Проблем с клапан N75 или с МАР сензора?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
KombiTDI
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 26 дек 2007 18:12
Автомобил: Polo 1_4 TDI 2003
Двигател: AMF 2003
Местоположение: Асеновград

Проблем с клапан N75 или с МАР сензора?

Мнениеот KombiTDI » Пон 07 апр 2008 11:46


Здравейте!Имах съмнения че клапана Н75 не работи.Ел.намотката му е здрава, оригинален е без да е сменян никога.С него или без него колата се държи без никаква разлика.Имам кабел и го закачих ама не е записал даже грешка/камо ли свръх налягане/ при положение че я карах с 3000об, а при теста я форсирах и на место.Възможно ли е да не работи даже и МАР сензора в компа шом не се усеща.Няма никакви скъсани маркучи по вакуумите.Моля помагайте, така и не можах да намаля разхода под 6-6.5л като я карам като пенсионер :cry: :cry: :cry:




Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 07 апр 2008 12:20


Щом имаш кабел даваш на mesurments block и даваш канал 11 - там ти дава налягането в МАП сензора - така ще разбереш дали бачка.


Потребителски аватар
gicho76
Мнения: 235
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 19:21
Автомобил: VW Golf VI Variant
Двигател: 1600 tdi CAYC
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем с клапан N75 или с МАР сензора?

Мнениеот gicho76 » Пон 07 апр 2008 19:09


KombiTDI написа:Здравейте!Имах съмнения че клапана Н75 не работи.Ел.намотката му е здрава, оригинален е без да е сменян никога.С него или без него колата се държи без никаква разлика.Имам кабел и го закачих ама не е записал даже грешка/камо ли свръх налягане/ при положение че я карах с 3000об, а при теста я форсирах и на место.Възможно ли е да не работи даже и МАР сензора в компа шом не се усеща.Няма никакви скъсани маркучи по вакуумите.Моля помагайте, така и не можах да намаля разхода под 6-6.5л като я карам като пенсионер :cry: :cry: :cry:

Aз от скоро имам TDI и съм от Асеновград също, може ли да закачим този кабел на мойта кола да видим как е положението с датчиците и компютъра. На мен ми дава разход 7/100 само градско с бая изрязване и 6.2/100 градско + 2 пъти до Пловдив и обратно.
Засичам го от пълно до пълно след минати 200км.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта