Събирам мнения за Рено Рапид/Експрес за служебно возило

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Събирам мнения за Рено Рапид/Експрес за служебно возило

Мнениеот zfa159 » Съб 07 май 2011 16:20


И така,който ме познава,знае,че не се занимавам смо със сервиза и с климатици а и със ел. инсталации и охранителни системи на сгради и апартаменти. В тази връзка преди 3 години взехме едно комби (бразилски Фиат,комби с 5 врати и много нисък под).Обаче му натежаха годините а и един сериозен произвдоствен недостатък го убиха (киселината от акумулатора изтича точно върху ухото за закрепване на задния носач на колелото).За момента е реставрирано,но като всяко служебно,не вижда никаква поддръжка и в скоро време ще трябва да се сменя.Харесал съм за следващ вариант Рено Рапид или Експрес,поради причината,че почти никога не се возим повече от 2-ма души вътре (т.е. 2-местно върши добра работа) ,но пък влачим куфари с инструменти,кабели и т.н. и т.н. Не ни се дават повече от 2000лв,понеже целта на новото возило ще е като на старото - да изкара 3-4 години и да отиде за скрап. Мислих и реших да вземем бензиново на газ,понеже читав дизел трудно ще намеря,а ще разбера че не е читав чак зимата при студеното време,иначе имам нафта да се удавя в нея. Има едни двигатели от сорта на 1.4 моно 60-75кс (няколко версии са),харесал съм си тях.Сегашното е 1.5 моно на газ ,75 к.с. и върви добре,пък и то се ползва предимно градско. За сметка на това дизелите са по-голяма кубатура,макар и почти същите коне (1.6 и 1.9),което са по-големи разходи за гражданска и т.н.
Питането ми е дали някой от вас е карал такова,имал,поддържал и т.н.,за да се ориентирам дали е добър избор и в какво да се вглеждам при избора. Като цени за части и т.н. вече съм проучил въпроса (колегата ми в сервиза се занимава основно с френски коли) и не е нищо страшно. Не ме притеснява,че ще го разбиват да крадат или нещо подобно,защото в него инструменти така или иначе няма да се оставят :)
Предварително благодаря за мненията ви :)
:beer




Потребителски аватар
Flanker
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:42
Автомобил: Megane ІІ
Двигател: F4R 2006
Местоположение: В.Т.

Re: Събирам мнения за Рено Рапид/Експрес за служебно возило

Мнениеот Flanker » Нед 08 май 2011 22:27


Имам бегли спомени от карането на дизелово Рено Експрес, служебно. Не помня нито кубатура, нито к.с., мнението ми е само за бройка :mrgreen: Впечатленията ми са за кратък период - карал съм го едва няколко месеца. Беше на 200 и нещо си хил. км.
Веднъж направи проблем с охлаждането - скъса се едно водно съединение и му изтекоха водите насред града. Шефа донесе някаква термоустойчива лента, залепи маркуча с нея, наляхме вода и... направихме чай... :Mr Green Fun Майтапя се, подкарахме го и така си и остана да ни служи, лепено. Според мен, проблеми може да се явят не от модела, а от кофти поддръжка и зла експлоатация - съдба на служебна кола.
Иначе, управлението е леко, вървежът - приличен. Според мен би вършило добра работа, ако е поне малко запазено, а не някое зомби, възкресено само за да бъде продадено.
От въпросите които поставяш, едно е сигурно - няма да го разбият за да влязат. Както каза веднъж един зевзек: "Те хората бЕгат от такива коли" mhihi


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Събирам мнения за Рено Рапид/Експрес за служебно возило

Мнениеот niks76 » Нед 08 май 2011 22:29


не е лош избора ,но погледни и за дизелово опел комбо :idea:


Потребителски аватар
Mitaka.
Мнения: 113
Регистриран на: Чет 12 окт 2006 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Събирам мнения за Рено Рапид/Експрес за служебно возило

Мнениеот Mitaka. » Пон 09 май 2011 16:22


Имам наблюдение от няколко години върху едно такова служебно. Бензиново 1.4 89 набор,2 места, карат го само на бензин. По километраж е около 250 000км, но само то си знае на колко е. По двигател и скорости нищо не е пипано даже и масло не харчи. Досега са му правени рейка и кормилни накрайници като се кара предимно из цяла София.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта