мнение за Мерцедес 124 - за сега може да се заключи

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот nokiangage » Сря 11 май 2011 9:05


Bankina написа:Аз имам 124 250Д комби 86'. Като изключим старческите болки и ръждицата колата е много яка. Според мен търси Бенц 92-94г. 2.5ТД комби. Комфорт на лимузина, багажник на баничарка, върви като лека кола (да не забравяме, че е почти 2 тона). :)

+1 :да:

И аз давам глас за дизелова 124-ка, имам бая познати с бензинови и незнам, от настройки ли, от майстори или от шофьори ли :Mr Green Fun един няма нормален разход...Но пък са здрави (то от екземпляр до екземпляр си има разлика, знаем си го, както при всички марки и модели) с криви предници, задници си ги карат...но, плюсовете од дизелова са повече според мен, е трака специфично, но това им е чара. Ванко, според мен гледай нов внос и предполагам, че от вашия регион ще изкочи нещо, което си заслужава. Мой приятел си купи от Швейцария супер запазена, направо бижу и чак след година вече почнаха да се обаждат пластмаси и подобни скърцания в купето, но това за нас не е нещо ново :Mr Green Fun, поне за Б3 де...

ПС. И както казват от 5th Gear: The most overengineered car - само чистачката бършела 86% от предния прозорец... :shock
Та не са толкова прехвалени, има май някаква истина...Ако моя Пасат бъде подложен на нещо такова... :bishop
http://www.youtube.com/watch?v=-bIV_hHPAFQ
Пускам нарочно линк за да не се пълни темата с 4те части на теста... :beer

Последна промяна от nokiangage на Сря 11 май 2011 9:10, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот vanko_VW » Сря 11 май 2011 9:09


nokiangage написа: Ванко, според мен гледай нов внос и предполагам, че от вашия регион ще изкочи нещо, което си заслужава


Може и до Италия да се разхождам!


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот nokiangage » Сря 11 май 2011 9:18


Звучи още по-добре...А какво ти е мнението за кобитата на този модел - питам защото мен много ме кефят Estate версиите с мрежата между багажника и задния ред седалки, та би ли карал комби? Сега като се замисля ти и сега караш комби де...и няма да е нещо ново май...
Пък в крайна сметка ако ще ходиш както спомена до Италия ще бъде най-читавия, който намериш! :beer


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот vanko_VW » Сря 11 май 2011 9:24


nokiangage написа:Звучи още по-добре...А какво ти е мнението за кобитата на този модел - питам защото мен много ме кефят Estate версиите с мрежата между багажника и задния ред седалки, та би ли карал комби? Сега като се замисля ти и сега караш комби де...и няма да е нещо ново май...
Пък в крайна сметка ако ще ходиш както спомена до Италия ще бъде най-читавия, който намериш! :beer

абе предпочитам седан, че тези комбита ги ползват за :bishop


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот Matematiks » Сря 11 май 2011 9:41


Цените ш Италич нчма да ти харесат...поне на хубашите екземплчри

Иначе Авсрия-ама всиюките са леж от ръжда,ама много :shock

И аз се бях засилил като теб но накрая си взех Ауди 80 8) заради ръждата


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот vanko_VW » Сря 11 май 2011 9:42


Matematiks написа:Цените ш Италич нчма да ти харесат...поне на хубашите екземплчри

Иначе Авсрия-ама всиюките са леж от ръжда,ама много :shock

И аз се бях засилил като теб но накрая си взех Ауди 80 8) заради ръждата

с колите от Австрия и Германия приключих!!!


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот Matematiks » Сря 11 май 2011 9:47


що така? :mrgreen:


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот vanko_VW » Сря 11 май 2011 10:00


Matematiks написа:що така? :mrgreen:

за мен това са коли който са изградени от ръжда, върху нея боди и най-отгоре боя!


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот pe6kata » Сря 11 май 2011 10:17


доста несериозни неща изчетох от хора чули, недочули...

124-ката е една от най-здравите коли въобще, не само за марката...

С КЕ- джетроника се произвеждат до 93г. Малко по-капризна е откъм газифициране, но нищо особено като проблем.
С такава сме вече 3-та година и няма грижи, само че е купе (200 се), не комби. Тежи към 1350кг (за модел с всички екстри), тия приказки за 2 тона :063: някой бърка теглото на автомобила с максималното му тегло с товара. 250д е към 1450кг


Ходовата част е изключително здрава и возията е много добра, нищо общо с пасат от тия години. Като изолиране и шум в купето също, определено си личи че си в премимум клас автомобил, било то и остарял вече. Багажника не е като на пасат(Б3/Б4), ширчината на задните седалки, както и разстоянито м/у предни и задни седалки, но при пасат са се попрестарали, нямат аналог :lol:

Обслужането е много евтино, да не изпадам в детайли, но е съпоставимо с пасата. Моторът е верига, има един пистов ремък за всички агрегати.

Така както си се насочил за автомобил 94-95г, означава че ще е с новия инжекцион и с 4 клапана на цил. Така ако ще е с газ, проблемите, до колкото може да се нарече така с газифицирането ти изчезват.
Разхода на гориво- на 124 купе с 2.0 122коня- със 100на км/ч е към 8-8.5 газ, 130- към 10/100, градското е много относително знаеш, но нищо различно от кола с аналогични параметри. На бензин е определено по-малък.

Дали бензин или дизел, моторите са им все добри, всичко е до лично предпочитание.
малко суха информация:
http://old.mbclub.ru/mb/models/tx/?serie=124

Убеден съм че ще си много доволен, стига колата да е читава :да:


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот hooligan_sk » Сря 11 май 2011 10:41


А как е корозионната защита на 124ките? Има ли гниене при бройките от последните години?


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот vanko_VW » Сря 11 май 2011 11:18


pe6kata написа:...

Благодаря ти за мнението!


Потребителски аватар
Plehi
Мнения: 838
Регистриран на: Нед 20 май 2007 21:07
Автомобил: Passat B8 T4 Touareg W140
Двигател:
Местоположение: София

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот Plehi » Сря 11 май 2011 14:26


Давам и аз един глас за 124 , няма какво повече за обосноваване.
Баща ми преди време караше 300TD, много пъргава е с тоя мотор , но беше автомат .... да правиха се скорости и диф , но се караше много.За разход в града 10-12 и извън 7-8. :да:


svety
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 29 ное 2006 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот svety » Сря 11 май 2011 16:44


Другата ми кола е Е200/93 г. За ръжди забравяме , ако не е имало интервенции преди това. Скърцащи пластмаси няма защото почти липсват в интериора. Това е най-маневреният автомобил, който съм карал. Дуракоустйчив, просто но с мисъл направен и лесен за поддръжка. Да, на Е200 му крадат комутатора, но 220 няма такъв. Въобще този мотор М 111.960 го водят като един от най-успешните на Мерцедес за времето си. Проблем е ел. инсталацията. Огледай добре за напукани кабели и ронеща се изолация. Охлаждането на мотора е перка с виско съединител - и там обърни внимание при огледа. Като цяло е тежка и луксозна лимузина, идеална за дълги круизи. Двигателя започва да тегли след като се развърти 3000 - 3500 об/мин. За разход какво да ти кажа - градско и над 15 ми е давал с висене 50 мин по задръствания. Средно се приготви за около 13 градско. Изван градско 7,5 при скорости до 130. Говоря за бензин. Търси с 2,2 мотор от последните години с възможно най-много екстри. Най-добре вземи и покарай на някой познат защото е много различен от Пасата - по тромав и муден но пък маневрен. А веднъж набере ли нема спиране Мечока. Квото се сетиш питай. Дай мейл и ще ти пусна един файл с цени на неща по поддръжката на моя. Горе-долу само консумативи. Едни тампони на стабилизираща щанга съм сменил по окачването за 3 год. беха около 50 лв. / 4 бр. оригинални. Успех и късмет в търсенето. Поздрави


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот Matematiks » Сря 11 май 2011 16:59


Аз лично след огледа на последния-300ТД 4 матик автомат 95г се отказах :( и взех Ауди-то
Вярно колата беше Австрия ама.....беше ЛЕЖ- това около дръжките на вратите,багажника отзад здраво,долните ръбове на вратите,веждите бяха УЖАС :? отдоло не ми се мисли какво е било направо :| не съм я вдигал на крик...и така...отсвирих


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: мнение за Мерцедес 124

Мнениеот vanko_VW » Сря 11 май 2011 17:40


svety написа:...

каръл съм Ц220 136к.с автомат и Ц200 ръчка и горе долу имам на представа за вървенето
за инсталацията имам преки наблюдения и знам, че им е болка, а какво по точно да гледам в перката?
Мейла на Л.С.
Благодаря ти!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: simo7 и 49 госта