vw passat -ariva

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
filstar
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 09 юни 2010 20:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: разград-плевен

vw passat -ariva

Мнениеот filstar » Нед 13 юни 2010 9:09


здравейте колеги,искам да направя едно запитване отностно това че наскоро си носих колата на маистор за ремонт на ходовата част от пред,пьрвоначално след огледа ми каза че са разбити двата шарнира на носаче биалетките и накраика на едната рейка, и двата тампона на носача кьм купето,но след като я разглоби на другия ден ми се обади да ми каже че носача ми не бил като другите а от по голямото купе и имали частите малка разлика в цената ,тьй като от скоро карам такава кола и не сьм запознат много много,се сьгласихвсе пак нали е майстор
смених ме два шарнирира на носача,две биалетки ,двете дьлги рамена с накрайниците на хидравликата и два тампона, за тези части платих 220лвплюс 60лв за труд,та вьпроса ми е толкова ли излиза ремонта на предницата и имат ли разлика частите :roll:




Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: vw passat -ariva

Мнениеот ti6ogb » Нед 13 юни 2010 9:47


Здрасти ,колега сменял съм шарнири - те са по 15 лв.,тампон на носача(но забравих цената 20-30 лв.). Но като цяло за 5 години в никои сервиз или магазин не са ме питали за модела или че има разлика.Разлика може да има главно от вида на производителя.


Потребителски аватар
suba
Мнения: 522
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:56
Автомобил: AUDI А6
Двигател: APS
Местоположение: София

Re: vw passat -ariva

Мнениеот suba » Нед 13 юни 2010 9:47


Първо колега като задаваш въпроси давай по-подробна инфо. за колата.Година ,модел и двигател.Наи-вероятно пасата ти е В3 :roll: .Разлика в окачването и спирачките има в зависимост от двигателя.До 100 кс е едно над 100кс е друго с малки разлики в окачването.Но в носачите и шарнирите на В3 няма никаква разлика.Единствена разлика може да има в дебелината на стабилизиращата щанга (18мм или 21 мм) а от там в биалетките и цената.
Ето ти едни примерни цени да добиеш представа.
Тампони носач-по 8 лв.
Външни накрайници-по 10 лв.
Вътрешни накрайници-по 35 лв
биалетки-по 12 или 25 лв в зависимост от диаметъра на стаб. щанга
общо-16+20+70+50=156 лв < 220лв.
:deal Това са цени за Пасат В3 и В4 (1988 - 1996г.)
За работата е нормална цената.


Потребителски аватар
filstar
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 09 юни 2010 20:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: разград-плевен

Re: vw passat -ariva

Мнениеот filstar » Нед 13 юни 2010 11:18


значи колата е пасат арива 1993 -1,8 моно ,90кс,комби,значи до колкото разбрах това е последния модел на пасат с цялата маска


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: vw passat -ariva

Мнениеот znainainai » Нед 13 юни 2010 12:03


И моя е Arriva и всичко си му е като на обикновен В3 само салона е по-различен иначе всичко друго е 1 към 1. Тоя твой "майстор" яко те е натоварил :evil: :evil: :evil:


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: vw passat -ariva

Мнениеот Dpop » Сря 16 юни 2010 14:34


По спомен вътрешните накрайници(дългите)ми струваха по ок 21 лв./бр., а биалетките по ок 12лв./бр.(моята стабилизираща щанга е с 21 мм диаметър) Външните накрайници по ок 8-9 лв./бр.
Там откъдето ги купувам ми правят отстъпка около 20-22%.
Явно колега са те понатоварили с цената на частите, имайки предвид че и те са ги взели с отстъпка от търговци с които си другаруват и това е нормално.


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: vw passat -ariva

Мнениеот stanev11 » Съб 19 юни 2010 22:08


znainainai написа:И моя е Arriva и всичко си му е като на обикновен В3 само салона е по-различен иначе всичко друго е 1 към 1. Тоя твой "майстор" яко те е натоварил :evil: :evil: :evil:

напълно съгласен с колегата.


На твоя майстор,май е му е по голяма главата,какво по голямо купе на пасат,не мога да разбера.Окачването на аривата и обикновенните Б3 е еднакво,единствена разлика може да има само в размера на стабилизиращата щанга и от там на биалетките/аз лично съм срещал и 21мм и 18мм на 1.8 моно/
Има минимална разлика при ВР6 мотора/и то в магарето и тампоните на мотора/,но не съм чувал и виждал да има арива с този мотор.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта