Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
Wrofeel_VR6
Мнения: 1670
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 20:39
Автомобил: Passat 3B2 1.8T 20V
Двигател: AEB
Местоположение: Видин

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот Wrofeel_VR6 » Вто 19 ное 2013 17:58


Не знам какво правят но вече бъркам Touaran с Alhambra.
Както и Golf 7 комби и Passat комби.
http://files.vau-max.de/gallery_pictures/2013/03/vw-golf-7-variant-2014-6-o.jpg
http://www.vw-passat.com.pl/gal/menu/b7/Passat.B7.Variant.jpg
К




jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот jordanpar » Вто 19 ное 2013 20:25


Какво ви учудва.Всички европейски марки са така от поне два моделни периода назад.
Всичките са умалени копия на дизайна на флагманите в марката си.С леки видоизменения.
Общи платформи,разлика само в колесната баса,подобни табла и електроника.......
Целта вие ясна нали- по малки технологични разходи,повече модели в гамата,по-голяма печалба и опити за монополизъм в даден сегмент.
Обществата в белите страни от край време станаха консуматорски .Производителите се интересуват само от пазара първа ръка.Тоест продукта им да изкара колкото се може безпроблемно до края на лизинговия период.ПО-нататък следващите собственици да го духат,както си го казваме по български.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот forski » Пон 02 дек 2013 22:04


^ точно ...:th_up
Прикачени файлове
vw-golf7-vs-golf-6-01.jpg
vw-golf7-vs-golf-6-02.jpg
vw-golf7-vs-golf-6-08.jpg


Потребителски аватар
kaltcev.72
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 16 апр 2012 18:51
Автомобил: golf 4 toyota avensis
Двигател: 1.6 1J 2001
Местоположение: Wiesbaden Deutschland

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот kaltcev.72 » Пон 02 дек 2013 23:22


Винаги съм харесвал малко "спартанският"дизаин на ВАГ , модели като Голф 1 и Голф 2 ги изведоха в челните редици на автомобилостроенето през 70те и 80те . По късно също Голф 4 , пропускам тройката , тя си беше меко казано недуразомение. Тази година на Автоизложението във Франкфурт марката WV отнесе всички критики за безличното си представане. Просто грабна Златния скункс. От най малкото UP до Турани всичките просто бяха с един аналогов дизайн . Просто Концерна бяха акцентирали на АУДИ, собствена зала , за влизането в която се редихме на буквално километрична опашка, но имаше какво да видим . И така да обобщим темата този година бяха хибридните автомобили а швабите там са доста неподготвени.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот dobrin » Вто 03 дек 2013 0:12


Не че съм сектант, ама се чудя - като не ви харесва дизайна на марката, какво правите тук?
Естествено, всеки има право на мнение. Не всичко се харесва. Но някои мнения ми се струват пресилени и имам чувството, че авторите им просто се намират на приказка, чакайки някой да реагира по-остро и да стане словесният "въргал". Дори се повтарят и потретват едни и същи неща.
По темата - вижте глобално тенденцията за уеднаквяване на визията на моделите от една марка с цел т.нар. фирмена принадлежност. За мен реално някои модели се приемат добре още с излизането, за други е необходимо повече време, трети пък изобщо не се харесват за целия си живот. Дизайнът на ФВ винаги е бил консервативен, но за мен Голф 7, особено в някои от по-наточените версии, си е съвсем приличен, дори красив и съвременен автомобил. За вътрешна ергономичност не говорим - там за мен достъпността и удобството на интериора на марката, почти във всички модели, е доста над средното ниво. И най-важното, когато става въпрос за дизайн - той е много условно понятие и няма начин да се каже това е красиво, а другото - грозно. Всичко е въпрос на вкус. Естествено, предполагам се досещате, че преди да се одобри какъвто и да е дизайн, се правят множество проучвания за нагласите в тази насока, но най-вече на предпочитаните пазари, разбирайте тези с висока покупателна способност - най-вече Германия. За Китай пък се произвеждат съвсем различни модели, което пак се обуславя именно от различните виждания на местните купувачи и т.н.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот Vidol Nikolov » Вто 03 дек 2013 1:03


Аз не виждам някаква особенна драма с дизайна.
Дори бих казал,че в последните поколения на пасат,голф и поло се залага на по-малко евтино изглеждаща пластмаса и определено дизайна радва-както вътре,така и отвън


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот Bai Sando » Вто 03 дек 2013 13:18


Така е.Всеки модел е бил актуален за годините си.А на мен лично подреденото табло при VW винаги ми е харесвало.Всичко си е на мястото.
Не знам защо 3-ките да са издънката при голф само?Може би заради по-слабата защита от корозия или?Имах възможността да карам служебно БМВ-е 36 за 2 седмици,докато голфа беше в бокса.Е няма по-неудобна кола.Няма къде да си сложиш телефона,шишето с вода и баничката сутринно време :no Ужас.Вътре тясно,и колегата с който ходим сутринно време за работа трябваше да държи всичко това докато аз карам.
С нетърпение очаквах момента да си взема голфчето и да са ми свободни ръцете.
Та според мен инжинерите се стараят да съчетаят практичността и модерния дизайн в едно :th_up


bobbby11
Мнения: 52
Регистриран на: Вто 03 сеп 2013 18:15
Автомобил: Seat Toledo GT
Двигател: 2.0 2E 1994
Местоположение: София

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот bobbby11 » Вто 03 дек 2013 20:17


Все си мисля, че дизайнът е най-малкия проблем на автомобилите от 10-15 години насам... Много задълбаха в "екология", "вредни емисии", "рециклирани материали", "икономичност" и прочие "говна"...Като следствие-все по-повсеместна "електронизация" с нужда и без нужда и все по-некачествени материали... И всички се надцакват в тая посока, щото нормите и стандартите ги притискат... Никой не гони "трайност" на изделията, а и няма интерес да го прави... Няма ги здравината и качеството на продуктите от миналия век... Едно загниващо консуматорско общество, което в крайна сметка ще го "издуха" от многото си тарикатлък в преследване на печалби... Лошото е че за момента ние го "духаме" с колите им "втора ръка"...


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот IRRITATING » Вто 03 дек 2013 20:21


Както са тръгнали в скоро време очаквам изобщо да няма модели а да им слагат размери :rolleyes


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот forski » Сря 04 дек 2013 9:29


Ние нямаме такива проблеми, тук все още сме на вълна Голф 4, следващите 10 години ще се прехласваме по Голф 5 и чака след това евентуално ще oпрем до 6 и 7 :mhihi
Да му мислят тея дето имат пари и си ги купуват в момента ... :smile
Миналата седмица нарочно спрях пред един от хипер маркетите до един Г6, служебен, бял, на някаква аптека.Ами гледах, гледах, щото беше пълен сток ли, щото беше бял и с железни джанти ли, ами много безлично стои тази кола.
Вътре добре, подредено табло, копчета, тук там някоя хромирана лайсна, ама отвън нищо не ме грабва, едно постно такова, никакво!
Голф 7 поне там фарове, задни светлини малко по-динамично и не знам дали спортно е точната дума, но малко повече привлича вниманието към себе си.
Специално за Г6, поне това което съм чел като коментари из чуждите форуми на същата тематика, преобладаващото определение за екс и интериор е "boring"
И то какво остана, отвън и вътре айде да речем "скучен" въпреки че е въпрос на вкус, двигателите FSI и TFSI заедно с кутийте DSG 7 под въпрос че и там едни дилеми и обсъждания се водят кое, как, защо и колко...
И какво остана, едното име.

http://www.caradvice.com.au/232587/volkswagen-golf-v-mazda-3-v-toyota-corolla-v-holden-cruze-v-ford-focus-v-hyundai-i30-v-opel-astra-v-honda-civic/ Ейги и конкурентите, аз съм пас...всичките ми приличат на Кия и Хюндай :rolleyes

Последна промяна от forski на Сря 04 дек 2013 12:04, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот plamikcho » Сря 04 дек 2013 11:10


На мен дизайна на VW ми допада (и външен, и вътрешен). Ще коментирам само модела Голф като най-популярен. От досега излезлите модели ми харесват повече тези с четни номера (2,4,6). Изключително много ми допада семплия вътрешен интериор и доброто разположение на всичко около шофьора. Двойката и четворката имат уникален дизайн на задната част и поне за мен са много по-готини от зализаните японки, французойки, китайчета, корейчета и др., на някои от които фаровете стигат до предното стъкло. Шестицата е чудесно развитие на модела и изглежда много по-добре от петицата (лично мнение). Според мен дизайнерите на VW успяват да моделират колите така, че да създават емоция и онова приятно чувство, което ни привлича като магнит. Не успяват да ме грабнат аналозите на Сеат и Шкода (макар че за мен Голф няма аналог като визия и усещане). Стараят се хората, ама не е същото. VW си е VW :vwknee . Ако имам възможност някой ден бих си взел една шестица... И много ще се радвам сина ми да кара Голф 16 като порасне :smile


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот wmalevski » Сря 04 дек 2013 11:18


forski написа:ат до предното стъкло. Шестицата е чудесно развитие на модела и изглежда много по-добре от петицата (лично мнение). Според мен дизайнерите на VW успяват да моделират колите така, че да създават емоция и онова приятно чувство, което ни привлича като магнит. Не успяват да ме грабнат аналозите на Сеат и Шкода (макар че за мен Голф няма аналог като визия и усещане). Стараят се хората, ам


Колега, нима ръждив голф 3 с железни 13-ки те радва повече? :thumb_down

Хайде стига глупости. Все пак говорим за автомобил, а не за спътник в живота. Хубаво е от време на време да разграничаваме материалното. За мене колата е начин за предвижване. Ако има как той да е забавен - още по-добре. Какво се прехласвате по дизайн и тн. Всяка кола, колкото и грозна да е тя (без тия фиати, с фаровете под джама - те са непоправими) с едни джанти и едно окачване приема различен вид. Такъв е живота, целия свят върви на там. Няма вечна техника. Имаше приказки за автомобилите след 2000, как нямало да изкарват и по 10 години, а все още се радваме на Голф 4, Пассат 5,5.5 и тн. Пластмасите ги има на всякъде и са неприятни на всякъде. Друг е въпроса, че производителите, вече дават право на избор. Имат евтини базови модели, имат и скъпи с различни материали. Всичко се прави с цел печалба - да, ама на времето не са ги давали без пари.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот forski » Сря 04 дек 2013 11:54


Тоя цитат в поста ти не е мой... :mhihi

Да бе колега, ясно е че най лесно е да напишем в темата "абе болите фара какъв им е дизайна на VW" все едно утре ще отидеш и ще си го купиш, или пък си им акционер че чак толкова си се загрижил ... :smile
Ама нали малко или много сме се събрали хора които се интересуват от автомобили, та всеки да си каже харесва ли му или не.
Ясно е и че никой не се интересува от моето или твоето мнение, нито сме нечия таргет група нито сме някакъв пазар за нови автомобили нито нищо. Все едно някой да излезе и да попита Гаврош дали му харесват тортите на витрината или не, и той да изпадне в размисли и страсти :smile
Ама пишем, вълнуваме се и ние какво става по Света :smile

Последна промяна от forski на Сря 04 дек 2013 12:44, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот plamikcho » Сря 04 дек 2013 11:58


Колега wmalevski, според теб дизайнерските отдели трябва да се закрият. Направо да сменят само двигателите, скоростите и системите за сигурност и така. Мисля, че тази тема има цел да събере мнения за дизайна и неговото развитие. А той като че ли има лека връзка с "прехласването". А, и си ме цитирал по погрешка май.

Също така има противоречия в написаното от теб - започваш с твърдение, че колата е просто средство за придвижване, но след това вкарваш дизайна в картинката с думи като "грозна","различен вид", "радваме се". Критиката е само градивна :th_up. И нека бъдем малко по-положителни, по-оптимистични и по-приветливи. Тези неща могат да направят форума едно по-приятно място :love.vwclub


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Какво се случва с дизайна на VW? Мисли и разсъждения...

Мнениеот forski » Сря 04 дек 2013 12:44


Не знам, аз лично очаквах да видя нещо много по-различно след Г6, да наистина че е един подреден и стегнат автомобил но всеобщото мнение е че е и доста скучен от към излъчване. Очаквах да видя много променен Г7, някак си по-интересен и разчупен, по-агресивен, по-раздут.За мен Г7 е Г6 с нови фарове и стопове, фейслифт на шестицата, за мен Г7 трябваше да е Г6 и след него да излезе нещо наистина ново, както при някой други марки автомобили.
Един вид да има тръпка, да знаеш за какво си чакал, да видиш нещо ново, аз от 6 към 7 това не го видях и точно това не ми харесва в тяхната концепция :smile семпло, семпло, семпло, много семпло бе...

Седмицата ми харесва, но щеше да ми хареса още повече ако беше излязла след петицата :biggrin



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта