Здравейте, моля за съвет и мнение.

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
montana70
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 12 апр 2014 13:01
Автомобил:
Двигател:

Здравейте, моля за съвет и мнение.

Мнениеот montana70 » Пон 15 сеп 2014 16:24


Аз съм Георги. Имам Каравел 96 година и много му се радвам и само него карам! Имаме и друга голяма семейна кола, но мен ме тегли все към кораба майка...! Имам проблем, помагайте. Каравела е 2,5 TDI. Има едно причукване от мотора когато го запаля. Когато е загрял пак се чува. Почуква леко и метално, не чука с висок интезитет, думата е причуква епизодично. Та въпроса ми е, как да разбера дали е заминал мотора, клапаните, или е вакумната помпа? Много си харесвам буса, и не искам да се разделям с него. Благодаря за всички мнения. Безаварийно пътуване на всички колеги!!




Потребителски аватар
Toni_Kazi4ane
Мнения: 243
Регистриран на: Сря 14 окт 2009 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Казичане

Re: Здравейте, моля за съвет и мнение.

Мнениеот Toni_Kazi4ane » Пон 15 сеп 2014 18:33


На слушане можеш ли да се ориентираш от къде чуваш шума? Ако успееш да се ориентираш горе долу използвай една отвертка и докосни с нея мотора, там където чуваш най силно звука и се заслушай от другия край на отвертката, като допираш ухо до нея за да чуеш ехото по нея. Така с точност може да намериш къде е чукането. Не съм на "ТИ" с този мотор, за това и не знам къде да те насоча да търсиш проблема.
Успех от мен.


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Здравейте, моля за съвет и мнение.

Мнениеот DA@KA » Пон 15 сеп 2014 21:21


Привет колега залагам на вакум помпа.Докато работи мотора извади щуцера на тръбата за вакум към сервото и ще ти стане ясно дали е от нея.Успех. :beer


montana70
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 12 апр 2014 13:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте, моля за съвет и мнение.

Мнениеот montana70 » Вто 16 сеп 2014 19:50


Благодарство за мненията!! Та отговора е на 100процента вакум помпата, с две думи малкия дявол. От радост даже измих буса днес....Ето и каква препоръка ми дадоха. Вместо да сменям цялата помпа, да обърна само оста. Понякога това решава проблема. Някой опитвал ли е? Георги.


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Здравейте, моля за съвет и мнение.

Мнениеот DA@KA » Сря 17 сеп 2014 6:54




Потребителски аватар
kadeta
Мнения: 140
Регистриран на: Съб 16 яну 2010 19:58
Автомобил: MULTIVAN 1.9 D
Двигател: 1X 1992
Местоположение: pleven

Re: Здравейте, моля за съвет и мнение.

Мнениеот kadeta » Сря 17 сеп 2014 18:41


повярвай на колегата DA@KA той тези вакуум помпи може и насън да ги отремонтира,прочети му темата докрай и ще разбереш. :th_up



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта