изкаже в нейна полза :D




bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот bnick » Пет 26 ное 2010 17:45


Навремето, когато се чудех за моята кола, избора ми се свеждаше до Пасат Б6 и Тоуран. Избрах Пасата, реших че ще ми е по-удобен. Тоурана изглежда доста пластмасов при Trend оборудване, ако взимаш такъв гледай да е поне от Comfo нагоре. Лично 1,9 TDI 105HP са напълно достатъчни, като моторизация. Мотора е доста стар и предвид това е с изчистени грешки, докато първите 2,0 TDI имаха проблеми :beer


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот forski » Пет 26 ное 2010 17:49


В твоя случай всяка една ти върши работа,оглеждай се за добър и запазен автомобил и като го намериш го взимай.Караш,пробваш и ако ти хареса го водиш в сервиз за оглед и диагностика и ако всичко е О.К. остава само да почерпиш.
Успех :да:
Огледай и офертите за употребявани автомобили при официалните представители.


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот ecm » Пет 26 ное 2010 22:38


Ми ще се оглеждам.. По принцип Туаранът ми харесва повече заради по-голямото вътрешно пространство - аз съм сравнително голям и предпочитам да ми е по-голяма и колата.. Пасатът обаче е по-елегантен и ми се струва и по-стабилен може би на пътя, а и може би по-безопасен заради по-голямото пространство отпред? Може и да се лъжа.. :D

Един последен въпрос засега: по темите наоколо четох, че по-старите Туарани имат разни проблеми.. Преди коя година са проблемните и какви са точно проблемите - какво да гледам, ако избирам Туаран?


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот ecm » Пон 29 ное 2010 17:51


Моля за разяснение какви проблеми са имали по-старите Турани и преди коя година са били проблемните.. Моля и за съвет кое е по-добре да избера - автоматична или ръчна скоростна кутия по отношение на здравина и същото по отношение на 4х4 варианта. Въпросите за автоматика и 4х4 са по-скоро за Пасатите, че гледам доста обяви с такива има в момента..


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот bnick » Пон 29 ное 2010 19:14


Проблема по-скоро е с 2,0 TDI, при Пасат е същото


cucurko
Мнения: 48
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 14:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот cucurko » Пон 29 ное 2010 23:41


2.0TDI от 2005-6та година се слави като сравнително проблемен мотор. Първите версии са имали проблеми със спукващи се глави, чупещи се обтегачи на веригата на маслената помпа, спукани охладители на клапана за рециркулация на отработените газове, все не много евтини за решаване проблеми. Колко често се появяват тези проблеми не мога да кажа, моторът е ужасно масов и може в това да е причината. За 45К км с 2.0ТДИ от 2007ма имам нула проблеми. Други хора, които познавам с такъв мотор в рамките на 100 и нещо хиляди километра също нямат проблеми. Ама наистина реални, защото е твърде вероятно Октавията, която ти предлагат да е на 180 000км. Не се учудвай какви километри могат да бъдат навъртяни за 2-3 години. Според мен дизеловите автомобили от този клас, тези години, които се внасят в България масово са на около 150- 200 000 и нагоре, тези които се продават от Порше и т.н. и са купени от тук са точни...но пък са карани в България. Но тези километри не бива да те притесняват, просто да не си мислиш, че са по 60-70К.

Като ниво на безопастност Пасат 6 е по-добре от 5.5, още повече от 5. Може би са еквивалентни с Турана. Октавията май е някъде около Пасат 5.5.

Пасат комби е доста широка кола, с голям багажник, би трябвало да нямаш проблеми с вместимостта.

1.9TDI е леко слаб в Пасат, доста икономичен, но според мен ако го понатовариш ще клекне. Абе ще тегли, но изпреварвянията ще трябва да ги правиш с повече запас. Имах Голф ТДИ 101к.с., и с 4 човека нямаше проблеми, но го напъвах. 2.0 е доста доста по-вървежен. Но не знам дали всичките проблеми са основно форумни легенди или наистина много от моторите дават яд.

Но между 4 годишен Пасат 6 и 6-7 годишен 5.5 ме съмнява, че някой може да ти каже кой ще е по-надежден.

След като човекът има средствата и има жена и дете, мисля че наистина е по-добре да заложи на максимално нова кола. За 3.5 години и 70-80К км стаж имам един пукнат стоп след 24 часа без спане. И дори ми се струва, че ако човек се качи на нова кола се учи да кара по-внимателно и я пази, поне такива наблюдения имам. Ако не е кьорав и му се кажат елементарни съвети за шофиране на TDI не би трябвало технически да си руши колата. Просто навиците, които се формират в началото много трудно се изкореняват. А с кола, за която не ти пука е лесно да си създадеш лоши навици. Хубаво е да се покара по-стара кола, за да се добие представа за това какво реално представлява скоростта, сцеплението и т.н., защото новите доста изолират и можеш да се подведеш от чувството на сигурност, което дават.

Колкото до застраховката... това колко струва колата и какво ти казват ако стане нещо застрахователите може да се две коренно различни неща...за съжаление :(

От VAG групата бил заложил на Пасат 6, 1.9TDI, а пък защо не и 1.6FSI или 2.0FSI, вероятно е да са на доста по-малко километри, с ръчна скоростна кутия. Или Октавия 1.9TDI. Вановете не ми допадат, не знам дали би могъл да предложи нещо повече от горните за тричленно семейство. Със задължителен оглед в Порше, Мишо от Горубляне(пишеш така и ще намериш информация за него) или при друг майстор. Както и е хубаво да направиш справка по номера на рамата, пак в Порше или Юнитрейд за сервизната история на колата, защото сервизни книжи се преправят.

Успех в търсенето, след като не бързаш можеш да си позволиш да правиш пробни шофирания, за да добиеш представа коя кола е за теб и кои коли са читави и кои не.

Ммм, само че Пасат 6 доста излиза от бюджета :(


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот Kalin72 » Вто 30 ное 2010 7:27


пак в Порше или Юнитрейд за сервизната история на колата, защото сервизни книжи се преправят.


Хубаво, но моята кола е влизала при дилъра само два пъти - за смяна на предното стъкло, и за една сервизна акция на радиото, и в същия момент за смяна на десен лагер на главината. За смяна на масла и филтри - всичко сам. Маслото по нормата 507.00, филтрите купувани от Шкода или Порше. Маслото за скоростите също по нормата за DSG.
Нямам печати в сервизната книжка. Следва ли, че колата ми не е поддържана както трябва, че не си заслужава парите, в сравнение с кола с попълнена сервизна книжка? При равни други условия :)


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот Dead man » Вто 30 ное 2010 9:12


Следва ли, че колата ми не е поддържана както трябва, че не си заслужава парите, в сравнение с кола с попълнена сервизна книжка? При равни други условия


За мен колата ти си заслужава... :012:

Сервизна книжка всеки може да направи и попълни.... :banghead:


cucurko
Мнения: 48
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 14:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот cucurko » Вто 30 ное 2010 9:45


Kalin72 написа:За смяна на масла и филтри - всичко сам. Маслото по нормата 507.00, филтрите купувани от Шкода или Порше. Маслото за скоростите също по нормата за DSG.


Аз също сменям всички консумативи сам с оригинални от Порше, включително оригинално масло по 507.00 и си пиша с моливче в книжката за лична информация. Даже зимата наливам оригинална течност за чистачки, която е учудващо евтина и бях доста доволен mhihi Колата съм я карал само за смяна на спирачна течност и ъпдейт на софтуера в Порше. Но вероятността в чужбина това да се случи, особено през гаранционните години на автомобила е доста малка. Пък дори и така да е, при всяко малко посещение в официален сервиз се записват километрите на автомобила, така че може да се добие представа за истинския пробег.


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот ecm » Вто 30 ное 2010 10:53


Благодаря, полезни съвети ми дадохте! :D Б6 наистина излиза над бюджета, но може пък и да се поизчака.. Всеки случай ще започна да гледам разни Турани, Б5.5 и Октавийки, пък да видим.. Има ли смисъл все пак да взимам автоматик и/или 4х4? Знам какво удобство са и двете, а и 4х4 е добре за безопасността, но от друга страна искам нещо, което би създавало по-малко проблеми и дефекти, тъй като бих искал да намаля вероятността да остана някъде на пътя, и в тоя смисъл дали си заслужава да взимам кола с такива екстри?


Потребителски аватар
marty_205
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 25 яну 2009 18:32
Автомобил: vw touran TDI
Двигател: BKC 1900
Местоположение: Варна

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот marty_205 » Нед 14 авг 2011 19:36


ecm написа:Благодаря на отговорилите!

Гледам, пише, че Октавията има 4 еърбега, докато Пасатите и Турана, май са с по 10? Това не е ли все пак минус по отношение сигурността на пътниците?

Струва ми се също така, видях по други теми тук, че 2.0 TDI двигателите имали проблеми и по принцип мислех за 1.9 TDI да гледам.. Някой може ли да ме осветли повече по въпроса - какви са му точно проблемите на 2.0 TDI и има ли основания за притеснение?

Моята е "Туран" 2004 г. и има 10 въздушни възглавници (6 броя са в 6-те колонки,2 броя има вградени в предните две седалки, една във волана и една в таблото отпред вдясно)Чудесен семеен автомовил-задните 3-ри седалки могат да се сгъват /или нацяло да се извадят от колата(при сгъване на едната получаваш място да влезе 20"(инчовов) бегач.Багажникът е проектиран да събира 100 кг.багаж.Моторът е 105 к.с. с турбо и интеркулер-градско гори 7L/100 км ,извънградско 5,5L/100 км.Ако не го юркаш много(над 120) , със 30 L изминаваш 600 км пробег(резерварът е 60 L (в това число 7 L резерв.
Годишен данък 199 лв.


Потребителски аватар
slavi13
Мнения: 103
Регистриран на: Нед 08 май 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: irlandia

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот slavi13 » Нед 14 авг 2011 23:00


Виждам, че пред теб стои голяма дилема, и аз мога да добавя доста неща, но ще ти предложа да ми се обадиш на скайпа, ще ми е по лесно да ти го обясня, за предимства и слабости на моделите който споменаваш. Но както си решиш.


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот dragozow » Пон 15 авг 2011 5:49


Аз ходих на море с приятели с една Октавия (105). Много приятна кола, върви, разхода е малък и си има всичко. Една от екстрите много ми хареса, има нещо като спирачка на заден ход. Като спреш в баир няма нужда да държиш спирачките когато е запалена.


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: Passat B5/B6 комби vs Touran vs Octavia комби

Мнениеот eminem94 » Вто 16 авг 2011 21:20


Темата е доста старичка,но ще дам една идея: VW Sharan след 2000-та ,а защо не и VW Caddy .Аз лично ако разполагам с такива пари бих се ориентирал към ван ,а дори и бус (VW Caravelle)



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта