Търся хладилен техник - развали ми се хладилника

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Търся хладилен техник - развали ми се хладилника

Мнениеот myrshavija » Пон 25 юни 2012 5:56


Падна ми главният предпазител. След няколко опита установихме, че е заради хладилника и след като махнахме джаджата от снимката - спря да пада и хладилникът сякаш работи, но щом е била сложена там, значи има защо и искам да я подменя. Хладилникът е LG GR-389SQF , а на джаджата пише SL98A .
Оказа се, че нещото е сензор за контрол на температурата - къде продават такива неща? http://www.espares.co.uk/part/fridges-a ... senso.html




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Търся хладилен техник - развали ми се хладилника

Мнениеот pas1.8mi » Пон 25 юни 2012 10:42


Това на последната снимка отдолу е термо-бушон(за различни температури са).Струва около 1,5лв,има го по магазините за електронни елементи.Другото отгоре вероятно е термистор.За да пукне бушона обаче има някакъв проблем.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Търся хладилен техник - развали ми се хладилника

Мнениеот myrshavija » Пон 25 юни 2012 10:47


В нета за сервиз на LG излизат Роял и КиК. Роял казаха, че могат да пратят техник най-рано след седмица, а КиК ги чакам да се обадят и да кажат. Понеже хладилникът работи без тая джаджа, ще опитам да я поръчам и директно да я сменя.
Все още се търси хладилен техник, който да не е зает до Коледа. :mrgreen:


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Търся хладилен техник - развали ми се хладилника

Мнениеот radi_nrj » Пон 25 юни 2012 11:01


Ваджаров Сервиз мисля, че се казваше оторизирания на Liebherr, но правят и други марки. Пробвай там, аз останах доволен от ремонта на моя.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Търся хладилен техник - развали ми се хладилника

Мнениеот bobocamaro » Пон 25 юни 2012 11:08


Това което си снимал управлява нагревател за "defrost" функция, вграден е в изпарителя на хладилника.
Вътре в плика има това, което е отбелязал колегата - thermistor + cut off switch.
Без тази система хладилника ще се обледява, трябва да си го размразяваш сам както дърт Мраз. :Mr Green Fun
Аз залагам на частично окъсил нагревател, но тогава не е ясно защо термо предпазителя не е сработил.
Шанс да ти намерят тези компоненти: примерно магазин ник електрик.
Или при представител, където ще дадеш хубавите пари. За техника отделно.
Пълният сервизен мануал е достъпен за сваляне в нета, успех.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта