екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ??? Решено!!!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот icefire » Съб 29 окт 2011 11:52


А само кодът ли е грешен или номерът също? Ако е само кодът, според мен ще се съгласят да го сменят, след като им го покажеш щампован.

ПП. Въпреки че проблемът е много дразнещ, едва ли това е тема за техническия раздел.. :roll:




emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот emo-gar » Съб 29 окт 2011 12:16


Ами да,то излиза несъответствие между талон и реалния код?номер? на мотора.Ако пак се занимаваш с документи,и тия не са наясно-искай да ти го пишат "без номер"....поне ще имаш някаква свобода...


Потребителски аватар
kcars
Мнения: 245
Регистриран на: Вто 29 апр 2008 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот kcars » Съб 29 окт 2011 13:41


До понеделник ще стискам зъби както се казва.Ще опитам отново в представителството на фолксваген да се сдобия с някакъв документ.После ще вляза тук да напиша развръзката.Желая успех на всички колеги.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот icefire » Съб 29 окт 2011 14:18


kcars написа:До понеделник ще стискам зъби както се казва.Ще опитам отново в представителството на фолксваген да се сдобия с някакъв документ.После ще вляза тук да напиша развръзката.Желая успех на всички колеги.


В Технотест със сигурност ще ти дадат стикер. Не знам в Търново вадят ли такива, но ако имаш познат в София, той може да свърши работата. Трябва само копие от големия талон, колата не е нужно да е на място.


Потребителски аватар
overapac
Мнения: 712
Регистриран на: Сря 03 дек 2008 23:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот overapac » Съб 29 окт 2011 16:41


преди три години при регистрацията на колата ми объркаха кода- вместо АЕК в големия талон бяха напечатали -AFK , но такъв двигател няма, а и моят е АЕК ,върнах се и ми направиха нов талон,като признаха че са сбъркали и не ми правиха никакви проблеми от рода на краден двигател,пренабити номера и други такива глупости....


Потребителски аватар
kcars
Мнения: 245
Регистриран на: Вто 29 апр 2008 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот kcars » Съб 29 окт 2011 18:10


Работата е в това,че в големият талон пише ЕURO 2.Реално колата е ЕURO 3.И да отида в Технотест само ще им изгубя времето на хората щом работят с данни от талона.Колегата е извадил късмет аз вече искам да си платя за нов талон и да се оправят нещата,че ми идва в повече.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот zfa159 » Съб 29 окт 2011 18:37


Това са му най-малките проблеми.Утре прави едно ПТП случайно и нито Гражданска,нито Каско ще важат,защото номера на двигателя не отговаря.При една елементарна сверка на мястото на ПТП-то,ще си получи протокол и ще бъде съден стабилно.със същия успех могат да направят една сверка на номера на двигателя при проверка на сред пътя и колата да се спре от движение от раз...както всички знаем,номера на двигателя при VW започва с коа на мотора,който ако е сгрешен,цифричките назад са малко без значение вече и върви обяснявай,че нямаш сестра.
Дали има такъв двигател,монтиран на Г3 или не,е без значение,защото може и мотор от трактор да му сложиш и ако дойде така отвън,си го регистрират,ако се осъмнят,че нещо не ги кефи - Технотест и после вече каквото те решат (или се преправя или се регистрира)...
:beer


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот KirilGeorgiev » Съб 29 окт 2011 19:00


Ходи при шефа на КАТ и му кажи за какво става дума и че ако не си оправят кашата отиваш при Рачков


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот zfa159 » Съб 29 окт 2011 21:07


То тъпичкото е,че вече няма доказване.Представете си следната ситуация - внася се колата от Германя да кажем с някакъв двигател,в старите документи не пише с какъв двигател е,понеже там не се изисква.После колата се появява в КАТ и излиза от там с талон и вече фигурира в системата с някакъв си двигател и някакъв негов номер,който не е същия с монтирания в нея...утре отиваш ти там и казваш "мотора ми не е този,който сте записали" и те ти казват "еми сменил си го" .Ти казваш,че не си го сменил,а че така си е дошла от Германия,което няма как да се докаже,защото :
1. производителя ще даде информация (ако реши и/или ако му я изискат) с какъв двигател е била в завода,което не значи,че после не е сменен от собственика и преди да е внесена тук.
2. продавача може да даде информация с какъв двигател е продадена колата и то само ако иска или му я изискат но не с номера на двигателя,а само с типа и то евентуално,което не ти е от полза заради следващата точка...
3. ти по никакъв начин не можеш да докажеш дали този мотор не е сменен тук,в България или в друга държава попътно насам преди да отидеш в КАТ и че в деня,когато си бил в КАТ,не си бил с другия двигател (вписания в талона) на канала.Трябвало е още на място да направиш проблем за грешни данни и т.н.,в КАТ в София си пише,да си видиш талона дали е с вярна информация,когато го получаваш,ако тогава не е,ловиш началника на КАТ за ушите и да гледа под капака...то е ясно,че не си сменил двигателя вътре при тях,докато ти правят талона....сега вече според мен е изгубена кауза и единствения ти шанс е да си я пререгистрираш с новия ти двигател,което може да е проблем,защото могат да ти искат фактура от къде си го купил,да те пратят на Технотест и да ти разковат канчето,накрая да решат,че колата е с краден двигател и да я приберат да гние на някой паркинг за експертиза...повярвай ми,след това няма и да искаш да си я вземеш (оглозгана както си трябва,изгнила и разпаднала се).
Иначе,успех с начинанието и добре дошъл в България :horror: :drinking:
:beer


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот lion_heart002 » Нед 30 окт 2011 2:01


То и аз това се опитах да му обясня колега-в случая това евро 3,му е най-малкия проблем! Неграмотници мръсни.... scare scare scare


Потребителски аватар
kcars
Мнения: 245
Регистриран на: Вто 29 апр 2008 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот kcars » Нед 30 окт 2011 7:55


Всичко казано по горе звучи лоично.Колата е купена от
Германия има двама собственици вписани по талона.Първият я купува нова,Втори собственик е автокъщата,която е продала колата,когато е била нова./работят на принципа оставяш стара вземаш нова с отстъпка/Третият собственик съм аз.Кой от всички изброени може да смени двигател???Този въпрос си е направо риторичен.Фактура за двигател винаги мога да звема.Не искам да съм мошенник.След,като установих грешката поисках веднага да я оправят.Да ама не.Сега е 16.45 ела утре.От тогава съм направил пътека до КАТ.Всички мотиви посочени по горе от колегите са ми минавали през ум,затова водя със себе си двама свидетли.Даже и пред тях ме убеждаваха,че всико е наред да си карам така.Има едни такива реплики: Не ми трябва колата да я гледам,плати си,ще ти оправя талона както искаш.Вече си мисля,че в такива институции трябва да се ходи със скрита камера.Не за компромати а за доказателство.В противен случаи КАТ винаги имат право.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот zfa159 » Нед 30 окт 2011 8:02


Напълно си прав и ти.Кой може да смени двигателя,тях не ги интересува и ще ти отговорят,че всеки може да го смени.Тук всички сме виновни до доказване на противното :) Пробвай да говориш с началника им,да му обясниш,какво се случва и да му кажеш да си го оправят,ако и той не иска,му кажи,че ще пуснеш жалба и ако пак няма никакъв ефект, пусни жалба :)
:beer


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот instantaccess » Нед 30 окт 2011 12:11


Колегите, които казват че няма значение - да бяхте проверили в гугъл ако не другаде. Данъкът за евро 3,4,5 стандарти е по-нисък за товарни автомобили и автобуси! Да, за леки коли е все още предложение за промяна в закона, но кой е казал, че няма да влезе от догодина :wink:

А за това дали 71кв е в долната граница или горната мога да ви покажа снимки от данъчното на моята кола - точно 71кв и точно 120лв. данък. Така, че много зависи като си вписвате колата в данъчното дали служителката там са я опрашили на сутринта, иначе......... :обичам ви


Потребителски аватар
overapac
Мнения: 712
Регистриран на: Сря 03 дек 2008 23:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот overapac » Нед 30 окт 2011 15:36


границата е 74kw колега,прецакали са те....."нема такава държава"...


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Как се доказва екологична катерия /ЕURO 3/ пред КАТ???

Мнениеот lion_heart002 » Нед 30 окт 2011 17:34


Именно,и аз имам една кола 74 кв,или 101 коня се води и плащам 50 лв данък!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта