MK 3 20 Jahre

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: MK 3 20 Jahre

Мнениеот yoan4o » Пон 12 ное 2012 22:54


Евала колега супер е колицата!

Случайно да си я купил от София, щото тука има /имаше-незнам дали момчето още я кара/ същата кола, че даже и със същите проблеми?!




merckx1990
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 31 яну 2011 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dimitrovgrad/Stara Zagora

Re: MK 3 20 Jahre

Мнениеот merckx1990 » Вто 13 ное 2012 22:51


Не , от Пазарджик.То проблемите са и до грижа до сега от предните собственици.Аз свалих свещи на 160000км с големи мъки и притеснения да се развият благополучно,преди няколко дни смених задните тампони на носачите , естествено свалих оригиналните .Смятам че доста са изкарали , вече 15-та година.Добре че ремъка беше сменян :D .АБС-а си им е редовен абонат на АТЕ мк20, човека от който я взех почна да ми развива теории , че датчиците били мръсни ала бала ,аз си я закачих на ВАГ-КОМА и му казах помпа е.Щеше да ходи в някои сервиз да чистели датчиците и му викам така ми я давай, че ще угасите лампата по друг начин и с повече ядове после.Нека щом не е пипана , да не пипат сулю и пулю.Проблема се оказа спукани спойки в компютъра, ама за 1 час всичко беше наред. Сега наложащото ми е , че се е бил
развалил клемореда някога си .Първо бяха счупили кората около волана и беше с 'червено тиксо' за да си утива с червените шевове . :D :D :D Сега ми направи проблем , не искаше да пали , викам сложили са евтин клеморед. Купувам аз за 30 лв ВАЛЕО. Гърчих се в тъмното след работа да я правя и хоп - не иска да запали. Естествено като се загледах , някои е прецакал палеца на патрона който върти клемореда и са мъчили някви ремонти.За сега съм със Старт бутон , а за напред ще го мисля.Снимки и на мен ми се иска да направя , но просто учението и работата не ми дават свободно време , а и гледам да я стегна хубаво преди зимата да ме завари.Гледам всичко каквото мога сам да си го ремонтирам , за да не се налага да патя от кофти майстори.


merckx1990
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 31 яну 2011 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dimitrovgrad/Stara Zagora

Re: MK 3 20 Jahre

Мнениеот merckx1990 » Вто 20 ное 2012 20:43




Потребителски аватар
golf_ maniak
Мнения: 544
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 16:45
Автомобил: Голф 3 16в
Двигател: Абф

Re: MK 3 20 Jahre

Мнениеот golf_ maniak » Вто 20 ное 2012 22:38


ето ти ги колега заповядай много лачено голфче :)
Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
boraks
Мнения: 366
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 20:42
Автомобил: VW MK 3
Двигател: ABF 1994
Местоположение: София

Re: MK 3 20 Jahre

Мнениеот boraks » Пет 23 ное 2012 18:59


Браво колега. Страхотен експонат. Беше питал за бръмченето от генерацията. Аз ще ти кажа как е при мен. Като го купих миналата година имаше катализатор, нямаше никакви дупки по гърнетата и звука беше адски плътен и хубав. Прецака се катализатора, махнах го, и тогава започна да бръмчи. Трябва да се сложат резонансово гърне, което да обира вибрациите, ама незнам дали си с катализатор или не.


merckx1990
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 31 яну 2011 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dimitrovgrad/Stara Zagora

Re: MK 3 20 Jahre

Мнениеот merckx1990 » Пет 23 ное 2012 22:39


Махнат е , не съм се замислял че може да е от него.Чух тука в града още една юбилейка същият звук вади малко като хлабава ламарина и ми е дразнещо .Не съм сверявал гърнетата спрямо другите АБФ-и дали са по различни.


Потребителски аватар
batko_miro
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 11:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: CHGA 2010
Местоположение: София

Re: MK 3 20 Jahre

Мнениеот batko_miro » Пет 23 ное 2012 22:47


Крайното гърне със сигурност е различно(от квадратните mhihi ), виж за средното не съм сигурен, но мисля, че и там имаше разлика. Отдавна не съм лягал под колата(пу-пу-пу), но мисля, че стандартното е около 2 пъти по-малко от това, което е на колата ти. Пак казвам, че може и да се бъркам, утре ще залегна mhihi


merckx1990
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 31 яну 2011 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dimitrovgrad/Stara Zagora

Re: MK 3 20 Jahre

Мнениеот merckx1990 » Пет 23 ное 2012 23:38


Средното е колкото задната седалка горе долу , не знаех на другите, че е малко. Достатъчно си прекарах докато сменявах 2 пъти хидравлика и огледах доста неща. :D Дано не ми се налага отново тая гимнастика.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта