Парното на Голф3 не топли

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
zdravko555
Мнения: 642
Регистриран на: Вто 06 май 2008 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Видин

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот zdravko555 » Съб 14 ное 2009 19:49


колега шом и двата маркуча на радиаторчето за тошли нищо му няма.
виж клапите, да не си забравил нещо, върти вътките гледай как се движат клапите, да не си зацепил нещо както не трябва.
клапите като ги прави и тапицира заши ли ги или за само лепени?
аз така точно миналата седница след пътен инцидент брах пак ядове с клапите.
след удара няма и няма парно :banghead: , прибрах се освен с уплаха и замръзнал :banghead:
вероятно имаш нещо откачено или счупено, пусни вентилатора и върти клапите и слушай има или разлика в звука и силата,това при изгасен двигател.




Потребителски аватар
FivePointeO
Мнения: 514
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:33
Автомобил: Голф 3
Двигател: АЕЕ
Местоположение: София

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот FivePointeO » Съб 14 ное 2009 21:41


Един колега на сеата имаше подобен проблем виж да не е по ел инсталацията демек врутките за парното разглоби ги и виж там да не е зацапано или нещо подобно


minchev1
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 15 юни 2009 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kazanlak

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот minchev1 » Съб 14 ное 2009 23:30


След подлепянето на клапите ги проверявах как затварят и всичко е точно.Въртя врътките и клапите си затварят .Духа хладно но не моге да стопли при това топло време.Имам приятел които също кара Голф3/1.8/90 коня по стар от моя и като пусне парното колата е на 60 градуса а вътре не се стои.Мисля че съм проверил всичко и незнам защо не топли?


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот xalerrelax » Нед 15 ное 2009 0:09


колега шом и двата маркуча на радиаторчето за тошли нищо му няма.

ТОва е критерий че трябва да има парно ли-еми грешиш-имал съм случаи точно с 1.8 90 к дето маркучите не просто са топли а врът и пак няма парно.Просто прави възглавница.Всичко си работи перката се включва,маркучите може да се подпалят от жега и парно няма,просто си иска помпане и тва си е истината.Моя мотор е същия и всеки път откачам с тва обезвъздушаване,но кво да се прави.


Потребителски аватар
zdravko555
Мнения: 642
Регистриран на: Вто 06 май 2008 17:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Видин

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот zdravko555 » Нед 15 ное 2009 12:36


не знам ама щом двата маркуча са топли, няма как да няма парно, освен клпата да изолира радиатора.
не знам как е при теб (при мен е лесно свалям корпуса с вентилатора за номатив) и гледай как се клапите там е проблема и истината :wink:
относно обезвъздушаването за проблеми съм нямал, намерих една доста стъмна улица и 3-4 пъти нагоре-надолу, на всеки оборот слизам и доливам антифриз и пак докато термостата отвори, казанчето на отворена капачка си беше и веднага и парното дойде и нямам проблеми :beer


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот zfa159 » Нед 15 ное 2009 18:51


zdravko555 написа:не знам ама щом двата маркуча са топли, няма как да няма парно, освен клпата да изолира радиатора...

Грешиш.
Радиатора има общо 22 до 30 тръби,който са паралелно свързани една на друга (това е структурата на радиаторчето).
Съответно ако от въпросните 30 тръби работят 5-6 колата няма парно а и двата маркуча са врели.Ще попиташ защо - ами защото през тези тръби има достатъчна циркулация за да минава врял антифриз а площта на 5-те тръби е крайно недостатчъна за да повиши температурата на въздуха...което е отговора и на това защо изходния маркуч не е студен - защото тези 5 тръби не могат да се охладят въобще достатъчно.Това е масов проблем при оригиналните радиаторчета и се оправя или с промивка или с ново.
Немски за 35лв е китайски за 25,в немска опаковка за +10лв .Оригиналния радиатор за парното на Голф/Пасат е марка BEHR или Valeo и е на приятната цена от 300лв.Всичко останало е компромис...вс епак с това се занимавам и съм проверил.Оригинален радиатор,добре работещ вади температура на духалките на 4-та степен на парното при 90 градуса на колата около 70-75 градуса.При неоригинален тази температура е около 40-50градуса.
Нека помислим малко разумно :
-клапите са облепени - няма в тях проблем.
-радиатора е смнен - няма и в него проблем (щеше поне да вее някакво леко топло около 40 градуса).
-остава да се види :
-> като се мести жилото дали се мести клапата правилно - сваля се таблото и се гледа самата клапа...а не просто дали се мести жилото.
Ако клапата се мести добре значи не е проблема в клапата и остава да се дири проблем по циркулацията на охл.течност.
Масово парното е кофти заради неправилно връзване на изпарителя за газовата уредба или правино връзване ама с тесни тройници....тройника е с външен размер 19мм,както трябва да е за маркучите а вътрешния размер е около 9-10мм....което убива жестоко потока на охл.течност през радиатора и се връщаме на горния вариант.
По цял ден ги ям проблемите с парното - питай патило ;)


Потребителски аватар
basis4eto
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 29 апр 2007 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот basis4eto » Пон 16 ное 2009 1:26


golf 3 gti - свалих таблото - ново радиаторче , възстановяване на клапите , смазване на жила и врътки , добро обезвъздушаване на водната система и парното е безотказно . странно как може да свършиш всички тези неща , и пак да няма парно . Пробвай да се обърнеш към специалист в този случай , ако си сигурен в това което си свършил преди това . :beer


Потребителски аватар
poni
Мнения: 1111
Регистриран на: Вто 26 окт 2004 18:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот poni » Пон 16 ное 2009 18:34


minchev1 написа:Взех германско за 35 лв.Но и на старото мисля че му нямаше нищо

каква марка е новото радиаторче?


Потребителски аватар
remus89
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 12 юни 2009 17:05
Автомобил: vw golf 3 GTi 16 v
Двигател: ABF 1996
Местоположение: sliven

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот remus89 » Съб 31 дек 2016 14:24


Колеги и аз имам.същти я проблем всичко ново смених и пак няма парно много леко духа торло голф 3 абф дори смених водния радиатор с нов мислта ми е газовото не е свързано правилно някои да помогне


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот Zerga3GT » Съб 31 дек 2016 15:09


Писах го преди 100 години някъде.
Вътре в това има една тръба.
Изображение

Проблема е в една бяла пластмасова тръбичка направена от лайна, която се навира пред термостата тя с времето се разпада и започва да бърка потока на водата т.е няма поток към парното а в същото време маркучите са топли.

Не мога да намеря снимка няма го и като резервна част. На мен ми спря потока към изпарителя(който е вързан за парното) горна тръба пари а долната лед. Това само при 1.6-те


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7682
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот goppa » Съб 31 дек 2016 15:14


На снимката най десния щуцер е за подгрев на смукателния колектор. Когато термостата отвори този щуцер се затваря. Ако са разьменени маркучите и на него е вързано парното, няма парно при загрял мотор.


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот Zerga3GT » Съб 31 дек 2016 15:26


Изображение

Еиго на само че тук е по–истинско направено с бронз.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6173
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот ktamen » Съб 31 дек 2016 18:26


remus89 написа:Колеги и аз имам.същти я проблем всичко ново смених и пак няма парно много леко духа торло голф 3 абф дори смених водния радиатор с нов мислта ми е газовото не е свързано правилно някои да помогне

Прискрипи с две летвички и тел единия маркуч на изпарителя и пробвай на бензин дали ще имаш парно.
В подобни случаи аз винаги обвинявам фалшивото китайско радиаторче. Поне аз си имах такова, което грам не топлеше и проблемът ми се реши като сложих 100 годишно, но оригинално


Потребителски аватар
remus89
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 12 юни 2009 17:05
Автомобил: vw golf 3 GTi 16 v
Двигател: ABF 1996
Местоположение: sliven

Re: Парното на Голф3 не топли

Мнениеот remus89 » Нед 22 яну 2017 9:44


колега има ли вариянт да е от гаста срязани са 2 та марку4а на парното какво ли не правих



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта