Странно чукане при AHU

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
mladeja
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 11 авг 2006 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Странно чукане при AHU

Мнениеот mladeja » Сря 14 дек 2011 18:56


Бях на път да се откажа от покупка заради такова металическо кофти чукане от към двигателя отпред.Направиха ремонт на помпата на хидравликата и чукането изчезна.Тогава я купих-преди 4-5 години/ по нататък смених поради износване ролка на пистов ремък,водна помпа,лагери на алтернатора - въобще всичко по ремъците без ангренажния, което лагерува на тях/.Мнението ми е, че някой лагер по пътя на ремъците е тръгнал.Сваляш ремък палиш и слушаш.Естествено ангренажния не се сваля :) при пробите.




Потребителски аватар
Getoni
Мнения: 99
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 20:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лесидрен
Контакти:

Re: Странно чукане при AHU

Мнениеот Getoni » Сря 14 дек 2011 19:54


Не се вкарвай в приключение с търсене на проблема за това чукане ,защото това ти е от повдигач на клапаните.От 5 години карам AHU мотор и ми го е правила 3-4 пъти това ,когато я карам повече на късо и се чува едно металическо тиктакане на 900 оборота и при подаване на газ се чува също.Оправя се с ръчка яка да се оправи повдигача.При мен беше така,но ти си решаваш какво да правиш.


Потребителски аватар
bkunev
Мнения: 398
Регистриран на: Пет 09 май 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Re:Купувам обортомер за пасат 2

Мнениеот bkunev » Сря 14 дек 2011 20:49


Не знам това чукане от какво е, и аз карам на супер къси разтояния от порядъка на 1,5 км. в посока и чукане от повдигачи се чуват от време на време. Даже че и карам с Мотул. И с газ се оправя :wink: :wink: Както казава колегата по горе, ако е от повдигачи не се коси, ама ако е от друго...помни че точната диагностика спестява пари и време. Ходи на майстор!


Потребителски аватар
ventotdi
Мнения: 1474
Регистриран на: Пон 29 ное 2010 18:03
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: ALH 1998
Местоположение: Русе

Re: Странно чукане при AHU

Мнениеот ventotdi » Чет 15 дек 2011 17:21


не ,че нещо ама ,ако са повдигачи нека да не е много спокоен ...може и ниско налягане на маслото да е тогава ;)


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: Странно чукане при AHU

Мнениеот 6669 » Чет 15 дек 2011 17:32


ventotdi написа:не ,че нещо ама ,ако са повдигачи нека да не е много спокоен ...може и ниско налягане на маслото да е тогава ;)

Едно манометърче решава проблемът, дали ще се размине с около 160 лева или ще е малко повече :beer


kamenitzafen
Мнения: 41
Регистриран на: Нед 23 авг 2009 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Странно чукане при AHU

Мнениеот kamenitzafen » Чет 15 дек 2011 18:27


6669 написа:Едно манометърче решава проблемът, дали ще се размине с около 160 лева или ще е малко повече :beer


Почти:
8 повдигача х 13,90,гарнитура и гумички 35лв.,смених и маслото+това на хидравликата -60лв..Абе около 250лв!
Всичко заспа,само това неприятно звънене остана!!!Като размърдам волана леко звъни или като подам леко газ.Не е обтяжната ролка,не е помпата на хидравликата,не знам вече откъде се чува.


Потребителски аватар
6669
Мнения: 3133
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 20:35
Автомобил: VW Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Асеновград

Re: Странно чукане при AHU

Мнениеот 6669 » Чет 15 дек 2011 18:45


kamenitzafen написа:Едно манометърче решава проблемът, дали ще се размине с около 160 лева или ще е малко повече :beer


Почти:
8 повдигача х 13,90,гарнитура и гумички 35лв.,смених и маслото+това на хидравликата -60лв..Абе около 250лв!
kamenitzafen написа:Всичко заспа,само това неприятно звънене остана!!!Като размърдам волана леко звъни или като подам леко газ.Не е обтяжната ролка,не е помпата на хидравликата,не знам вече откъде се чува.

До 1-2 дни трябва да изчезне, най вероятно още не е обезвъздушило хидравличната система :idea:


ssimoo
Мнения: 37
Регистриран на: Пет 26 ное 2010 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Странно чукане при AHU

Мнениеот ssimoo » Нед 25 дек 2011 22:02


аз карам поло със същтия двигател и при мен се чува такова чукане от н75 клапана, щото моя не е мн читав.провери го за всеки случаи :)



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nogopechen и 47 госта