Golf 4 - Багажникът (пета врата) не се отваря - микроключе?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Развалено микроключе?

Мнениеот dmcdjveli » Пон 14 фев 2011 16:45


Ето това са всички микро-ключета, които предлага сайта http://bg.farnell.com/microswitch .
Но кое точно незнам. И аз търся такова ключе , но предна лява врата. В една тема бяха посочени Cherry и Burgess.




Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Развалено микроключе?

Мнениеот drago_tr » Пон 14 фев 2011 17:27


Абе колега....имаше една тема, как се побългарява тая работа, където това ключе се изхвърля и се слага такова от на опел на конзолата на вратата, ама сега нещо не мога да я намеря тая тема....аз ако имам такъв проблем...така ще го направя...20 лефа... :063: и аз няма да дам


Потребителски аватар
passatfen
Мнения: 976
Регистриран на: Чет 12 ное 2009 21:22
Автомобил: Vw Golf Mk7
Двигател: CLHA++
Местоположение: Antwerpen
Контакти:

Re: Развалено микроключе?

Мнениеот passatfen » Пон 14 фев 2011 18:33


в сайта няма същите ключета , вече по моргите ще търся


ARusev
Мнения: 396
Регистриран на: Пет 21 сеп 2007 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Развалено микроключе?

Мнениеот ARusev » Вто 15 фев 2011 21:20


Като гледам размерите, това е по-скоро Макро Ключе. Защо не опиташ да го отвориш и поправиш (побългариш)? :)


Потребителски аватар
passatfen
Мнения: 976
Регистриран на: Чет 12 ное 2009 21:22
Автомобил: Vw Golf Mk7
Двигател: CLHA++
Местоположение: Antwerpen
Контакти:

Re: Развалено микроключе?

Мнениеот passatfen » Вто 15 фев 2011 21:33


ARusev написа:Като гледам размерите, това е по-скоро Макро Ключе. Защо не опиташ да го отвориш и поправиш (побългариш)? :)

има вероятност да го оправя но при демонтажа се счупи едното краче и няма как да го запоя в такава малка среда :talk:


ARusev
Мнения: 396
Регистриран на: Пет 21 сеп 2007 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Развалено микроключе?

Мнениеот ARusev » Чет 17 фев 2011 8:41


passatfen написа:при демонтажа се счупи едното краче и няма как да го запоя в такава малка среда

Как да няма, поизпили отстрани и залепи някоя ламаринка с предварително оформено и огънато навътре ( за да не излезе остта) ухо (краче както му казваш). :beer


Потребителски аватар
passatfen
Мнения: 976
Регистриран на: Чет 12 ное 2009 21:22
Автомобил: Vw Golf Mk7
Двигател: CLHA++
Местоположение: Antwerpen
Контакти:

Re: Развалено микроключе?

Мнениеот passatfen » Пет 18 фев 2011 16:09


взех си брава заедно с микроключето от моргата...но се оказа че и то не бачка и след това реших да отворя ключето и дигнах повърхността дето се износил вече от годините и вече ми бачка всичко :banana
Забравих да спомена с калай се прави лека точица зада се дига повърхността , а и преди това е желателно да се почисти с киселина за да хваща калая...За съжеление нямам снимков материал понеже бързах но на една снимка ще покажа кое се маха
Изображение


super_bate
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia:lulin

Re: Проблем с багажник на Golf 4

Мнениеот super_bate » Сря 16 мар 2011 22:59


:да:


Потребителски аватар
designer1
Мнения: 526
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 14:37
Автомобил: Skoda Rapid 1i2 TSI
Двигател: CJZC 2015
Местоположение: София/ GTI 2L 8v ADY

Re: Развалено микроключе?

Мнениеот designer1 » Пет 11 ное 2011 16:23


Peteff написа:ако ти се дават 20 камака - http://bg.farnell.com/ - потърси там - поне ще е качествено


Да поразтупаме прахоляка от темата :обичам ви
Аааа вече е по-тънка цената 17,64лв. и само в SSM http://www.ssm.bg/AboutUs/Contacts.aspx?lang=bg-BG&Id=5&CityId=16&locationId=2&pageID=642 бившото "Юнитрейд - Х" го намерих налично. Мъчих се и аз с тея ключета от фарнел, но нито едно не пасна на размера и захващането (с щипка) :banghead: за оригиналната букса е ясно че трябва да се реже.


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Проблем с багажник на Golf 4

Мнениеот Haralampi » Вто 03 яну 2012 14:05


Използвам темата, за да не създавам нова, макар и проблемът да е малко по-друг:

Днес след като се поразкашка времето взе да ми пищи постоянно, че багажника е отворен. Като погледнах бравата видях че е доста мокра, сякаш от вътре и изтича вода. Как се е озовала там не знам, но си мисля, че от нея идва и проблема.
Естествено сега не мога и да си заключа колата, тъй като алармата след 3-4 минути се задейства!

Интересното е, че като е вдигнат капака и симулирам затваряне от лостчето не пищи, нито при движене на механизма с ръка.

Някой имал ли е проблема и как го е разрешил?


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с багажник на Golf 4

Мнениеот van4ooo » Вто 03 яну 2012 14:40


Вариантите са два(според мен)-повреда в микро ключето или прекъснат кабел в маншона(заключи багажника както е отворен и го движи нагоре надолу и гледай дали ще светне индикацията/плафона).


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Проблем с багажник на Golf 4

Мнениеот Haralampi » Вто 03 яну 2012 14:47


van4ooo написа:Вариантите са два(според мен)-повреда в микро ключето или прекъснат кабел в маншона(заключи багажника както е отворен и го движи нагоре надолу и гледай дали ще светне индикацията/плафона).


Докато си играх и го движих нагоре надолу не писна. Само като се затвори както си трябва след мъничко писва..... И както казах- направи ми впечатление че от вътре изтича или има вода.... за това го свързах с поразтапянето на снега и леда....


malcho_m
Мнения: 136
Регистриран на: Пон 31 дек 2007 15:12
Автомобил: Passat B8 TDI
Двигател: DFG 2018
Местоположение: Стара Загора / София

Re: багажника на голф 4 не се отваря

Мнениеот malcho_m » Пон 26 мар 2012 21:50


здравейте.
имам въпрос свързан с багажник на golf III GL-5 врати.
проблемът е от месец-два. багажникът се отваря само с натискане с коляно и в същия момент натискане на дръжката.
т.е. въпросът ми е- може ли проблемът да е свързан със същия механизъм споменат по-горе; и дали смазване или напръскване с WD-40 ще помогне. или да търся проблема другаде?

предполагам нещо опира някъде в езика на този механизъм и затова само с побутване с коляно се отваря.

съвети имате ли колеги?


Потребителски аватар
GeorgiPopov
Мнения: 120
Регистриран на: Съб 07 яну 2012 18:57
Автомобил: VW Golf
Двигател: AGU 1998
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с багажник на Golf 4

Мнениеот GeorgiPopov » Нед 10 юни 2012 16:11


Здравейте колеги, присъединявам се към проблема с багажника на голф4 ...
Понякога се отключва, понякога не - с централното, с ключа става, но трябва да го завъртя малко повече от 1/4 оборот и тогава се отключва. Свалих корите и се оказа, че проблема е в палчето, което освобождава механизма. Някак си застава така, че когато дръпна ръчката за отваряне, нейното палче докосва това от механизма, но се разминават и не може да се отвори. Сложих му WD40 но не помага. А когато завъртя ключа на дясно (малко повече от 1/4 оборот) двете палчета се засичат и бравата се отваря...
Питането ми е, дали тази брава подлежи на някакъв ремонт или направо да търся нов :bishop


stevemaster
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 29 юли 2010 21:33
Автомобил: VW Passat B6 Variant
Двигател:
Местоположение: Плевен

Golf 4 - Проблем с централното заключване на багажника (пета врата)

Мнениеот stevemaster » Нед 20 окт 2013 18:48


При заключване на колата багажника не се заключва трябва ръчно да се заключи. Как се оправя?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Alexspade, G490 и 41 госта