Арматурно табло за Scirocco?!?

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
MOTOPETKATA
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Арматурно табло за Scirocco?!?

Мнениеот MOTOPETKATA » Пет 05 окт 2007 19:20


Здравейте колеги!

Проблемче със Широкото. Прегледах форума, но не намерих това, което ме интересува.

Някой може ли да ми каже кой кабел къде му се ръга на това табло да му се не види? С една схемичка ще ме зарадвате много.




Потребителски аватар
SixKillerVR6
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 12 юни 2005 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец

Мнениеот SixKillerVR6 » Вто 16 окт 2007 11:14


И аз ще съм много благодарен на схема щото имам малки проблеми със таблото...за сега не са спешни но определено ще е от полза на всички собственици.Аз имам етка и там има някви схеми ама не и разбирам каде точно да тарся все още...през уийкенда ще се разровя.Имам познат който навреме Оно е карал сироко и каза че има схеми ама ще го видя поне след 3 седмици.Такаче дотогава ДЕРЗАЙ :twisted:


MOTOPETKATA
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот MOTOPETKATA » Пет 02 ное 2007 22:13


Ами момчета, колата не е моя. Аз карам мазда. Взех въпроса присърце, въоръжих се с мултицет и се поровичках малко. Ето до къде стигнах: (Тук направих схема, но не успявам да я upload-на, така че обяснявам.)
Значи гледаме таблото откъм задната страна т.е. платката. Куплунзите остават към нас. При това положение белият остава вляво, а черният - вдясно. Сега кръщаваме пистите, които свързват куплунзите с платката, като броим от ляво на дясно 1 2 3 . . 14 за белия и 1 2 3 . . 14 за черния.
И така за белия:
(1) - Аварийни + мигачи
(2) - n/c
(3) - Осветление на таблото
(4) - Температура на водата
(5) - Резервоар
(6) - Маса на цялото табло
(7) - n/c
(8) - Де да го знам
(9) - n/c
(10) - Захранване на часовника или нещо такова
(11) - n/c
(12) - n/c
(13) - Индикация за дългите
(14) - n/c
От черния куплунг разбрах само, че (1) е захранване на таблото +12V. Важно е, защото го нямаше и половината джаджи не работеха.
Някой знае ли какво да правя с лампичката за дългите. Изгоряла е и понеже реших, че е няма шанс да намеря сложих светодиод. Сините обаче са ярко светещи. Първия резистор от ляво на дясно пак по същата схема ограничава тока през диода и мога да сложа някой с по-голяма стойност, но пак не ми харесва много. Така че някой може ли да ми каже къде да намеря такава лампичка или поне един смотан, нормално светещ, син светодиод?

Последна промяна от MOTOPETKATA на Пет 02 ное 2007 22:34, променено общо 2 пъти.


MOTOPETKATA
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот MOTOPETKATA » Пет 02 ное 2007 22:16


Ха-ха-ха-ха!
Естествено "(8)" е осмица, но вие си го знаете


Потребителски аватар
plamen_79_
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 10 дек 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:

проблем ТАБЛО- САНТАНА

Мнениеот plamen_79_ » Съб 29 дек 2007 11:42


здравейте колеги,ба6та ми кара САНТАНА и има проблем с таблото.Лампата за маслото запо4на да му премига по време на движение.Смени датчика и тя направо изгоря.Моля помогнете с някоя схемичка или не6то ,което може да ни помогне да отстраним проблема.Опасява ме се и за проблем в двигателя,но докато не накараме лампата да светне не мойем да напражим ништо.


Потребителски аватар
SCIROCCO_86
Мнения: 67
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 21:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Арматурно табло за Scirocco?!?

Мнениеот SCIROCCO_86 » Нед 06 яну 2008 22:27


MOTOPETKATA написа:Здравейте колеги!

Проблемче със Широкото. Прегледах форума, но не намерих това, което ме интересува.

Някой може ли да ми каже кой кабел къде му се ръга на това табло да му се не види? С една схемичка ще ме зарадвате много.
Звънни ми и ще ти помогна.0899880424


Потребителски аватар
Burn
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 23:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот Burn » Сря 09 яну 2008 17:28


Колеги и аз имах същия проблем с таблото- пищеше ми когато си поиска че не вдига масло обаче накрая се изнервих и му изтръгнах реленцето отзад :banghead: . Незнам за какво е измислено това и ако някои знае да помага как да го оправя ще съм ви мн благодарен! Др. по-важен въпрос е-от къде да открия цалата инсталация на колата (Scorocco GTX 1.8 1984) защото има още доста работи за дооправяне и доста които липсват по ела. А искам да я направя кукла и започвам от там. Ако случаино на голфа е същата още по добре но не знам. Предварително благодаря на отзовалите се :respect


Потребителски аватар
Burn
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 23:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот Burn » Пет 11 яну 2008 15:13


Никои ли не знае някои сайт за инсталации?


Потребителски аватар
scirroco71
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 19 фев 2008 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот scirroco71 » Вто 19 фев 2008 15:28


имам едни файлове в pdf формат само дайте идея как да ги кача :roll:


Потребителски аватар
Burn
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 23:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот Burn » Пет 29 фев 2008 20:59


scirroco71 написа:имам едни файлове в pdf формат само дайте идея как да ги кача :roll:


Имаш ЛС :)


Потребителски аватар
scirroco71
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 19 фев 2008 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот scirroco71 » Пон 03 мар 2008 11:57


тая поща с ограничената големина на файла ми изтрови нервите дай си скайпа да ти ги пратя .Теглил съм ги от Замунда-http://www.zamunda.net/details.php?id=114291&hit=1



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта