Сваляне на фолио от задния прозорец

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
borisfx
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 03 ное 2014 14:06
Автомобил:
Двигател:

Сваляне на фолио от задния прозорец

Мнениеот borisfx » Сря 05 юни 2024 19:43


Здравейте. Искам да попитам - има ли някой тук, който е успял да свали старо фолио от задния прозорец БЕЗ ДА ПОВРЕДИ жиците на нагревателя на задното стъкло. И ако има някой който е успял-да каже как го е направил.
На теория знам как се прави. Много бавно и внимателно, с нагряване с горещ въздух, фолиото трябва да се отлепи. Обаче на практика не става така. Миналата седмица, отлепяхме фолиото на един приятел и половината жици заминаха, отлепиха се. Сега искам да сваля и фолиото от задния прозорец на моята кола, обаче ме е страх че парното на прозореца ще замине




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12928
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Сваляне на фолио от задния прозорец

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 05 юни 2024 19:44


Ходи при някой детайлър. Аз не бих рискувал.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7696
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Сваляне на фолио от задния прозорец

Мнениеот goppa » Сря 05 юни 2024 19:48


Лепенки не се отлепят със замах. За да се отлепят без да повредят основата трябва да им се прилага малка но постоянна сила. Натоплянето определено помага. Остави колата на слънце за час-два преди да почнеш отлепянето! И пак да каж: без силно дърпане!


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 216
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Сваляне на фолио от задния прозорец

Мнениеот NikMar55 » Чет 06 юни 2024 17:13


По Дискавъри в " Да продадеш колата си" Майк демонстрира как го прави. Намокри фолиото и го покри с найлон, после го остави на слънце за известно време и отлепянето стана много лесно.


borisfx
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 03 ное 2014 14:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Сваляне на фолио от задния прозорец

Мнениеот borisfx » Чет 06 юни 2024 17:31


NikMar55 написа:По Дискавъри в " Да продадеш колата си" Майк демонстрира как го прави. Намокри фолиото и го покри с найлон, после го остави на слънце за известно време и отлепянето стана много лесно.

А, виж това за намокрянето с вода не го знаех. Благодаря че ми каза. Знаех за затоплянето с горещ въздух, но за намокрянето сега научих. Ще го пробвам да видим как ще стане. Дано само и жиците на парното не започнат да се отлепват лесно след затоплянето и намокрянето и да излизат заедно с фолиото :)

Сега се замислих - не може ли затъмняващото фолио за задния прозорец да се залепи от външната страна на стъклото, за да не се повреждат реотаните на нагревателя на задното стъкло?


apolon
Мнения: 858
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Сваляне на фолио от задния прозорец

Мнениеот apolon » Нед 09 юни 2024 18:18


Сега се замислих - не може ли затъмняващото фолио за задния прозорец да се залепи от външната страна на стъклото, за да не се повреждат реотаните на нагревателя на задното стъкло?

Няма невъзможни неща! "?" е дали ще ти хареса резултатът след 1-та автомивка.Ха сега познай какъв ще е.Па знам ли ,може и да ти харесва набръчкано фолио :mhihi


borisfx
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 03 ное 2014 14:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Сваляне на фолио от задния прозорец

Мнениеот borisfx » Вто 11 юни 2024 19:11


apolon написа:Няма невъзможни неща! "?" е дали ще ти хареса резултатът след 1-та автомивка.Ха сега познай какъв ще е.Па знам ли ,може и да ти харесва набръчкано фолио :mhihi

Ами няма да мия колата на автомивка. Само с маркуча от чешмата.


fxexpo
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 10:14
Автомобил: Arteon R SB 2023
Двигател: DNFG
Местоположение: София

Re: Сваляне на фолио от задния прозорец

Мнениеот fxexpo » Чет 13 юни 2024 15:53


С фолио върху задното стъклото, ако имаш чистачка (зависи какъв тип ти е купето) ще трябва да спираш и почистваш стъклото от мизерии, преди да си пуснеш чистачката. Иначе ще надереш бързо фолиото.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6143
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Сваляне на фолио от задния прозорец

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 13 юни 2024 18:08


Аз съм махал фолио с парочистачка



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта