Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот nokiangage » Пет 10 фев 2012 11:22


Здравейте колеги, видях, че няма тема за това масло, а чувам от няколко места само суперлативи. Предстои ми смяна на маслото тези седмици и един роднина, работещ в магазин за авточасти и масла (доста близък е и му вярвам) ми предложи такова масло на доста хубава цена с отстъпка - испанско било и ми гарантира, че не е менте. Неговата кола е с такова и има доста негови клиенти с доста скъпи коли, които ползват същата марка. В ситуацията трябва да реша дали да взема CEPSA, или да платя поне два пъти повече за смяната със сегашното ми масло YACCO. Има ли колеги каращи с това масло и какви са Ви впечатленията? Благодаря предварително :beer




Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот sam_boha » Пет 10 фев 2012 11:28


Аз карам с такова. На SDI двигател 10в40 - пише, че е синтетика (не полу), дали е вярно - нз. Гоори си го както и Фухса преди това, а и по-стария АРАЛ - към 600 - 700 гр...
След като го смених колата заработи една идея по-тихо, но все пак е нормално с ново масло да е така. Сега се заслушвам в един повдигач, който ми трака от време на време, но май си е до него, а не до маслото.
На ADZ мотор съм с 15в40 Cepsa - няма тракане на повдигачи сутрин, нито тегаво въртене (живея в Кнежа, знаеш ни за зимата, мисля). Гори го сякаш по-малко отколкото други масла, които сме слагали. Никога не съм си правел точни замервания, на око ги преценявам.

Цените са изключително атрактивни. Аз го взимам от дилър на Ди-Ди 94 в Монтана (който го получава от Плевен).
В чужд форум съм чел за маслото, но слагано в мотоциклет, че е хубаво.


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот Милослав » Пон 13 фев 2012 19:17


Сепса е :)


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот H2O » Пон 13 фев 2012 21:22


Когато отидете да си го купувате не казвайте Цепса!Преведете си го сами (Compania Espanola de Petroleo SA)Та така де,за обща култура eusa


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот Iezekil » Чет 01 мар 2012 14:28


то за полу-синтетика ми се види евтино,пък за пълна да не говорим.Колега,след такъв ремонт що си правиш експерименти?
а за името как се чете... Don Juan


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот sam_boha » Чет 01 мар 2012 14:42


Експерименти с кое? Аз съм сменял скапан Фухс със Сепса и мотора се държи по-добре.
В смисъл, това че е безивестно, не го прави скапано.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот nokiangage » Чет 01 мар 2012 14:58


Преди малко пристигна маслото, ще го пробвам от утре и ще споделя мнение след определен пробег. Така или иначе сега майсторите работят по колата (гарнитури и подобни) и все пак не е казано, че ще карам до живот с него, ако не ми хареса - ще го сменя с друго, така или иначе цената на която ми дойде с отстъпката е смешна. Покрива VW 501.01/505.00, пише, че е уж пълна синтетика - ще видим. Аз да Ви кажа реагирах преди остро като не бях чувал и предишното ми масло, то пък излезе доста известно и доста доволни клиенти, така че ще дам шанс на това, което са ми препоръчали - аз дали съм чувал името или не - не съм никакъв фактор... :beer

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот sam_boha » Чет 01 мар 2012 15:19


nokiangage написа:аз дали съм чувал името или не - не съм никакъв фактор... :beer

]


:да: Аз вече казах, в някаквъм моторджийски форум припадаха по него много. На мен ми го похвалиха от 2 различни места. Единият го кара в трактор (знаете какви са натоварванията там), а другият на един маслогорящ Роувър, който намалил драстично количеството на "разхода" със Сепсата. (Този с Роувъра го купи, защото беше евтино и с нагласата да долива яко, но то взело, че се нормализирало горенето :? )


Потребителски аватар
newgeneration
Мнения: 51
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот newgeneration » Чет 01 мар 2012 16:16


Колко струва това масло,колега?Туба 10W40 4л.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот nokiangage » Чет 01 мар 2012 16:35


27 лева съм го платил, колко струва по принцип по другите магазини без отстъпка не знам колеги... :beer


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот vanko_VW » Чет 01 мар 2012 18:39


nokiangage написа:27 лева съм го платил, колко струва по принцип по другите магазини без отстъпка не знам колеги... :beer


Асенчо преди почти 2 години сипвах такова на пасата и съм доволен от него, като цена тогава беше 40-45лв


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот stoi4o.d » Чет 01 мар 2012 20:13


Eто ценова листа,като гледам цените са доста високи,а повечето са и 4л. scare
http://www.didi94.com/price/price_cepsa.pdf


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот kiril_bulgaria » Чет 01 мар 2012 20:51


Колеги, това измислено масло няма ли го в листа на одобрените масла на VW, става за смазване на колелата на каруцата; Вижте тук одобреният лист:

viewtopic.php?f=17&t=217699

Това бях писал на руснаците:
Что вам скажет продаввец или механик продающий вам масло - сами понимаете тут опять же бизнес (а многие делают это искренне отдоброго сердца)

Характеристика двигателное масло дается по усредненным параметрам в то время как пробой по одному из них может оказаться смертельным.

Пример:
Вот и выходит, что например Mobil 1 Rally Formula проходило тестирование - все хорошо по ряду показателей превосходит класс SJ - но по нескольким - пробой. Беда? Да- нет. Пока инженеры думают как их исправить, торговцы пишут на упаковке превосходит SJ и готово - сбыт обеспечен.

Торговцы пишут на упаковке:
превосходит класс ...
выполняет требования...
рекомендуется
соответствует требованиям спецификаций

Концерн Volkswagen разработал нормы качества масел, используемых в автомобилях Volkswagen, Audi, Seat, Skoda. В документации к каждому автомобилю указываются, какие нормы качества масла применимы для мотора данного автомобиля

Что Вам надо - approved VAG oil specifications.

Ето для Вас right oil for your VAG engine.


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот red rider » Чет 01 мар 2012 22:26


nokiangage Ако ходиш на море тази година , дай му малко обороти над 4000 за 5-6 минути ...ама и да издебнеш топличко време . :mrgreen: .. после намали под 2000 оборота/1-2 минути/ да чуем дали ще запеее синигера eusa .


Потребителски аватар
gen&ko
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 25 сеп 2009 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Мнения за испанско масло Cepsa/Цепса?

Мнениеот gen&ko » Чет 01 мар 2012 22:45


red rider написа:nokiangage Ако ходиш на море тази година , дай му малко обороти над 4000 за 5-6 минути ...ама и да издебнеш топличко време . :mrgreen: .. после намали под 2000 оборота/1-2 минути/ да чуем дали ще запеее синигера eusa .

и и и спри малко научната фантастика :screwy .Ако имаш нещо да казваш на колегата за маслото,нека го чуем.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772, opito2 и 51 госта