Скорости голф 2

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
gsisport
Мнения: 213
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Скорости голф 2

Мнениеот gsisport » Вто 09 сеп 2008 17:27


Здравейте колеги с какво мога да поуплатня лостовия механизъм на скоростите откъм двигателната част на голфа, че нещо много лабаво влизат скоростите, и особенно като превключвам от 1 на 2 и от 3 на 4 демек лоста отива назад има някво мвханично тракане леко а напред го няма.Идеи?




Потребителски аватар
hristo stankov
Мнения: 100
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 19:35
Автомобил: VW GOLF II
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Мнениеот hristo stankov » Вто 09 сеп 2008 18:21


Здрасти колега. Отиваш в auto+ там има цял комплект гумени тампони
за скоростния механизъм. За да ги смениш, обаче ти трябва канал, защото операция се извършва от долу на автомобила. Като ги смениш резултата е поразителен. Има и една ос с пластмасова втулка и върху нея гумен тампон, струваше около 15лв.. Ако ти липсва гумения тампон си сложи някой стар от стабилизираща щанга вместо да го купуваш. Аз го направих така и нямам никакви проблеми. Преди да свалиш механизма му направи белези, защото после ще трябва да ги регулираш. Успех.


Потребителски аватар
poni
Мнения: 1111
Регистриран на: Вто 26 окт 2004 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Мнениеот poni » Вто 09 сеп 2008 18:50


Чети!Колегата го е описал чудесно!цялата процедура е 3-4 часа,а ако знаеш какво правиш -доста по-малко.преди два дни я правих процедурата и сега е като нов!Успех!Тампона с вилката-15 лева и топката за ск.лост+ всички тампончета -15 лв



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта