Polo 6n AEX - Колата спира на тласъци

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
craghackBG
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 30 окт 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Polo 6n AEX - Колата спира на тласъци

Мнениеот craghackBG » Сря 29 юли 2009 9:46


Проблемът се появява при по-силно натискане на спирачката. Ако се спира плавно и с лек натиск всичко е О.К. При по-силно натискане обаче колата започва определено да се клати напред - назад. Иначе спира като с котва, т.е. нямам никакви проблеми със самото спиране. Не са и дисковете, защото го прави в 80-90% от случаите. Понякога си спира съвсем нормално. При спиране колата не се опитва да се завърти или нещо такова, както бли се получило, ако едното задно колело спира, а другото не.
Имам чувството, че проблемът е някъде в задните спирачки, но определено не ми е ясно какво може да е :shock
Моля споделете, ако сте имали подебен проблем и какво конкретно го причинява.

Последна промяна от Bobi_S13 на Сря 19 окт 2011 21:09, променено общо 1 път.
Причина: редактирано заглавие




John3V
Мнения: 241
Регистриран на: Пет 16 ное 2007 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот John3V » Сря 29 юли 2009 10:30


Въздух в спирачната течност най-вероятно.
Или стара спирачка течност.
Иди в сервиз.


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот lrlmodo » Сря 29 юли 2009 10:55


Какво е полото?
При мене имаше спиране на тласъци, но и биене - и се оказаха дискове, въпреки че не бяха много стари mhihi


craghackBG
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 30 окт 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот craghackBG » Сря 29 юли 2009 15:25


Полото е '97, 1.4 АЕХ.
Няма никакво биене. Освен това не го прави всеки път следователно няма как да са дисковете.
Като се замисля май спирачната течност не съм я сменял, когато взех колата преди 2 години. Явно пак ще се ходи до сервиза :) Колко е нормално да струва операцията с подмяната?


Потребителски аватар
ivan.karadenizov
Мнения: 123
Регистриран на: Пон 08 дек 2008 9:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Сливен

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот ivan.karadenizov » Чет 30 юли 2009 8:32


1л спирачна течност - ~12лв. Системата събираше 0.9 л, ако не бъркам нещо.
Труд - зависи от майстора. Не вярвам да е повече от 15-20 лв.


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот Koksan » Чет 30 юли 2009 15:34


Нека се извиня ако въпросът прозвучи тъпо, ама .... сигурен ли си че не е от ABS-a??? В смисъл ... той да ти прави тлаъците! :))


ilian iliev
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот ilian iliev » Пет 31 юли 2009 19:11


Извинявам се че пиша в темата на колегата но и аз имам същият проблем ,смених и дискове и накладки и след един месец пак същият проблем.Спира добре ,не тресе, но някак на тласъци спира.За сега се мъча да не обръщам внимание.


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот Anbuch » Вто 03 май 2011 17:50


И аз да изрева по темата.....общо взето 100% същата история. Лупото спира добре ,ама някакси на тласъци. Волана не се мята на ляво - на дясно ,както при криви дискове ,няма и занасяне на страни. Как да го обясня.... абе все едно кантара ми прави някакви мизерии и ту-пуска на задните спирачки ту не. А те понеже са с барабани , толкова и държат (колкото да не падне барабана) ,но явно достатъчно за да направят дразнещото клатене напред-назад при спиране :evil:
Спирачната течност не съм я сменял все още ,ама все пак някакви идеи,изобщо не вярвам да е от нея?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот stefan4o » Вто 03 май 2011 17:59


И аз имам подобен проблем. Съмнявам се, че е заради това, че едното ми задно колело спира с 30% по-слабо от другото, понеже един хитрец пред блока изпили тая "рибка" ли как й казват - пластината, която държи накладките близо до барабана като се износят, натяга ги, на едното ми задно колело. За съжаление тогава колата още не беше моя, инак не бих позволил на някой да прояви подобно своеволие. Сега съм си купил въпросната пластинка назъбената, но все не иде ред да го я сменя. Та съветвам колегите да проверят спирачната сила на двете си задни колела дали е еднаква, щото доколкото съм чел тук из форума тоя механизъм при нашите коли прави проблеми (даже имаше тема как един колега натискал няколко пъти силно спирачките си, за да може да ги раздвижи преди да тръгне на шофира). Иначе колата ми си спира повече от добре, впредвид, че е с малката помпа 20мм и е с 239 дискове плътни отпред, но когато примерно намалям, за да спра на светофар ми се чини, че леееееко прилашква, ама е доста трудно забележимо, едвам се усеща, но го има.


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот Anbuch » Вто 03 май 2011 18:11


Абе и аз съм един....утре ще регистрирам колата в КАТ,дано да ме накарат да мина канал mhihi щото е с БГ номера и ще пиша за резултата от спирачното усилие.Ако стойностите на някое колело шарят нагоре-надолу работата е ясна. Ще знам от къде да започвам да разглобявам


Потребителски аватар
garvan06
Мнения: 62
Регистриран на: Съб 24 май 2008 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот garvan06 » Вто 03 май 2011 20:44


Всичките имате по някой крив диск. И аз имам но имам и нови с които ще ги сменя скоро.
Моя е заден -а за колегите който незнаят преден или зеден им е проблемен
да пуснат колата по надолнище с 10 - 15 км и да спират само с ръчна
ако тресе са задни ако ли не и само на спирачки се осеща предни.
В най-лошя случай и предни и задни
:Bulgaria


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот stefan4o » Вто 03 май 2011 20:46


Колега, тук коментирахме коли с барабани отзад :lol: Все пак и аз мисля, че ако е диск, то колата ще лашка настрани, а не напред-назад...


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот zfa159 » Вто 03 май 2011 21:46


Износен елипсовидно заден барабан на 100%,ако колата отзад е с барабани.При дисковете,при крив диск,се набюдава същия ефект,понеже накладките го захапват различно в правата и в кривата му част.


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот Anbuch » Сря 04 май 2011 3:09


garvan06 , първото ми поло беше с криви предни дискове (аз си ги изкривих) и много добре знам какво е да караш кола с криви предни дискове. Колата не спира на тласъци ,а бие волана. Колкото по-бързо караш и колкото по силно натискаш спирачката - толкова по-силно се мята волана.Като ако се спускаш по надолнище волана вибрира пък още по-силно. Случая е съвсем друг тука обаче,волана не бие,а тласъците не се усещат при натискане на спирачката по надолнище ,както и при рязко и силно спиране. Измислих как да проверя работата отзад.Вдигам едната задна гума-първи зъб на ръчна и въртя търкалото,ако хваща и пуска спирачката работата е ясна. Даже ще видя колко парички са едни барабани и ако струват "мама и тате" отивам в моргата и: :twisted:
Изображение

viewtopic.php?f=7&t=140788&hilit=+%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5

zfa159 , сигурен ли си ,че може да се изкриви барабан елипсовидно , в случая не споря , а просто не мога да си обясня как е възможно да се случи това. Като спре да вали другата седмица ще сваля барабаните да видя дали нещата не могат да се оправят и само с нови челюсти :?


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Re: Колата спира на тласъци

Мнениеот dj_tuhla » Сря 04 май 2011 8:45


Ако е седяла някъде по автокъщите 1 година на ръчна е ръждясал барабана отвътре неравномерно, после като се подкара и падне ръждата и готово .. то и малко му стига за да се усеща..



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта