Проблем с централно заключване - GOLF 5

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Проблем с заключване на задна врата Голф 5

Мнениеот Infernal_fire » Чет 25 сеп 2014 22:34


Здравейте, имам малък но сериозен проблем централното ми не ми заключва едната врата и се налага да я заключвам ръчно, от какво може да е ? Преди време пак правише проблем но след 2рото заключване се заключва сега вече спря. Странното беше че преди издаваше звук нещо като тртртртртртртр и не се заключваше. Бравата ли да сменям или нещо друго да гледам ?
Колата е Голф 5 1.9TDI 105k.s. BKC 2005г.




StanchoA
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 13 ное 2011 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с заключване на задна врата Голф 5

Мнениеот StanchoA » Съб 27 сеп 2014 23:26


Провери си кабелите на шофьорската врата където отиват към купето (прекъсват се много често) и също така си виж електрониката на самата задна врата (често при моторчето също се получават проблеми). При мен от дистанционното не се заключваше шофьорската врата и не се отключваше багажника заради прекъснати кабели при вратата.


invictus
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 03 май 2015 11:13
Автомобил:
Двигател:

Проблем с централно заключване - GOLF 5

Мнениеот invictus » Пон 17 авг 2015 8:57


Имам VW Golf 5 и от няколко дни едната ми врата не се заключва с централното. Можете ли да препоръчате читав сервиз / майстор?


invictus
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 03 май 2015 11:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с централно заключване - GOLF 5

Мнениеот invictus » Вто 18 авг 2015 20:42


И по темата, трябва да сменят машинката на вратата - 140лв и труд - 60лв.
Не съм запознат с цените и затова ме интересува как ви се виждат на вас?
Някой случайно да продава машинка за задна дясна врата, или да знае от къде мога да намеря на по-ниска цена?


Потребителски аватар
sande25
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 19 юни 2015 9:44
Автомобил: Vw Golf 5
Двигател:

Голф 5 - проблем при заключване на врата

Мнениеот sande25 » Пон 26 сеп 2016 7:48


Добър ден! Не съм сигурен дали темата е точно за този раздел за което се извинявам! Имам проблем при заключване на задна лява врата. Не става нито от централното нито от копчето което на вратата. Заключва се когато си иска. Благодаря предварително!


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с централно заключване - GOLF 5

Мнениеот Andonov » Пон 26 сеп 2016 12:01


Проблема не е в кабелите а в самата машинка. Не е нужно да се купува нова. Сваляне на външната ламарина и после на самата машинка. Има тънкост при вадене на дръжката, защото после няма да можете да я сложите. Машинката на Голф 5 е по хитро направена от досегашните модели. Като почне да прави проблеми ги прави на заключване за разлика от по-старите - на отключване.
Отваря се машинката и се вади по-големия мотор. Разглобява се внимателно и се почиства колектора и ако е нужно се натягат двете четки. Повече от година не съм имал проблем след ремонта.

п.с. досадното тракане на клапите на климатика също съм си оправил и повече от година и те не тракат.


Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с централно заключване - GOLF 5

Мнениеот Infernal_fire » Чет 19 окт 2017 16:16


Здравейте, проблема по горе не съм го оправил мисля да купя 2ра употреба и да я сменя, но имам и нов проблем на предната лява врата не ми отчита дали вратата е отворена, има ли някакъв датчик или нещо което да отчита дали е отворена или и тя е за смяна ?


Потребителски аватар
Димитър.Васев
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 01 дек 2019 18:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с централно заключване - GOLF 5

Мнениеот Димитър.Васев » Нед 01 дек 2019 18:47


Andonov написа:Проблема не е в кабелите а в самата машинка. Не е нужно да се купува нова. Сваляне на външната ламарина и после на самата машинка. Има тънкост при вадене на дръжката, защото после няма да можете да я сложите. Машинката на Голф 5 е по хитро направена от досегашните модели. Като почне да прави проблеми ги прави на заключване за разлика от по-старите - на отключване.
Отваря се машинката и се вади по-големия мотор. Разглобява се внимателно и се почиства колектора и ако е нужно се натягат двете четки. Повече от година не съм имал проблем след ремонта.

п.с. досадното тракане на клапите на климатика също съм си оправил и повече от година и те не тракат.

Напълно си прав колега ! Малко смазка по безконечниците, спрей„WD 40“ по моторчетата и всичко работи както преди. Два дни задните врати бяха вързани една за друга с колан, но вече проблем няма. Ако някой не знае как се прави, в YouTube има всичко. Вярно, че говорят на немски или английски, но го показват нагледно !


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с централно заключване - GOLF 5

Мнениеот Andonov » Пон 02 дек 2019 8:33


A защо бяха вързани, след като всяка врата си има аварийно механично заключване.


nikname
Мнения: 231
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Проблем с централно заключване - GOLF 5

Мнениеот nikname » Вто 03 дек 2019 11:26


Много често има проблем със спойките на самата машинка.Имах проблем със задна дясна врата.Като затвориш силно със замах някъде хващаше контакт и се заключваше,по леко ако е не се заключваше.Свалих всичко долу,и имаше две крачета отлепени вътре в самата машинка,презапойх наново и се оправи завинаги.
И да вземете втора ръка положението няма да е по различно.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 237 госта