Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот BuGmaN » Пон 20 фев 2012 0:54


Личи си, че нямаш търпение да подкараш звяра... :lol:
Обаче, малко ми се струва безпредметно, върху фосфурна кисилина или каквото и да е да се полага цинк, той, ако не прави директна връзка с метала е ненужен щото, просто не работи, тоест нямаш електро-катодна защита...




Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Пон 20 фев 2012 9:28


Колега по това което разбрах този "Преобразувате" който е "hand made " от бащата ,който е химик наистина гори и след това се чисти с ацетон или бензин за да се махне тънкия слой соли по метала и чак тогава намазвам със студеното поцинковане и грунда и бодито. Но работата беше много и беше бавна и много по трудна,защото нямахме условията да разделим купето от шасито и трябваше да я изкърпим докато са заедно без да заварим едното за другото. Точно това ни усложни много.Както и да е лявата и по трудна страна за кърпене е готова и сега от дясно където не е толкова гнила предстой да започнем идните дни,че трябва да си понаглася и Трабанчето, че без него не мога да се предвижвам . scare


golfmk1
Low rider
Мнения: 5549
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот golfmk1 » Пон 20 фев 2012 9:33


Определено си личи, че си мераклия eusa Последната снимка с котката е супер :wink:


Потребителски аватар
Prodriver
Мнения: 646
Регистриран на: Пон 23 май 2005 1:01
Автомобил: VW Polo VW 1300
Двигател: AEE 1996 AB 1971
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот Prodriver » Пон 20 фев 2012 23:23


Браво колега,много труд си положил и е станало супер. :да:


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Вто 21 фев 2012 13:27


Мерси колега все пак за пръв път кърпя с телоподаващо и директно минах на цялатa кола и като за първо кърпене мисля добре се е получило и е здраво. Не съм заварявал на гнило или ръжда спазвах, каквото са ми казвали и все пак не съм заварил купето за шасито.
Днеска предстой зареждане на бутилката с CO2 и да се запретвам ръкави и да продължавам скоро ще поръчам и второто дъно и до късна пролет да се надяваме ,че ще има купе ново.


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Пон 05 мар 2012 9:26


Малко да допълня по темата .
Седмици работа и целодневно стоене в гаража дадоха резултат ,дясната страна на колата е почти готова .Праговете ,предния и задния под калник, планки, вежди ,всичко е закърпено заравнено и защитено по формулата която използвам. Остана само да дойде и второто дъно за да го сложа и дясната страна е напълно готова. Снимки ще направя като е вече готово всичко по купето.
Тези дни ще сваля и скоростите да ги изчистя от мазгата да ги инспектирам да сменя маслото и единия скъсан маншон на еднта полуоска което ще доведе и смяната на другия също. Ще започвам и реновирането на спирачките, което ще включи цялата тръбна система, накладки ,спирачни цилиндърчета ,маркучи и прочие. Но за сега довършвам идните 2 дена изцяло кръпките останали по купето и докато чакаме дъното ще си поиграем спирачки и скорости .В много скоро време ще следва и реда на мотора засега всичко върви по график.


Потребителски аватар
bat_ivo
Мнения: 141
Регистриран на: Съб 03 окт 2009 13:17
Автомобил: Polo
Двигател: AFH 1996
Местоположение: софия (панчарево)

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот bat_ivo » Пон 05 мар 2012 20:53


Снимки има ли?


Потребителски аватар
bai vicho
Мнения: 223
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dobrich

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот bai vicho » Пон 05 мар 2012 22:52


На скоростите освен да им чистиш кирта друго какво смяташ да им правиш?


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Вто 06 мар 2012 13:17


Еми двата маншона и вътрешните и външните те ще се сменят на полуоските ще се боядисат и барабаните. Ще се сменят накладките от зад семерингчетата на спирачните цилиндърчета и на полуоските тръбната спирачна система и маркучите е естествено ще сменя и маслото в скоростите.Готовия "заден мост" после директно ще го кача.Докато ги нямя скоростите мястото където седят ще се изчисти и третира против ръжда и после ще ги закача отново


Потребителски аватар
dokim
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dupnica

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот dokim » Сря 13 юни 2012 21:23


Направо ми върна надеждата колега - като то гледам снимките на колата . Днес исках да утрепам майстора дето ми е кърпил моята . Ама сега гледам какво си сътворил и от утре продължавам по моя проект ... Успех


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Вто 07 авг 2012 22:20


Тежи ми на сърцето и ми е мъчно докато го пиша но представете си как се почуствах като разбрах ,най-тежката новина за толкова обичаната от мен костенурка .Първоначално не можах да повярвам ,че го разбирам след всичките месеци труд пари и надежди и любов към този иконичен автомобил .Дойде ми като камък след много преговори много разправия да разбера ,че регистрацията на бъдещата ми кола е невъзможна, поради твърде голяма липса на документи и всякакви самоличности на тази кола ,факта че не фигурира никъде .Опитах вариянти много допитвах се до полицаи, катаджии и нотариуси и се оказва, че не само ,че ще бъде адски скъпо но и шанса за успех е минимален.Мислих доста време повечето от което се съдирах ,че след всичките обещания ,закани, пари ,време и прочие не е писано да бъде .Поне на едно нещо ще съм благодарен на тази кола това ,че ме зарази от прочутата чума на костенурките и вместо да седя и да съжалявам за нея, реших че огромна част от нея ще оцелее в следващата която намеря и купя.
Дори и мисълта да нямам костенурка ме побъркваше и реших да събера силица да купя друга малко по здрава и най-важното с документи и номера.
И ето какво реших ,колкото и да ми е тежко ще се опитам да продам поне закърпеното купе на някой-мераклия като донор или...,да спася мотора и детайлите капаците и да продам на ниска цена готовото купе.
Знам ,че повечето ще ме ухулят за това и не ги виня ,но каквото ми беше по силите да спася този проект го направих и идеята да насаждам други номера и да пренабивам нови номера на рами и мотори пак ще доведе до купуването на втора костенурка а за повече коли е невъзможно да паркирам пред нас ,така че реших че ще купя само втора кола.
Моля само без обидни коментари провокиращи или подобни решението е взето.
За сега съм намерил възможна кола утре ще ходя на оглед и ако мине изискванията капарирам през това време ще се моля някой да вземе купето на старата ,защото няма къде да отиде .Със сигурност мога поне едно нещо да гарантирам втора ще има и това далеч не е края на тази мания.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот BuGmaN » Сря 08 авг 2012 0:01


Кирчо, хубаво са те отчаяли, ама не бъди 100% сигурен, че колата не може да се регистрира, колеги регистрират самоделни конструкций, а ти кола с регистрационни номера, разправяш, че не може, как става тая? Звънни, ако искаш да разкажеш за случият, че нещо не е ясна работата... :screwy


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Сря 08 авг 2012 9:08


Колега и аз така мислих ,и аз мислих че може да я минем но се оказва ,че талона е загубен преди повече от 10 години и от тогава тази кола не фигурира никъде и на никой. Не съответстват нито номер на мотора нито номер на купето никой не знае същност .Имало шанс за опит срещу много разправия много пари и да стане нещо е малко възможно.Следва продължение.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот BuGmaN » Сря 08 авг 2012 10:00


Бъди по конкретен: Къде получи информацията, какви данни или документи предостави и т.н. Кой ти каза, че имало шанс да се регистрира с много разправии и пари? Гледам колата е с 2 различни номера, все единият не е ли нейният? Има напълно законен начин да получиш данните за собственост и от 2-та номера. Ако от данните на някой от номерата излезе номера на шасито, купуваш двигател с документи и регистрираш.


Потребителски аватар
ztdmp
Мнения: 165
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот ztdmp » Сря 08 авг 2012 13:14


The Zelbinion написа: талона е загубен преди повече от 10 години и от тогава тази кола не фигурира никъде и на никой.

Че как я купи тогава :?: :shock



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта