15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
rosy
Вечен БАН
Мнения: 2055
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот rosy » Нед 18 юли 2010 18:00


Разсъждавам си аз. В редките случаи когато колата отива на автомивка (редки защото на къщата на 5 мин от София съм си взел водоструйка и я мия сам), процедурата е следната. Напръскват я с неква бяла пияна, измиват я и я подсушават с некъв парцал. Вътре бърза прахосмукачка, леко забърсване и това е. 10-12 мин общо= 15 кинта. Процедурата е почти индентична с повечето автомивки и навсякъде вътре и вън е 15 кинта. Нещо не ми се вижда честна тази цена :roll:
Призовавам за бойкот на автомивките :012:




Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот AmW » Нед 18 юли 2010 18:01


При мен е - вътре, вън, въздуховодите - 30мин. 20лв.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот vaskoto1 » Нед 18 юли 2010 18:02


днес питах в една:
само външно-ръчно = 8 левчета
на четки = 6 левчета
:screwy
четките бяха по 2 кинта ве еееейййй! :dummy: :evil:
да не говориме какво ти причиняват на боята, защото веднъж на всеки 20 години поне трябва да се сменят, ама никой не го брига че са им останали по 5 косъма за адет и жулиииииии... :dummy: death


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот StS » Нед 18 юли 2010 18:03


rosy написа:Разсъждавам си аз. В редките случаи когато колата отива на автомивка (редки защото на къщата на 5 мин от София съм си взел водоструйка и я мия сам), процедурата е следната. Напръскват я с неква бяла пияна, измиват я и я подсушават с некъв парцал. Вътре бърза прахосмукачка, леко забърсване и това е. 10-12 мин общо= 15 кинта. Процедурата е почти индентична с повечето автомивки и навсякъде вътре и вън е 15 кинта. Нещо не ми се вижда честна тази цена :roll:
Призовавам за бойкот на автомивките :012:




Човече някой да те кара насила?


ПП Смени автомивката, виж Търсачката


Потребителски аватар
Rad3v
Мнения: 520
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:41
Автомобил: Vw Golf 4 TDI
Двигател: ARL 2000g
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот Rad3v » Нед 18 юли 2010 18:06


Вътре вън + прозорци и табло 10 лева ;]
Явно у Софето по-скъпо ;]


Потребителски аватар
rosy
Вечен БАН
Мнения: 2055
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот rosy » Нед 18 юли 2010 18:07


AmW написа:При мен е - вътре, вън, въздуховодите - 30мин. 20лв.

Много ве, хич не ми харесват тези цени :twisted:


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2150
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 18 юли 2010 18:11


15 лева е нормална цена,но в нея трябва да е включено,подсушаване на колата,,подсушаване прагове ,измиване на прозорци отвьн и отвьтре до бляськ,чистене вьздуховоди,чистене подглавници,чистене колонки на вратите,чистене в джобовете на вратите,изхвьрляне пепелници и други!Това след като основните неща като перфектна прахусмукачка -вьтре+багажник,миене на стелки(но не после да се слагат на земята) ,както и отсраняване на евентуални бели петна на колата и по праговете и вече са отстранени.Има и други неща дето се правят ,ама айде който го е работил знае.
Смени мивката и няма да ти се струва лоша цената
Аз сьм мил перфектно пасат 5.5 за 17 мин вьтре и вьн като бьрзах супер много,за 10 мин си е претупване отвсякьде особенно ако ти я мие 1 човек.

Незнам дали е тук мястото ,но поне аз като бях на мивка ми направи впечатление че хубавите жени каращи нови коли са по-големи мьрлячи от мьже шофери ,малко странно ама факт.Виждал сьм такива кочини че не е истина ,сори за офа

Последна промяна от Vidol Nikolov на Нед 18 юли 2010 18:15, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот AmW » Нед 18 юли 2010 18:13


rosy написа:
AmW написа:При мен е - вътре, вън, въздуховодите - 30мин. 20лв.

Много ве, хич не ми харесват тези цени :twisted:


И на мен... преди няколко години на същото място беше 10лв за същата услуга


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот Ivailo » Нед 18 юли 2010 18:21


То едно време и джойнта беше левче
И виктори-то беше 86 ст.

Accept certain inalienable truths: Prices will rise. Politicians will philander. You, too, will get old. And when you do, you'll fantasize that when you were young, prices were reasonable, politicians were noble and children respected their elders.

един бърз превод от гугъл транслейт:
Приемете някои вечни истини: цените ще растат. Политиците ще флиртуват. Вие също ще остареете. И когато го направите, ще си въобразявате, че когато сте били млади, цените са били поносими, политиците благородни и децата са уважавали възрастните.

Сметни само какви разходи има мивката:
-наем
-заплати
-химикали, сметки
-реклама
-други

Да, за 15 минути предполагам няма шанс да я излъскат както ти искаш...
Аз тия дни си бях във Видин, за 12 лв я излизаха направо... После баща ми ме пита дали съм я пастирал :shock Гумите ги пръскаха с оня спрей дето ги освежава... Почти час си играха - вътре + вън :shock
Но всичко е въпрос на натовареност, желание за работа и т.н. На същата мивка са ме претупвали по бързата процедура...
В София нали се сещаш какъв е наема, какви са заплатите, натоварването и т.н.?
Та според мен тия 15 лв са си направо малко. Ако не ти харесва крайния вариант смени мивката, ама по-малко пари не вервам да дадеш...


Потребителски аватар
BS
Мнения: 605
Регистриран на: Пон 05 май 2008 16:46
Автомобил: A6
Двигател: BAU
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот BS » Нед 18 юли 2010 18:34


В Бургас има от 8 лева до 30 лева автомивка(цялостно миене на колата). Кой където иска там ходи.
:D


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот enigma79 » Нед 18 юли 2010 18:41


За Хасково,автомивките взимат към 5-6 лева.Отделно за изпиране,но не в автомивките вътре в колата,седалки,под,таван и врати с професионален препарат немски е,цената е 35лв за нормална замърсеност.Аз на автомивка не ходя,най добре сам да си я почистя,изпирането също mhihi


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 18 юли 2010 18:43


Колегите по-горе са прави, че всичко е до вкус и до избор! Никой не те кара насила, и неможеш да кажеш на никой на каква цена да си продава стоката! Ако не ти харесва подминаваш! Аз лично колата си я мия сам, и почиствам сам! Имам свободно време и така! Може да го правя 1 път в месеца но знам че си го правя както трябва! Но не е там работата, ние искаме да е тънко и да ни направят колата като чисто нова! Относно колегата пуснал темата! Както казваме самите ние "Кеф цена няма" mhihi


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот enigma79 » Нед 18 юли 2010 18:45


IceHeart написа:Колегите по-горе са прави, че всичко е до вкус и до избор! Никой не те кара насила, и неможеш да кажеш на никой на каква цена да си продава стоката! Ако не ти харесва подминаваш! Аз лично колата си я мия сам, и почиствам сам! Имам свободно време и така! Може да го правя 1 път в месеца но знам че си го правя както трябва! Но не е там работата, ние искаме да е тънко и да ни направят колата като чисто нова! Относно колегата пуснал темата! Както казваме самите ние "Кеф цена няма" mhihi

За почистването да,но за изпирането не става в къщи,трябват и необходимите уреди,иначе в колата остава влага и ако препарата е някакъв евтин джоз,могат доста поразии да станат mhihi


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот Stefan » Нед 18 юли 2010 18:49


И 100лв. да ги направят, боли ме швепса. На авто мивка не ходя, мия си я сам. За половин или един час миене защо да не си спестя кафетата за цялата седмица 8)


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: 15 кинта за 10 минути, малко нахални са ми автомивките

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 18 юли 2010 19:03


enigma79 написа:
IceHeart написа:Колегите по-горе са прави, че всичко е до вкус и до избор! Никой не те кара насила, и неможеш да кажеш на никой на каква цена да си продава стоката! Ако не ти харесва подминаваш! Аз лично колата си я мия сам, и почиствам сам! Имам свободно време и така! Може да го правя 1 път в месеца но знам че си го правя както трябва! Но не е там работата, ние искаме да е тънко и да ни направят колата като чисто нова! Относно колегата пуснал темата! Както казваме самите ние "Кеф цена няма" mhihi

За почистването да,но за изпирането не става в къщи,трябват и необходимите уреди,иначе в колата остава влага и ако препарата е някакъв евтин джоз,могат доста поразии да станат mhihi

Колега, прав си за това, но аз колата си е пера сам, вярно е по-бавно става, сфалям си седалките за да изсъхнат но знам че ми излиза по-тънко, щото немога да си позволя тоя лукс! Но това не означава че като немога да си го позвоя, не е хубаво да ходиш по авто мивки :да: Да не стане като приказката за лисицата която немогла да изяде гроздето, било кисело mhihi



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Cvetomir-Panchev, lubomir911 и 41 госта