Връщане на стока от ибей

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Връщане на стока от ибей

Мнениеот Aprilia » Чет 27 мар 2014 15:00


Колеги, ето че и аз опрях до помощ за ибей. След близо 10 години и над 300 транзакции в ибей ми се налага и на мен да връщам нещо на продавач. Бях връщал един път преди години, но човека беше разбран и не сме минавали през пейпал. Купих един клапан за Пежо ХДИ който работи точно 1 ден и дефектира, оказа се някакъв рециклиран на Бош, продавача ми го прати и в друга кутия от оригиналната. Пълна трагедия. Сега каква е процедурата да му го върна, писах му съобщение, ако се навие доброволно мога ли да му го пратя и да се надявам на парите или да си отвора кейс в пейпал и да действам по каналния ред ? А какъв е каналния ред ? :Mr Green Fun Може ли да стане така че да отворя кейс, да му пратя клапана и повече да не видя ни клапан ни пари ?
Като отворя кейс и пусна тракинг номер, автоматично ли пейпал ми връща парите или продавача трябва да потвърди че е получил нещото ?
Благодаря за вниманието :beer




mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот mirror » Чет 27 мар 2014 16:28


изпращаш с тракинг но не бързай с кеиса а изчакай до последно за да има възможност пратката да стигне до там ;) колко време имаш до крайния срок за диспута?


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот Aprilia » Чет 27 мар 2014 16:34


Много време, аз го платих на 20-ти март, получих го на 24, монтирах и днеска регулатора думна. Т.е имам още поне 35 дена. Въпроса е да му го върна и да чакам да ме рефундне без да пускам кейс, но в този случай ме притеснява като го получи да не се направи на луд за парите. Тогава какво правя ? Отварям кейс и казвам че вече съм го изпратил ли ?


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот mirror » Чет 27 мар 2014 17:05


да ;) пишете си само през ebay + разписките от пощата че даже снимай пратката както е готова и запечатана и със тракинг номера на нея :) обяви си стойноста на пратката че ако се загуби да искаш пари от пощата :mhihi на място попълваш една бланка където пишеш какво има вътре на ингл. примерно "части за ремонт" :smile на сайта на техните пощи може да видиш кога е пристигнала пратката и даже кога е приета от получателя :c020


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот k_garchev » Пет 28 мар 2014 1:47


Разбери се с продавача преди да отваряш кейс!Задължително изпращай с тракинг номер и си снимай пратката!


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот Aprilia » Пет 28 мар 2014 2:20


Продавача каза да му я пускам обратно. Да отварям ли кейс преди да я пусна или да пускам и да чакам парите ?
Естествено с тракинг и то даже мисля да пусна с куриер, за да може тракинг номера да е в реално време, а не само кога е изпратена.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот k_garchev » Пет 28 мар 2014 2:44


Aprilia написа:Продавача каза да му я пускам обратно. Да отварям ли кейс преди да я пусна или да пускам и да чакам парите ?
Естествено с тракинг и то даже мисля да пусна с куриер, за да може тракинг номера да е в реално време, а не само кога е изпратена.
Няма смисъл от кейс,поне не на този етап!АКо и той получи пратката за 4-5 дена ще ти върне парите!Отварянето на кейс хич не е приятно за продавача и той трупа негативи,а ти все пак имаш повече от месец да разрешите проблема!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот stefan4o » Пет 28 мар 2014 7:16


Не пускай кейс все още. Изчакай го да ти върне парите и се разберете без да подавате официални оплаквания :beer


Потребителски аватар
bobar
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 14:26
Автомобил: Passat B6 2.0 TDI
Двигател:
Местоположение: Wiesbaden / Germany

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот bobar » Пет 28 мар 2014 8:00


Точно какви негативи трупа продавача при отворен кейс , че не ми е ясно или само спамим??? Най-добрия а и най-сигурния варянт за теб е да отвриш кейс пък после като решите проблема си му дай 5 звезди и позитивен коментар. Пишете си само през ebay и си пази съобщенията. В плотивен случай може да пиеш една студена вода.
Поздрави.


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот mirror » Пет 28 мар 2014 8:33


за кейс е рано ;) пратката може да се забави за това си изчакай крайните срокове и тогава :exclaim


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот LILO&STICH » Пет 28 мар 2014 15:41


е кво му пречи да отвори кейс,който после може да затвори?
Продавача си получава позитивният фиидбек :mhihi
Аз лично,бих се застраховал с кейс :c020


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот Aprilia » Пет 28 мар 2014 16:05


Още повече че е поляк продавача :mhihi Върпосът е че е магазин и все си мисля че не би рискувал кейсове негативни фийдбеци и т.н Имам време да реша до понеделник, за тогава съм резервирал куриера да вземе пратката.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот k_garchev » Пет 28 мар 2014 17:18


Ти сам каза,че имаш 35 дена за да отвориш кейс!Изпрати му клапана,изчакай да го получи и да ти върне парите,ако се прави на луд,чак тогава отваряш кейс и тогава иска не иска,ще ти върне парите!Пак казвам,задължително трябва да имаш тракинг номер,за да не каже,че не го е получил!


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот mirror » Пет 28 мар 2014 19:29


аааа от Полша купено :) не беше уточнил в първия пост ;) и щом е с куриер то там е само лично предаване и няма как да каже че не го е получил :) ние тук ти обясняваме за пощенски пратки с тракинг :) уточнявай детайлите защото са съвсем различни нещата :c020


Потребителски аватар
x15
Мнения: 718
Регистриран на: Сря 06 авг 2008 3:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Връщане на стока от ибей

Мнениеот x15 » Нед 30 мар 2014 4:50


Отваряй кейс и не му мисли, като се разберете лесно ще го затвориш.
Веднъж трябваше да се разправям с един продавач, уж всичко беше точно докато не изтече срока за обжалване, после се ската нашия и до там.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта