Перка на охладителна система ГОЛФ2

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Rosen90
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 21:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот Rosen90 » Сря 17 юни 2009 22:35


Проблемът е следният : Лагерът на перката ми е заминал и опира. Интересува ме, лесно ли се сменя лагерът или направо да търся нов двигател и колко ще струва той?
От Варна съм, ако може да препоръчате и по-евтин магазин?




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот Barboukov » Чет 18 юни 2009 0:19


В Русе на една морга имат перката, заедно със захващането към радиатора за 40 лв. Става въпрос за най-малкия радиатор. Със сигурност 1.3 86-90 година са с такъв, някой 1.6, а за 1.8 само RP-то мисля че ползваха малкия.


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот Pavcho2 » Чет 18 юни 2009 0:25


Играта е голяма по- добре 2ра ръка струва 30-40лв. - личен опит.
Моят успях да го разглобя и се оказа че магнитите са заминали - смених ги с по- големи защото такива успях да намеря изкара 1 година така (виеше много гадно като се пусне) и после направо с ново менте го смених - 90лв. от тогава минаха 3г.
Любопитното е че успях и поляритета да не им нацеля та се наложи да срежа кабелите и да ги обърна на обратно за да смуче въздух а не да духа както правеше първоначално.


Rosen90
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 21:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот Rosen90 » Чет 18 юни 2009 1:01


1.8 мотор е голф-а
изобщо няма да се хабя да го разглобявам ами направо цяло ще търся. Знам 2-3 морги добри и утре ще ги прегледам, а в краен случай може и ново да се земе. Няма как охлаждането много важно особенно сега лятото... иначе тая перка почти не се пуска ама знае ли човек...


Потребителски аватар
alex929
Мнения: 311
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 12:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот alex929 » Чет 18 юни 2009 21:53


Ако моторчето е с 1 степен имам и работи перфектно 30 лв. заедно с дифузьора .Сега даже карам с него но ще сменям радиатора за да слагам от МК3 с 2 перки.0887388229


gal4ev
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 06 фев 2009 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bansko

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот gal4ev » Пет 19 юни 2009 18:33


alex929 написа:Ако моторчето е с 1 степен имам и работи перфектно 30 лв. заедно с дифузьора .Сега даже карам с него но ще сменям радиатора за да слагам от МК3 с 2 перки.0887388229


Аз до колкото знам на Г2 перката работи само на 1 степен поне при мен е така.Така че би трябвало да свърши работа твойта :)


Потребителски аватар
alex929
Мнения: 311
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 12:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот alex929 » Пет 19 юни 2009 21:16


Има и ( модерни МК2 ) с по 2 степени , а мойта е с 1 леко демоде. :lol: :lol:


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот ivkata » Пет 19 юни 2009 22:46


Лагера струва 2-3 лева,смяната му не изисква кой знае какви инжинерни познания!Потърсете малко,има теми в които е описано как става,че и номера на лагера! :idea:


Rosen90
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 21:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот Rosen90 » Пет 19 юни 2009 22:59


моята е с 2 степени, но след като обиколих 6 морги и не намерих изобщо никаква и се бях отчаял и в последната намерих с 1 степен (което не е никакъв проблем)и я грабнах веднага. Навсякъде ти казват - лятото като дойде заминават като топъл хляб. Оригинална в магазина - 340лв, но има и някакви китайско производсто за 105лв (но продавача ти казва - ако дойдеш утре и кажеш че не работи, ще ти кажа че нито съм те виждал нито съм течувал ... демек никаква гаранция)
благодаря все пак.

п.с. Не знам ти този лагер дали си го сменял, но аз като го видях какво представлява, а и според мнението на всички, с които го опсъдих - не се отваря това нещо.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот kris11 » Пет 19 юни 2009 23:32


лагера е втулка / металокерамика с пори да поема масло/ Няма материал за да се направи нова.
Колегата да търси при Иван по пътя за Каменар в дясно и в Приселци -Германски авточасти .Последните се овълчиха и няма евтини неща там.
На 3 ката преди 4 г взех ново менте венрилатор и за 1 г се скапа перката се деформира на елипса от топлината на радиатора :shock взе да бучи , да тресе, изгоря 1 ва степен.Взех от иван за 40 лв втора младост , а "новия ' директно в казана с боклука.

Питай и по тел. а На Иван е 052/300 833
ето и 1 сайт за морги :http://www.varna-avto.net/index.php?categoryID=18
Съвет - в Приселци звъни само на GSM и , на БТК шанса да се свържиш е уникално нишожен

Последна промяна от kris11 на Съб 20 юни 2009 12:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот PuShE_ » Съб 20 юни 2009 0:48


ivkata написа:Лагера струва 2-3 лева,смяната му не изисква кой знае какви инжинерни познания!Потърсете малко,има теми в които е описано как става,че и номера на лагера! :idea:

ако не е с капсулован корпус както при мене


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот PuShE_ » Съб 20 юни 2009 0:51


Rosen90 написа:моята е с 2 степени, но след като обиколих 6 морги и не намерих изобщо никаква и се бях отчаял и в последната намерих с 1 степен (което не е никакъв проблем)и я грабнах веднага. Навсякъде ти казват - лятото като дойде заминават като топъл хляб. Оригинална в магазина - 340лв, но има и някакви китайско производсто за 105лв (но продавача ти казва - ако дойдеш утре и кажеш че не работи, ще ти кажа че нито съм те виждал нито съм течувал ... демек никаква гаранция)
благодаря все пак.

п.с. Не знам ти този лагер дали си го сменял, но аз като го видях какво представлява, а и според мнението на всички, с които го опсъдих - не се отваря това нещо.

провери ли моргата по пътя за каменар кадето се намира,има доста чарколяци за Vw а имаше и две на байра към виница,на едната неска гледах някакъв пасат разглобяваха,провери там ако не пиши на Л.С. може и да мога да помогна


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот ivkata » Съб 20 юни 2009 22:16


PuShE_ написа:
ivkata написа:Лагера струва 2-3 лева,смяната му не изисква кой знае какви инжинерни познания!Потърсете малко,има теми в които е описано как става,че и номера на лагера! :idea:

ако не е с капсулован корпус както при мене

И какво,не може да се разкапсулова ли!?Имам три моторчета (включително и това дето ми е на голфа в момента),от спортна злоба реших да видя дали не могат да се правят,и си ги направих! :mrgreen: Защо да давам 100 лв за нещо което няма гаранция колко ще работи ,като мога за три лева да си го направя с нов лагер почистване ,смазване на втулката отзад и ако е необходимо ,смяна на четките! :wink: Аз ви казвам че подлежат на ремонт,пък вие правете каквото знаете! :twisted: p.s. И търговците са хора ,и те трябва да живеят. :lol:


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот PuShE_ » Съб 20 юни 2009 23:09


не казвам че не може,то сигурно и аз ако се закуча ще стигна до някакъв резултат,но си трябва познание за това което правиш,пък и на мене са ми казвали майстори че тези като мойта не подлежат на ремонт и за това не съм се захващал,дай малко повечко инфо как си ги направил твойте че и мойта стърже като за последно death


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Перка на охладителна система ГОЛФ2

Мнениеот kris11 » Нед 21 юни 2009 10:08


ivkata написа: Защо да давам 100 лв за нещо което няма гаранция колко ще работи ,като мога за три лева да си го направя с нов лагер почистване ,смазване на втулката отзад и ако е необходимо ,смяна на четките! :wink: :twisted: p.s. :lol:


1. Не са по 100лв - на Голф 2 са по 25-30 лв , на Голф 3 2 скоростен е 35-40 лв.

2. какъв материал намери за втулката ???? Шнаца да намериш графитен бронз е ниюожен .
Писах по-горе, че е маталокерамика с пори да поема масло и да смазва дълго време.
Най-вероятно са ти направили втулка от месинг и ще се разкърца скоро и ще надере остта ма ел.мотора.

Не , че не става ремонта , но няма графитен бронз или металокерамика за да се направи втулката.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта