Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Golfer_pz
Мнения: 741
Регистриран на: Чет 15 май 2008 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chicago, Illinois

Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот Golfer_pz » Нед 24 апр 2011 1:55


Колеги харесал съм 4 обяви на Пассат Б5. Искам да помоля да ми дадете мнение кой от тях според вас и снимките е по запазен и кой продавач казва истината според вас, и дали има колеги дето случайно са гледали един от изброените пасати, че имам нужда от мнения. Всички са горе долу един ценови клас и ето ги колите:

1. http://www.cars.bg/u350548 този най-много ми харесва макар че има само 1-2 забележки, предна броня надрана, и май липсва вътре капака на подлакътника, но дали се намира лесно?

2. http://www.cars.bg/u300826 също ми харесва но ме притеснява състоянието на турбото и незнам при проба евентуално как да разбера дали всичко е наред с него...

3. http://www.cars.bg/u333580 Не е лош също според мене.

4. http://www.cars.bg/u249242

Моля помогнете! Много ще съм ви благодарен!! Какво мислите за тези обяви и според вас коя най си заслужава :обичам ви :)




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот hooligan_sk » Нед 24 апр 2011 8:40


Във всичките има сериозни нередности - затова са по 4500лв. Тези от къщата с 9бр "пасата" са най-големите кенефи. Бих започнал от номер 3 ако ще ги тествам :да:


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот brum » Нед 24 апр 2011 8:41


1.8t мотора е по-добър избор от 1.8 атмосферният. Колкото и странно да е 1.8t има по-малък разход, по-добра динамика и същата поддръжка. Разликата е в едно турбо, дето на тия коли трудно се скапва. Пък и по моргите не е кой-знае колко скъпо.

Не знам вече в данъците и цените на застраховките каква е разликата.

За километрите не им вярвай. Елементарно се променята. Моята е на 8000 след основен ремонт на мотора и толкова пише и на таблото :) .


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот Peteff » Нед 24 апр 2011 9:02


аз бих започнал от номер 2 , не задруго ами интериора е по HI :)


Потребителски аватар
iko_tuning
Мнения: 102
Регистриран на: Пон 15 фев 2010 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот iko_tuning » Нед 24 апр 2011 10:11


Определено съм за номер 2 заради мотора и интериора от снимките мога да кажа само толкова.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот hooligan_sk » Нед 24 апр 2011 10:35


За тези пари нито двигателя нито салона имат значение - най-важното е да става поне за нещо колата :да:


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот ChimeyJimmey » Нед 24 апр 2011 13:27


1.6 - 16V, 1.8 - 16V... :screwy

Глуууупостиии!
Ич не си струва да се зачита и заглежда повече човек...


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот joromnt » Нед 24 апр 2011 13:44


brum написа:1.8t мотора е по-добър избор от 1.8 атмосферният. Колкото и странно да е 1.8t има по-малък разход, по-добра динамика и същата поддръжка. Разликата е в едно турбо, дето на тия коли трудно се скапва. Пък и по моргите не е кой-знае колко скъпо.

Аз ли се бъркам, или 1,8Т е с демпферен маховик??? А тоя маховик се различава от едномасовия по един особен параметър - цената.
На мен тоя пасат от Враца ми хареса, като оставим салона. Има си забележки, ама то на тая цена мисля че е нормално да има.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот brum » Нед 24 апр 2011 13:48


Възможно е, но за разлика от TDI моторите 1.8t не чупят толкова маховици. А и не всички 1.8t са с маховици. Един колега от офиса има такъв (но на Ауди) и е с цял маховик.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот Ljubon » Нед 24 апр 2011 14:43


Golfer_pz написа: и май липсва вътре капака на подлакътника, но дали се намира лесно?

Капакът е на пластмасови пантички, които се чупят лесно. Едва ли ще намериш само капак, защото се продават комплект. И аз търся само капак, ама няма. :banghead:


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот stoi4o.d » Нед 24 апр 2011 16:50


Сложи още 1к отгоре и си вземи нещо читаво :019:


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот H2O » Нед 24 апр 2011 21:00


Ще слагаш ли газ?Общото на тези коли дето си ги избрал са висок данък,доста по скъпа подръжка от колата която ти е в гаража.Този модел на Пасат беше най оплювания в Германия заради лошото качество.То и цените на втора употреба показват недвусмислено положението.Имай в предвид,че цените на горивата ще вървят нагоре!Бензин по два лева,направо забрави :wink:


Потребителски аватар
Golfer_pz
Мнения: 741
Регистриран на: Чет 15 май 2008 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chicago, Illinois

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот Golfer_pz » Нед 24 апр 2011 21:16


H2O написа:Ще слагаш ли газ?Общото на тези коли дето си ги избрал са висок данък,доста по скъпа подръжка от колата която ти е в гаража.Този модел на Пасат беше най оплювания в Германия заради лошото качество.То и цените на втора употреба показват недвусмислено положението.Имай в предвид,че цените на горивата ще вървят нагоре!Бензин по два лева,направо забрави :wink:

Колега, колата ще има и ГИ. Знам че е по скъпа поддръжката, данъка й е 120лв в Пазарджик защото един колега има такъв и го взе за 4200лв :shock до сега вече 2 месеца няма проблеми с него. Аз лично не мисля че ще имам голям проблем с окачването поради причината че колите много си ги пазя, както и тая в момента в гаража, нищо за 2 год. не съм й сменил по окачването + това знам че на тези носачи се сменят задните им втулки поради което не е задължително за се сменя целия носач освен ако не се е разтропал шарнира, но аз смятам че ако си го пазя което по принцип правя няма да имам проблеми.
Между другото и аз много хареса Врачанския пасат. И се зачудвам дали да не ида скоро да го погледна, но ако има колега където има възможност да го види на място от Враца, многоооо ще съм благодарен, а не да бия 250км до там за нищо :)


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот joker » Нед 24 апр 2011 22:01


Мои съседи имат Пасат с 1.8 125 к.с. атмосферен и се чудят как да се оттърват от него и не заради скъпата поддръжка на ходовата част.а заради (цитирам!)-"тромавия и неприятно шумен във високите обороти ДВГ"...а и солидно горял!!!...


Потребителски аватар
Golfer_pz
Мнения: 741
Регистриран на: Чет 15 май 2008 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Chicago, Illinois

Re: Колеги дайте мнение, харесал съм 4 обяви на Пассат Б5.

Мнениеот Golfer_pz » Нед 24 апр 2011 22:16


joker написа:Мои съседи имат Пасат с 1.8 125 к.с. атмосферен и се чудят как да се оттърват от него и не заради скъпата поддръжка на ходовата част.а заради (цитирам!)-"тромавия и неприятно шумен във високите обороти ДВГ"...а и солидно горял!!!...

Еми колега, зависи кой за какво го ползва. На мен не ми трябва толкова голяма бегачка, просто ми трябва по голяма кола с малко по голям мотор че с тези 75к.с ми е малко, особено като се качат 3ма в колата и пътувам балканско + климатик. :)
А за горенето, ми знам че гори от 10.5 до 12 градско което зависи колко ти тежи крака, но на мен на газ няма да ми пречи много много(говорим за ГИ). Та тя мойта сега като я напъна в града удря по 10/100 та даже и 10.5/100км разход с 15ките :)

И да попитам, вие кое бихте предпочели - комби или седан?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: simo7 и 52 госта