VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
JoroHondata
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:56
Автомобил: Honda Legend KB1 V6
Двигател: J35A8 от 2007
Местоположение: Сердика
Контакти:

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот JoroHondata » Пет 01 яну 2010 15:22


Здравейте
Честита Нова година, и за много години !
Аз отчасти също имам VW Polo McPolo (2F трябва да е)- 1043 куб., 45 к.с. моноинжекция от 1993 г., което се ползва предимно от родителите ми (извънградско и градско).
За да не става подвеждане (аз лично нямам почти никаква информация относно VW автомобилите като модели и оборудване) мисля, че трябва да се направят някои разграничения: например Полото, което "имам" и съм шофирал малко, няма серво на волана- тегавичко се управлява; няма хидравлика на съединителя- и от тази гледна точка и скоростите не са му на ниво като превключване (а и е с 4 скорости); разхода е сравним с по- големи двигатели, както и на автомобили от по- висок клас (средно 7-8 литра/100 км); нестабилно е при по- големите скорости; побира някакъв багаж, но си е тесничко вътре (на предните седалки за 2 човека); разположението на педалите е все едно са точно в средата на колата (и са много близко един до друг)- не са никак удобни.
Гореспоменатите недостатъци обаче не означават, че това Поло не става за дълъг път, напротив: може да се ползва както за дълъг път, така и за градски условия, но може би шофирането си е по- уморително.

Новите модели вече със сигурност имат хидравлики на волан, съединител, други екстри и т.н., така, че от тази гледна точка за жена по- новите модели са по- добре отколкото по- старите, без значение от мощността на двигателите.
Успех с покупката !
Поздрави




Потребителски аватар
M_POLO
Мнения: 491
Регистриран на: Сря 23 юли 2008 21:14
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBAB
Местоположение: София

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот M_POLO » Съб 02 яну 2010 12:23


Аз пък съм напълно съгласен с колегата lrlmodo всичко е въпрос на привикване вече 2 години карам мойта 2 фка 1.0 моно не съм имал проблем с тирове и такива препиятствия, а също така както каза колегата lrlmodo крал съм я и с 90-110 и с 140-160 и ако се кара с качествен бенизн няма проблеми
ПС: МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН ПЕРФЕКТЕН АВТОМОБИЛ (въпрос на вкус лично мое мнение) :D !!!


Потребителски аватар
kojuharov
Мнения: 161
Регистриран на: Пон 23 мар 2009 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна, Polo 1.3i 1995

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот kojuharov » Нед 03 яну 2010 21:07


Както казах по-рано и колегата го потвърждава - Всичко е въпрос на вкус, поддръжка на автомобила и навик на шофиране. Дали двигателят под капака е 1.0, 2.0 или 5.0 ако си лош шофьор като мен си караш спокойно и плавно не поемаш рисковани маневри и изпреварвания и автомобилът си работи супер без да чуваш ръмжене.


Потребителски аватар
santyago
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 16:26
Автомобил: VW Sharan
Двигател: CFF
Местоположение: Софи-я

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот santyago » Пон 04 яну 2010 1:51


Честита Нова година на всички!!
Някои от колегите тука ми припомниха факта, че наистина AER двигателя загрява доста и доста лесно. Даже сега зимата по светофарите и при по-дълги изчаквания, считайте 2-3 мин, двигателя стига 90 градуса, не прегрява обаче определено като е загрял повечко губи мощност. Като потеглям се зори, като се поохлади в движение се пооправя, което от своя страна оправя нещата донякъде, ама лятото по баирите наистина е като спънато магаре в големите жеги. Един познат ми развиваше теория, че е от темепературното разширение на блока, блабла, не мога да кажа дали е така, но определено жегата му взима здравето на тоя двигател.
А, абе кво толкова аз мога да изпия повече от литър на екс бира, кво говорим за еднолитров двигател :beer


Потребителски аватар
Pathfinder
Мнения: 37
Регистриран на: Нед 28 дек 2008 14:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот Pathfinder » Чет 07 яну 2010 15:16


1.0 си е малък мотор, за дълъг път ще е бавно, но славно, аз съм с 1.4i 16V, това са 100 к.с. и на дълъг път си е 6+ при средна скорост 100-120 км/ч, :lol: е може и повече, но се отразява на резервоара :012:. Лятото от Шумен, като тръгна за Банско и си поддържам 100км/ч (без да бързам естествено), а това са 900км отиване и връщане...разхода го смъквам на 5,5/100км. Успех с избора :applause:


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот apa6o » Чет 07 яну 2010 19:34


Тая тема одавна се е изчерпала - за едни чашата винаги ще е наполовина празна, за други - наполовина пълна... Май и е време за катинара death


Потребителски аватар
winstrol
Мнения: 102
Регистриран на: Чет 20 сеп 2007 16:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот winstrol » Пет 08 яну 2010 17:28


santyago написа:Честита Нова година на всички!!
Някои от колегите тука ми припомниха факта, че наистина AER двигателя загрява доста и доста лесно. Даже сега зимата по светофарите и при по-дълги изчаквания, считайте 2-3 мин, двигателя стига 90 градуса, не прегрява обаче определено като е загрял повечко губи мощност.


Чудя се като чета подобни мнения като това за загряването на AER , като при мен е точно обратното ! В жегите никога не ми е надминавало 90гр. даже мн рядко пуска перка, а сега в студа мн трудно загрявам, да не говорим че при спиране и загасяне на колата за 10 мин от 90гр колата веднага изтива което ми е мн странно ..... термостата съм го сменял преди 3 месеца и все тва си е ,трудно вдига 90гр и бързо изтива... ако някой знае ква е причината да пише :beer


Потребителски аватар
JoroHondata
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:56
Автомобил: Honda Legend KB1 V6
Двигател: J35A8 от 2007
Местоположение: Сердика
Контакти:

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот JoroHondata » Пет 08 яну 2010 20:56


Здрасти
Ако използваш 100 % концентриран антифриз- той не е топлопроводен, и изстива и загрява много по- бавно колата, отколкото ако ползваш вода.
Колкото по- разреден е антифриза по принцип- толкова по- топлопроводен става охаждащия флуид.
Поздрави


WiRiNG
Мнения: 21
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот WiRiNG » Съб 09 яну 2010 14:35


A achopopov имаш предвид че моито поло загрява? и и не даде разход 6 с повече багаж и човек повече. Хммм и мисля че стигнах с 15 мин по рано и с изпреварванията нямах проблем за разлика от теб ;)Ако ще е дизел да е поне Турбодизел ;) Бензина е по непретенциозен двигател и по евтин за подържане :) Това е моето мнение :)


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот apa6o » Съб 09 яну 2010 17:45


Още един път приканвам админите да заключат темата, защото одавна се е изчерпала и е напълно безсмислена... death death


maznia
Мнения: 870
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот maznia » Пет 22 яну 2010 21:20


един глас и от мен да не си копуваш 1000 кубика, макар и да карам такъв автомобил втора година, вече си мечтая за новото му сърце 1,6 SR от голф4 а защо не и голф4 1.6 SR
П. П. Ако си спокоен човек и не си от бързаците тази кола върши работа, но да возиш само двама човека по равен път и с не повече от 90 км.
За олегнали хора стаааава :mrgreen:


Потребителски аватар
marto_89
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 24 фев 2010 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот marto_89 » Сря 24 фев 2010 21:58


колеги, аз карам поло 1.0 98 година и съм много доволен- не изморява на дълъг път,разхода на бензин е приемлив( градско- 7, извънградско-4,5л.), нямам климатик, а дори и да имах нямаше да го ползвам , защото не съм фен на климатика. :banana :banana :banana


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 218
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот PzKpfW » Сря 24 фев 2010 23:27


Аз също карам 1.0AER, имам го повече от две години. Когато я купих внос от Италия колата беше тотално занемарена, маслото в двигателя се беше превърнало в нещо като грес, беше под минимума, а в скоростите имаше около 1л масло с цвят на каша. Оттогава съм минал над 40000км и на път не ме е оставила. Всяка седмица пътувам София-Кулата и трябва да отбележа, че с двама човека скоростта по баирите не пада под 110км/ч. При скорости до 120 колата се държи съвсем прилично, над 120 вече оборотите и стават 4200 и отгоре и почва да харчи много, ускорението оттам нагоре е слабо. При каране 80-90 на извънградско разхода пада под 5, на градско е около 7. Трябва да отбележа, че полагам грижи за колата, усетя ли нередност я отстранявам възможно най-бързо, купувам оригинални части или висококачествени заместители, гледам да не пестя от поддръжка. За това време съм сменил амортисьори, шарнири, феродов диск, задни накладки и лагери, ангренажен ремък+ролка и водна помпа, радиатор и термостат. Въпреки, че ми излезе доста пари за такъв клас кола, мога да кажа, че не съжалявам (засега :) за избора си :да:


dj-milen
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 16:14
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: 2.0 TDI
Местоположение: Велинград

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот dj-milen » Пон 01 мар 2010 13:38


И аз съм с 1.0 и съм доволен, пловдив, пазарджик, софия навсякаде много съм доволен. Климатик си има а бе кво да кажа ядва се!


Потребителски аватар
Христов
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 15 май 2007 14:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен/София
Контакти:

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот Христов » Сря 03 мар 2010 0:50


Направо съм удивен от пълните глупости и идиотщини изписани в тази тема.
Всяка кола щом може да ускорява и поддържа без проблеми скорости 90-130км/ч става за извънградско.
Полото в семейството го имам от 9месеца, като сега зимата основно с него пътувам. Наистина малка кола, но си е достатъчно повратлива и с достатъчен хъс и упоритост. Двигателя е 1.05 HZ на газ и много малко хора успяват да ми издържат на темпото на шофиране, за съжаление има изключително много флегматични и неспособни "шофьори", които не знаят какво трябва да се прави в определени ситуации. Поло-верчето дава всичко от себе си и не се оплаква. Незнам за вашите, но при 90км/ч е по-неустойчиво и шумно отколкото при 120-30км/ч :)
Приканвам тези, които ги е страх, да си карат градско с 50км/ч, а ако им се наложи излизане извънградско постоянно да си гледат в огледалата за обратно виждане. :D
Наканил съм се отдавна и ще взема скоро да я реализирам идеята си, а именно да напиша на задното стъкло един провокативен текст 8)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jordan17772 и 49 госта