Въпрос за съединител LUK комплект ?

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Gladiator6
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 12:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Въпрос за съединител LUK комплект ?

Мнениеот Gladiator6 » Чет 03 фев 2011 16:51


Здравейте искам офицялно да се извиня , че пиша за опел във форума на vwclub но проблема ми е с опела а искам още мнения по въпроса (а той е общ като цяло).

Проблема е с един много стар опел който за мен има сантиментална стойност а и доста си го карам по това време. Opel Corsa A E12GV 1.2 33kw чист карбуратор.
Закупих комплект оригинален LUK съединител... Още при закупуването ми направи впечатление , че аксиалния лагер е SKF но реших , че няма проблем и номера му не отговаряше на номера на кутията.
Вчера сглобих съединителя и ...

Въпреки , че е натегнат почти до края влизат трудно скоростите :(
И аксиалния лагер се чува като е натиснат съединителя... (не вие а се чува)

А майстора ме увери , че ще се отпусне и , че това се случва при най - големите ментета или поне не му се е случвало при качествени части :(

Благодаря мога да кача и снимки на съединителя.. Сменихме маслото на коростната + двигателното но не вярвам да е в тях проблема..


Досега бях на няколко сервиза (днес). Всички ми казват , че щом сменя скорости и не боксува а е мек и се чува съвсем леко било напълно нормално. Но все пак някой имал ли е такъв проблем и къде трябва да ми отлепя съединителя. Чух , че LUK отделяли по - отгоре ... днес малко се поотпусна и сега педалите са наравно но отделя буквално 2 см преди да отпусна педала напълно...

Защото в сервиза към магазина от който закупих комплекта ме увериха , че съединителя ми отделял отгоре защото е нов и с времето като слегне ще ми се качи педала нагоре и ще трябва да се отпусне съответно затова бил натегнат.. Такова нещо да е чувал някой... Мисля , че поулегна малко .. няма ги и гадните вибрации отпреди смяната..
Съветват ме да мина 400 - 500 километра градско и ме уверяват , че ще се оправи. В другите сервизи бяха категорични , че не трябва да е толкова отгоре но и според тях има голяма вероятност да се напасне.


Благодаря предварително




Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Въпрос за съединител LUK комплект ?

Мнениеот L&R » Чет 03 фев 2011 17:01


Аксиалните лагери от комплета на ЛУК са боклуци, изхвърлих моя нов такъв :( . Следващия съединител ще си го събирам на части scare


Gladiator6
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 12:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Въпрос за съединител LUK комплект ?

Мнениеот Gladiator6 » Чет 03 фев 2011 17:28


SKF ?

И все пак нормално ли е това поведение при нов съединител ?


Gladiator6
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 12:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Въпрос за съединител LUK комплект ?

Мнениеот Gladiator6 » Пет 04 фев 2011 13:34


Да му правя ли рекламация или не :( никой ли не знае ? :(


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Въпрос за съединител LUK комплект ?

Мнениеот kris11 » Съб 19 фев 2011 16:47


L&R написа:Аксиалните лагери от комплета на ЛУК са боклуци, изхвърлих моя нов такъв :( . Следващия съединител ще си го събирам на части scare


Само феродов диск вече не се намира .Изхитрили са се вече и само комплекти продават.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта