Летните или зимните гуми спират по-добре при температури над

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Летните или зимните гуми спират по-добре при температури над 5 градуса?

Зимните
29
39%
Летните
45
61%
 
Общо гласове: 74
goldy
Мнения: 77
Регистриран на: Съб 30 май 2009 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот goldy » Пет 20 ное 2015 17:49


777 написа „Извинявам се, че не използвам едър шрифт с червен цвят за по-дълбоко изразяване на чувствата като goldy по-горе.“ Господин 777, червеното и едрият шрифт не са за изразяване на чувства, то е за да се подпомогне разбирането на текста.
поредната глупост в темата написана от "goldy" и цитирана от теб с цел да бъде поредния лалджия във форума :a045 LOL лалджия с 10 поста vs Stivi с 5000. Питаш, кои спират по-добре-отговаря ти се - летните. При това при температури, както над, така и под +5. Съжалявам, ако отговора не е такъв, какъвто си го очаквал!

Последна промяна от goldy на Вто 24 ное 2015 15:23, променено общо 5 пъти.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот Stivi » Пет 20 ное 2015 19:09


777 написа:
Stivi написа:Ако ми покажеш дори едно мнение в която и да е тема за гуми в което някой твърди, че на сняг или даже при отрицателни температури без сняг е по-добре да се кара с летни гуми ,ще те призная за капацитет по въпроса,иначе си оставаш лаладжия :wink

goldy написа:Извод - летните гуми, както на сухо, така и на мокро бият зимните като маче у дерек не само при температури под +7 градуса, ами и при „Температура -28°С и духащ леден вятър“.


Надявам се, че ти (Stivi) можеш да четеш, а аз съответно съм капацитет.


А надявам се ти да намериш откъде да разбереш какво значи думата "сарказъм" и как тя коресподира с поредната глупост в темата написана от "goldy" и цитирана от теб с цел да бъде поредния лалджия във форума :a045


fighter-interceptor
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот fighter-interceptor » Пет 20 ное 2015 22:22


За какви тестове за аквапланинг и спиране на мокро може да се говори при температура минус 28 градуса със леден вятър...?


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот joker » Съб 21 ное 2015 1:52


За 35 години шофьорски стаж съм имал десетки критични ситуации с летни гуми през зимата и нито една със зимни гуми през лятото...И моля, не вярвайте на тези тестове,защото описанието им е далеч от всякаква статистическа достоверност...просто са платени журналистически публикации...И най-важното!!!Климатичните условия през зимата са много динамични...на обед може да е мокър път,а вечерта или сутринта да е заледен или заснежен....колко пъти на ден ще сменяте гуми???А характера на настилката????...и още мнооого други фактори за които дори намек няма в т.н. "тестове"....


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот Stivi » Съб 21 ное 2015 10:44


joker написа:И моля, не вярвайте на тези тестове,защото описанието им е далеч от всякаква статистическа достоверност...просто са платени журналистически публикации..

Сега ще те помоля да ми обясниш като на идиот КОЙ точно поръчва тези "платени публикации" и КАКВО печели от това ,че кара хората да вярват в някакви "измислици" ? Каква точно полза има даден производител на гуми от това да убеди всички ,да карат винаги и само с летни гуми /макар НАВСЯКЪДЕ да става ясно ,че това важи САМО за положителни температури/, и какво ще прави със зимните гуми в складовете си същия този производител ???


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот joker » Съб 21 ное 2015 20:02


Този,който има моментен интерес да си продаде летните гуми плаща "проучванията"....и не е задължително да е голям концерн...по-скоро обратното.Колеги....нищо не се пише в публичното пространство без да е платено!Няма област където платените "проучвания" да не са средство за реализация на стоката....Ако само знаете дори и в медицината и фармацията какъв кошмар е !!!А там нещата минават много по-строг контрол.
И пак повтарям....за 35 години нито един инцидент със зимни гуми през лятото и десетки с летни през зимата...да не говорим за "летните" чисто нови "Корморани" с които дори и лятото на 30 гр, температура заради плъзгане по сух асфалт се залепих за задницата на един "Мерцедес"...единствен по рода си инцидент за целия ми стаж(никога не бях удрял кола отзад,тъй като винаги се съобразявам дистанцията).


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот myrshavija » Съб 21 ное 2015 20:16


joker написа:...инцидент ... десетки с летни през зимата
На сухо, нали? И никакъв сняг и лед?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот hooligan_sk » Съб 21 ное 2015 20:22


joker написа:Този,който има моментен интерес да си продаде летните гуми плаща "проучванията"....и не е задължително да е голям концерн...по-скоро обратното.Колеги....нищо не се пише в публичното пространство без да е платено!Няма област където платените "проучвания" да не са средство за реализация на стоката....Ако само знаете дори и в медицината и фармацията какъв кошмар е !!!А там нещата минават много по-строг контрол.
И пак повтарям....за 35 години нито един инцидент със зимни гуми през лятото и десетки с летни през зимата...да не говорим за "летните" чисто нови "Корморани" с които дори и лятото на 30 гр, температура заради плъзгане по сух асфалт се залепих за задницата на един "Мерцедес"...единствен по рода си инцидент за целия ми стаж(никога не бях удрял кола отзад,тъй като винаги се съобразявам дистанцията).


Ти сериозно ли не виждаш проблемите в тезата ти? :rolleyes


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот myrshavija » Съб 21 ное 2015 20:29


Ако ги виждаше, щеше ли да го напише това?


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот joker » Съб 21 ное 2015 21:37


Нали написах,че през зимата сухото,мокрото,заснеженото и заледеното се сменят бързо...много бързо... и условията са далеч по-динамични от лятото....дори и на един и същ участък и по едно и също часово време...това е проблемът.И извода,който могат да си направят някои колеги с по-малко опит е,че зимата може да се кара с летни гуми,ако има температурите са 5 и над 5 гр.А това е грешно и дори опасно...


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот neon » Пон 23 ное 2015 10:32


joker написа:....за 35 години нито един инцидент със зимни гуми през лятото и десетки с летни през зимата....

Извинявай, ама от написаното от тебе да стигам до заключението, че или си някакъв страшен джигит-дебил (при това некадърен), който въпреки НЯКОЛКОТО инцидента с летни гуми през зимата е продължил да кара с тях докато станат ДЕСЕТКИ, или повтаря всяка година една и съща грешка и чака да натрупа сняг, за да си смени гумите!?
Също така оставам с убеждението, че предпочиташ карането със зимни гуми през лятото (както доста шЕфиори)!?
П.П. Понеже съм останал с впечатлението, че не си такъв (както по-горе съм описал) моля те да разясниш за какво иде реч или да си промениш текста на поста към по-разбираем.
Поздрави! :beer


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот 777 » Пон 23 ное 2015 10:58


Stivi написа:А надявам се ти да намериш откъде да разбереш какво значи думата "сарказъм" и как тя коресподира с поредната глупост в темата написана от "goldy" и цитирана от теб с цел да бъде поредния лалджия във форума :a045

Не се оправдавай със сарказъм - цитирах точно какво си написал, как никой никога и никъде не бил казал еди какво си. Искаше да ти покажа поне един пример и ти показах. Сега се извъртат нещата. Честно казано мненията на 1-2 човека в тая тема странно преливат от едното твърдение към другото и не може да се разбере имат ли ясно мнение.
neon написа:
joker написа:....за 35 години нито един инцидент със зимни гуми през лятото и десетки с летни през зимата....
Извинявай, ама от написаното от тебе да стигам до заключението, че или си някакъв страшен джигит-дебил (при това некадърен), който въпреки НЯКОЛКОТО инцидента с летни гуми през зимата е продължил да кара с тях докато станат ДЕСЕТКИ, или повтаря всяка година една и съща грешка и чака да натрупа сняг, за да си смени гумите!?

Не знам какъв е начинът ти на мислене, но и аз прочетох какво е написал и ми е ясно, че е страничен свидетел на инциденти с летни гуми през зимата. Нямаше да е зле да цитираш малко по-разширено, а не удобен отрязък. Как и защо си решил, че той е имал десетки инциденти с летни гуми не знам. За сметка на това бързаш с определения като дебил...

PS: Мисля, че темата е за заключване. Още поначало си беше полубезсмислена.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19722
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот Vlad777 » Пон 23 ное 2015 12:08


Още малко можете да попишете, темата просто ще бъде разчистена от спам и напътствия кой с какви гуми да кара.

Темата е чисто информативна и касае поведението на различни типове гуми при температури над 5 градуса. Смятам, че всеки автомобилист би следвало да е запознат с някои важни факти, пък кой как ще ги ползва си е негова работа.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот 777 » Пон 23 ное 2015 12:11


Съгласен съм, но с едно уточнение - "над 5" градуса включва и 6, 7 и 8 градуса. Трябва да се промени заглавието и да пише "в топло време" или нещо подобно. Защото при 8 градуса не мисля, че разликата с 5 е забележима.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19722
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Летните или зимните гуми спират по-добре при температури

Мнениеот Vlad777 » Пон 23 ное 2015 12:18


Защо да се променя? Покажи някой тест при 5-8 градуса да видим какви са резултатите?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Asko VW и 70 госта