Венто 1,9ТДИ 1994г. 1Z Много странен проблем с мотора

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
1,9TDI
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 0:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP
Местоположение: Все некЪде

Венто 1,9ТДИ 1994г. 1Z Много странен проблем с мотора

Мнениеот 1,9TDI » Сря 13 май 2015 17:09


От няколко дни колата ми не работи като хората. След като я оставя за малко да не работи и не иска да върви. Проблема е в това, че колкото и газ да давам не иска да върви. Същия ден я закачихме на комп и даде грешка, че има спукан маркуч. Момчето при което отидох ми каза, че може да е дебитомера. Откачих буксата покарах малко и после пак я закачих никаква разлика. Огледахме маркучите до колкото можахме и не намерихме някой дефектен освен един който беше леко нацепен в края и тръбичката не уплътняваше добре. Отрязах дефектното и сложих пак тръбичката. За известно време проблема се реши. Карах един ден така и после пак започна да не върви. Давам газ до ламарината и ускорява много бавно, дори турбината не се чува. Помислих, че е от нея, и помолих един приятел да дава газ докато видя дали надува, и в действителност надува. След изфорсирането за проверка на турбината колата се оправи. Карах така пак един ден и пак спря да работи. Днес същата работа. 15 км не работи добре след това се оправи на едно кръстовище като вдигнах оборотите на 3200 и ще кажеш, че някой я ритна отзад. След 30 мин пак го направи. Излязох на прав и равен участък и при достигането на 3200 оборота пак се отпуши. Направо в чудо съм се видял тези дни. Някой да има някаква идея от какво може да е?




Потребителски аватар
Dani16v
Мнения: 151
Регистриран на: Вто 27 юли 2010 21:50
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: 1z +
Местоположение: Радомир

Re: Венто 1,9ТДИ 1994г. 1Z Много странен проблем с мотора

Мнениеот Dani16v » Сря 13 май 2015 17:56


Дебитомера какви стойности дава? Горивен филтър сменян ли е скоро,сондата в резервоара чистена ли е?


Потребителски аватар
1,9TDI
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 0:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP
Местоположение: Все некЪде

Re: Венто 1,9ТДИ 1994г. 1Z Много странен проблем с мотора

Мнениеот 1,9TDI » Сря 13 май 2015 18:12


Ами дебитомера незнам какви стойности дава. Момчето което го закачи каза само,че му излиза спукан маркуч. Горивния филтър преди 2000км е сменен, а сондата в резервоара не съм я чистил откакто съм взел колата. Мислех да сваля резервоара и да го почистя, че с нашата нафта кой знае какви утайки има в него.


qskatavw
Мнения: 212
Регистриран на: Пон 30 сеп 2013 19:07
Автомобил: Audi
Двигател: AVF

Re: Венто 1,9ТДИ 1994г. 1Z Много странен проблем с мотора

Мнениеот qskatavw » Сря 13 май 2015 19:19


Няма такава грешка като "спукан маркуч". Разбери точно каква грешка ти дава и дали излиза отново след триене


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Венто 1,9ТДИ 1994г. 1Z Много странен проблем с мотора

Мнениеот °niksi° » Сря 13 май 2015 21:50


Хахахаххахаахх ше падна.
Грешка спукан маркуч.
Пари взима ли ти за това закачане, ако да требе да му пукнеш канчето.
Я дай номера на грешката да видим.
А уточнява ли се маркуч от турбо пътищата или за вакуум. Нека ти я види някой който знае какво прави - в повеето случай тези проблеми се хващат за минути и за също толкова време се отстраняват.


Потребителски аватар
1,9TDI
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 0:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP
Местоположение: Все некЪде

Re: Венто 1,9ТДИ 1994г. 1Z Много странен проблем с мотора

Мнениеот 1,9TDI » Пет 15 май 2015 17:59


Проблема е решен. След повторно закачане на друг компютър показа, че дебитомера не работи. Последва покупката на нов и за в момента колата работи перфектно.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: koki_moki74, newgeneration и 63 госта