Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила

Харесва ли ви ?

Да
434
75%
Не
102
18%
Немога да преценя
41
7%
 
Общо гласове: 577
Потребителски аватар
Trifon
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Космос
Контакти:

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот Trifon » Сря 01 май 2013 9:42


Ето как изглежда оригинален фар с кръгла лупа отвътре:
Изображение

Изображение

Изображение

разглобих го след намесата на някакви майстори, които си бяха оставили ръцете, следва реставрация и после ще видим :11

Ако някой има някакви въпроси, нека да бъдат на лично или по преценка, може и в темата, но да не я пълним излишно. :Mr Green Fun




golfmk1
Low rider
Мнения: 5549
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот golfmk1 » Сря 01 май 2013 9:47


Аз като невеж да попитам.Къси и дълги в този фар ли са :rolleyes


Потребителски аватар
AE86
Мнения: 1076
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 12:22
Автомобил: Jetta mkII
Двигател: PN 1989
Местоположение: Русе

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот AE86 » Сря 01 май 2013 9:50


Мне....оригиналния Уести няма Лупа...тези са от ония с 4-те фара...лупите са дългите :)


golfmk1
Low rider
Мнения: 5549
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот golfmk1 » Сря 01 май 2013 10:14


По скоро късите :wink


Потребителски аватар
Trifon
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Космос
Контакти:

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот Trifon » Чет 02 май 2013 9:51


AE86 написа:Мне....оригиналния Уести няма Лупа...тези са от ония с 4-те фара...лупите са дългите :)



Точно уестито са с лупи, макар че има различни модификации, тези са само къси и светят страхотно без да заслепяват, именно заради лупата. Сега работя по тях и имам едни други, които ще преправя за ксенонова би-крушка, за да видя какъв ще е ефекта.


Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот golf_1 » Чет 02 май 2013 10:45


Не, AE86 е прав, тея фарове стават, но не са оригинални на Westmoreland. :wink Тези са афтърмаркет фарове, тоя размер има всякакви варианти в ибей - с лупи, без лупи, кристални, с ЛЕД-та и т.н. всевъзможни варианти :icon_lol
Даже мисля, че имаше и точно такива афтърмаркет на E-code, но колите не са излизали от завода с лупи :wink


Потребителски аватар
Trifon
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Космос
Контакти:

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот Trifon » Чет 02 май 2013 19:37


golf_1 написа:Не, AE86 е прав, тея фарове стават, но не са оригинални на Westmoreland. :wink Тези са афтърмаркет фарове, тоя размер има всякакви варианти в ибей - с лупи, без лупи, кристални, с ЛЕД-та и т.н. всевъзможни варианти :icon_lol
Даже мисля, че имаше и точно такива афтърмаркет на E-code, но колите не са излизали от завода с лупи :wink


За ваше съжаление, точно моята джета МК2 е излязла 1986г от завода, точно с тези фарове и вие колко такива маски и фарове сте имали, тъй като моите са около 5-6 броя?!


Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот golf_1 » Пет 03 май 2013 4:16


Незнам дали е за мое съжаление, но вие щом сте запознат дайте малко повече информация за тази джета 86-та излeзнала от фабриката в Пенсилвания точно с тези фарове с лупи. Щом имате толкова маски, предполагам имате и толкова фарове, всичките с лупи явно, интересно ми е какви щампи има на тях, може и за това малко информация да дадете.

А за мен може да не се притеснявате, имал съм достатъчно такива маски и фарове, а пък още колко по толкова съм виждал лично(не на снимки) няма да казвам. Само да уточня, че тези фарове и маски са слагани в замяна на кръглите фарове на Голфовете, а пък Джетите, както и Голф ГТИ са били с джета предници, ако не се лъжа 89-та и Голф ГЛ също е с Джетови фарове, специално този които е правен в Америка, Мексиканския е с кръгли.

И така сега малко по-конкретно за колите именно 86-та излезли от тази фабрика

`86 Голф
Изображение

`86 Голф ГТИ
Изображение

`86 Джета
Изображение

`86 Джета ГЛИ
Изображение


Ето и още малко

`85 Джета
Изображение
Изображение
Изображение

Предницата на Джетата се води "Aerodynamic"
Изображение

`85 Голф
Изображение
Изображение
Изображение

Пак повтарям повече от достатъчно такива коли съм видял лично както голфове, така и джети от всичките възможни видове.
Има още доста интересно инфо и за другите години, всички възможни модели и от къде са излизали.

Но все пак Trifon, интересно ми е какви са щампите на фаровете, както и малко повече информация за Джетата ви, защото може и аз да греша някъде. Нищо лично не се засягайте, просто ми стана интересно. :c020


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот stefan4o » Пет 03 май 2013 12:11


И аз доколкото имам информация това са афтърмаркет фарове на Хелла (дори съм виждал нови в сайта им преди време, ако не ме лъже паметта).
Ако на тях има щампован 9 цифрен ОЕМ номер това променя нещата, но все пак действително тия коли няма как през 1985 и 1986г. (само тия две години излизат с такива) да излязат с лупи на фаровете...
Ето и доказателството в ЕТКА:
п.п. да не стане като с оня колега, дето ми твърдеше, че Мк2 били оригинално с копче за климатика, даже ми го показа (за по-запознатите Мк2 компресорът се пуска от панела за парното и по-точно неговите степени, които са свързани с вакуума в колектора в оригиналния си вариант). Като разрових за информация се оказа, че това е преправен бутон за подгрев на задния прозорец от ФВ-дилър и предлагащ се като аксесоар за допълнително слаган климатик :mhihi
Прикачени файлове
Clipboard01.jpg


Потребителски аватар
Trifon
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Космос
Контакти:

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот Trifon » Вто 07 май 2013 20:05


stefan4o написа:И аз доколкото имам информация това са афтърмаркет фарове на Хелла (дори съм виждал нови в сайта им преди време, ако не ме лъже паметта).
Ако на тях има щампован 9 цифрен ОЕМ номер това променя нещата, но все пак действително тия коли няма как през 1985 и 1986г. (само тия две години излизат с такива) да излязат с лупи на фаровете...
Ето и доказателството в ЕТКА:
п.п. да не стане като с оня колега, дето ми твърдеше, че Мк2 били оригинално с копче за климатика, даже ми го показа (за по-запознатите Мк2 компресорът се пуска от панела за парното и по-точно неговите степени, които са свързани с вакуума в колектора в оригиналния си вариант). Като разрових за информация се оказа, че това е преправен бутон за подгрев на задния прозорец от ФВ-дилър и предлагащ се като аксесоар за допълнително слаган климатик :mhihi



Здравейте, не напразно спрях да пиша във форума отдавна и сега ще го направя отново :bishop , ще пусна няколко линка, които говорят достатъчно, отделно доста е смешно да говориш за нещо, което не си виждал със собствените си очи и да твърдиш че не съществува( чак се чудя как използваме всичко около нас, работещо на нещо, дето не се вижда, тоест-променливо напрежение) Още повече пробвал съм се да просветя така наречените тунинг маниаци в Бг, за които марката Foha нищо не говори. Линковете са ня моя личен автомобил-Джета МК2 американско изпълнение за Европа, заснет от предният собственик в Австрия на далечната дата 03.09.1986г и по-късно за мое щастие или нещастие, станал моя собственост. Както и търсене на един наш колега в немският небеизвестен форум, успех момчета и дерзайте, не мислете че знания натрупани с десетилетия и коствали много проучвания, разходки и разходи ще ви бъдат поднесени ей така, дерзайте :th_up

http://www.volantiluisi.it/ - това е фирмата, произвела воланът ми, който е изключително рядък, но за мое щастие не беше оценен от 'тунинг' маниаците за които тунинга започва с момо и завършва със спарко и си остана вечно мой :Mr Green Fun

http://trent.snimka.bg/tuning/foha.320074 - джетата, моя вечна собственост, за която ви написах, доста от колегите са я виждали на живо в Русе във хубавите й години :bishop


http://www.doppel-wobber.de/forum/thread_36451_westy-de-scheinwerfer.html

Успех на всички и не си мислете, че от заводите са излезли само описаните модификации, толкова експерименти са си правили, тогава, когато все още е имало автомобилна индустрия :beer


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот stefan4o » Вто 07 май 2013 20:25


Trifon написа:

Здравейте, не напразно спрях да пиша във форума отдавна и сега ще го направя отново :bishop , ще пусна няколко линка, които говорят достатъчно, отделно доста е смешно да говориш за нещо, което не си виждал със собствените си очи и да твърдиш че не съществува( чак се чудя как използваме всичко около нас, работещо на нещо, дето не се вижда, тоест-променливо напрежение)

Никой не те кара насила да пишеш където и да е. Нещо, което го няма в ЕТКА за мен е АФТЪРМАРКЕТ нищо, че пише Хелла на него. Сори, аз така ги разбирам нещата. Може и аз да съм крив, ама нещо, дето го няма в ЕТКА няма как да ме убедиш, че е ОЕМ. Има вариант и аз да съм ги пропуснал тия фарове, ама като отворя на моделна година 1985 и 1986, когато се е произвеждала с т.нар. westy фейс, там няма и помен от оптика във фаровете :th_up Това, че има разни тунинг-фирми, които през 80-те години са слагали подобни субективно красиви решетки, спойлери и фарове по Мк2 е съвсем друга работа, мисля те не са обект на разискване в тая тема.


Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот golf_1 » Сря 08 май 2013 4:27


Trifon написа:...отделно доста е смешно да говориш за нещо, което не си виждал със собствените си очи...Джета МК2 американско изпълнение за Европа...
Успех на всички и не си мислете, че от заводите са излезли само описаните модификации, толкова експерименти са си правили, тогава, когато все още е имало автомобилна индустрия :beer


На мене ми стана ясно вече, ама да караме подред.
За първото нещо, интересно ми е на мене ти колко автомобили които са произведени в Пенсилвания си виждал лично?
Второто - на тази Джета кое и е американското по-точно? Така като гледам нито броните са американските, нито сайдмаркери има... или реши, че като е с правоъгълни фарове и възможно най-грозната афтърмаркет решетка за мк2 и веднага колата е Westmoreland... Foha боди кит-а изобщо не включва тази решетка...
Да не говориме, че американско изпълнение за европа??? Това, че има автомобили внесени от Америка в Европа на времето, не значи че са правени за Европа, отново недей да оставаш в заблуда че твоята джета е американска.
Също така произведените в тази фабрика коли имат доста други разлики, които няма как да се видят по снимки, има разлики в интериора, електрическата част и т.н.
И накрая и stefan4o ти го е казал много добре, но ако си мислиш че експериментите са правени в заводите, жестоко се лъжеш. Да има и такива разработки, но специално тези за които ти говориш са правени от тЮнинг компанийте от 80те години, масово от които не са имали никакъв успех. (поне за мен разбираемо защо :mhihi )

Айде със здраве, че започнахме да излизаме доста извън темата за колите от PA. :c020


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот Stefan » Сря 08 май 2013 12:15


Изображение


Потребителски аватар
Trifon
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Космос
Контакти:

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот Trifon » Чет 03 апр 2014 22:06




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19164
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MkII Westmoreland (Westy) Front Look

Мнениеот stefan4o » Чет 03 апр 2014 22:12


И? Човекът си им иска 600 долара, няма лошо. Само да има кой да му ги даде :Mr Green Fun



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта