Мнения и препоръки относно двигател 2.5TDI на бус LT35

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
juli76
Мнения: 162
Регистриран на: Вто 25 окт 2005 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнения и препоръки относно двигател 2.5TDI на бус LT35

Мнениеот juli76 » Пет 20 яну 2006 16:18


Здравейте.Притежавам бус LT с такъв мотор пет цилиндров 102кс.Интересува ме малко повече информация за този двигател.Кои са слабите му места и приемуществата. Какво трядва да се съблюдава в процеса на експлоатация.С какъв ресур е разчетен по принцип този двигател. :?:Някой карал ли е такъв бус какви са му впечатленията от него. Благодаря предварително за евентуалните отговори. :wink: :)




Потребителски аватар
ivofordivo
Мнения: 119
Регистриран на: Вто 11 окт 2005 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

vw T4 caravelle

Мнениеот ivofordivo » Нед 22 яну 2006 18:45


ами аз карам Т4 пак е 2.5 тди ама нисто не мога да ти кажа щото и аз го имам от скоро сменяи консумативи и даваи газ :)


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот niikoo_1 » Нед 22 яну 2006 18:51


Имахме едно време първо транпортер и после LT31. С LT31-то сме нямали никакви проблеми с мотора 2.4бензин, а буса си беше на годинки. Мотора е доста дефорсиран 2.5 и 100коня така, че не виждам какви проблеми може да имаш с него. Би трябвало да искара 300хил км. без никаккъв проблем.


Потребителски аватар
ivofordivo
Мнения: 119
Регистриран на: Вто 11 окт 2005 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

vw

Мнениеот ivofordivo » Нед 22 яну 2006 22:41


не знам някои се оплакват от турбо комресора че барзо здавал багажа,но някой по компетентен трябва да каже.


Потребителски аватар
juli76
Мнения: 162
Регистриран на: Вто 25 окт 2005 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот juli76 » Чет 26 яну 2006 22:11


Здравейте отново. Да ви кажа и аз не съм чак толкова голям лаик в тази област но до преди известно време разчитах на друга марка бус от който бях много доволен но нещата се променят.С LT-то нямам кой знае какви главоболия като изключа двете смени на преден ресьор и то за период от 4-5 месеца нали окачването е същото като на Sprinter те страдат от същата болка но какво да се прави късмет :) пък и тези хубави пътища. :evil: Иначе от двигателя общо взето съм доволен за 9 месеца съм му навъртял повече от 70000км.и до сега нямам забележки като изключим само това че му липсва малко мощност когато е по-натоварен буса...( ех да беше 2.8TDI 131кс.) :) но и така се справя добре все пак това е товарен автомобил а не лека кола. :D За турбото колегата по-горе е прав.На последък взе да омаслява от страната на компресора и на моменти не работи оптимално да не казвам направо че не ще да включва друг път пък работи добре все едно че му няма нищо но смятам да го карам така до тотален отказ след което ще го заменя с рециклирано с гаранция все пак това се счита за консуматив пък и буса вече е към 270000км.тъй че го смятам за нормално. :wink:От мен за сега е това. :)Ще ми е любопитно да чуя още мнения по въпроса. :wink:


valeri_m
Мнения: 112
Регистриран на: Нед 14 дек 2008 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Бг- Монтреал.Canada

Re: Мнения и препоръки относно двигател 2.5TDI на бус LT35

Мнениеот valeri_m » Чет 26 яну 2012 12:27


Имам бус LT35 102cc 2.5 motor 1997 , за три месеца изминах около 10 000 км. и ми даде следния проблем.Както си върви и спира да подава газ, натискам педала и никаква промяна.Като изгася и запаля се оправят нещата.Ходих в сервиз, гледаха, мериха , но не откриха проблем.Напръскаха буксите с контактен спрей и от тогава нямам проблем.Другото което ми направи впечатление, още като го купих, като поработи и започва да трака много дразнещо двигателя.Оказа се че вакум помпата е проблема, като натисна няколко пъти спирачките и се оправя.Сега се чудя какво да го правя, някой да се е сблъскал с този проблем ? Казаха ми че това е често срещан проблем и да карам така, но искам да го оправя ако не е прекалено скъпо.Другия ми проблем е че нямам ръчна, за да я оправят ми поискаха 800 лв. и се отказах.Има и други такива дребни но дразнещи проблеми, които с времето стават по-големи.Лятото го купих с големи надежди, но с тези неща ми пуши главата...
Благодаря предварително за помоща.

Колега, добре дошъл първо, като си се регистрирал си се съгласил с правилата на форума и едно от тях е да пишем на кирилица.Постарай се другия път нещата да са както трябва, не ми се "превежда" всяко твое мнение.Благодаря и успех с LT-то. Mod. by PACH


imam bus za tri mese ca minax gore dolu 10000 km dade problem v smisal kakto varvi i spira da podava gaz natiskaw gasta nqma nikoi raboti na oboroti.kato izgasq i pag zapalq tragva xodix do serviz merix struvaxa ne otkrixa problem no napraskaxa buksite sas kontakten sprei i do sega nqma problem.ima owte kato go kupix sledniq problem kogato poraboti po4vada traka mnogo draznewto dvigatela okaza se vakum pompata ta traka traka i kato natisna nqkolko pati spira4kata i se opravq siga neznam kakvo da go pravq ako nqkoi ima ili e imal sawtiq problem i znae rewenie wte sam mnogo blagodaren.priqteli mi kazaxa 4e tova e 4esto srewtano no taka si gi karat busovete no az iskam da go opravq e ako i ne e mnogo skapo nqma i ra4na i zaneq mi poiskaxa 800lv i seotkazax ima takiva uj leki problemi i kato go kupiw stavat golemi iaz go kupix lqtoto sas golemi nadejdi no seka sas te drebolii me pari glavata blagodarq predvaritelno za pomowta


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Мнения и препоръки относно двигател 2.5TDI на бус LT35

Мнениеот DA@KA » Чет 26 яну 2012 13:26


viewtopic.php?f=66&t=258375 Приятно четене.От мен две думи:сменяш втулките на оста на самата помпа или цялата помпа. :beer


iv4olt35
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 21 мар 2012 12:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Re: Мнения и препоръки относно двигател 2.5TDI на бус LT35

Мнениеот iv4olt35 » Сря 21 мар 2012 12:59


Здравейте имам лт35 97г 2.5 tdi немога да го накарам да загрее смених термостат двата температурни датчика слагах картони на решетката и неще и това е отремонтирах всичко ама наистина всичко и неще и неще от незагряването не мога да настроь помпата и на 5та все едно го дърпа назад а и достига максимум 40 градуса с картоните и това от 3 песеца и 3000лв по маистори ако някои има нещо на идея бих искал да я чуя а под всичко имам в предвид катализатор аигеер изолиран турбо вакуми ремъци филтри помпа дюзи въздушен датчик радиатори педал на газта мап сензор и компютър и на диагностика не дава проблем никакъв ако някои има идея ваш съм


toni777
Мнения: 30
Регистриран на: Вто 21 юни 2011 23:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения и препоръки относно двигател 2.5TDI на бус LT35

Мнениеот toni777 » Сря 28 мар 2012 11:08


Аз имам ЛТ35 2,8 158 коня 2006 г . Избрах най-мощната версия ,защото тези със 86 ,102 и 109 коня ми се видяха мноооого слабички . Мога да кажа само добри неща за машината ,много добра и проста ходова част и доста безпроблемен двигател . Имал съм проблеми с електрониката само и по-конкретно с имобилайзера и за съжаление лесно му избива ръжда след време ,иначе всичко друго за сега е ок .


georgi70
Мнения: 100
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Харманли

Re: Мнения и препоръки относно двигател 2.5TDI на бус LT35

Мнениеот georgi70 » Вто 14 яну 2014 20:11


някой знае дали този двигател са слага на някой модел кола.-


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Мнения и препоръки относно двигател 2.5TDI на бус LT35

Мнениеот niks76 » Сря 15 яну 2014 21:42


за съжаление след ауди 100-А6 от първите ,редовия петак се спира от производство


iliev_st1
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 28 май 2015 14:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения и препоръки относно двигател 2.5TDI на бус LT35

Мнениеот iliev_st1 » Пон 01 юни 2015 19:24


Здравейте!Тествахме едно vw lt 35 2.8 tdi 158 коня 2004 нямаше главен път на близо карахме го до трета скорост сториха ми се доста къси скоростите и все едно набира малко тромаво турбото му работи буса не пуши грам незнам да не са дюзи нещо или толкова си може но за тия коне ми се стори малко слабо.След това ходихме да видим едно vw lt 2.5 tdi 109 коня 2001 със сменено турбо чисто ново направо върви два пъти повече обаче цената му е доста висока.Ако има някой който знае нещо по въпроса и може да даде съвет ще съм много благодарен!


Потребителски аватар
MrDiesel
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 05 юни 2006 19:14
Автомобил: vw t3 Caravelle
Двигател: SUBARU EJ 25 DOHC
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнения и препоръки относно двигател 2.5TDI на бус LT35

Мнениеот MrDiesel » Пон 01 юни 2015 21:12


Карал съм такова 2,8 тди хладилно нормална база около 2 години и 100000 км.Мотора е четирицилидров помпа-дюза,води се бразилски,не е на ремък а на ангренажни колела.Наистина е малко тромав,но като надуе турбината която е бая голяма след 1800 оборота дърпа като влак-няма значение дали е пълен или празен.Максимална скорост около 140 км в час,ако го галиш разхода извънградско до 90-100 км гори 8л.в града и на 18/100 съм правил,но беше с минусов агрегат и лятото не го гасях цял ден.Обслужването е доста скъпо,защото мотора е рядък и екзотичен -помня че масления филтър беше около 50 лв.На мен ми гръмна хидравличната помпа и цената на новата е около 2000 лв,няма втора употреба.Товарил съм го 2тона много пъти и проблема е не баирите а надолнището.Чувал съм от колеги за 2,5 с чип работата ставала супер спрямо 2.8.Иначе бусове съм карал доста модели и чисто нови,но с този правя Варна-София-Варна за ден без да се изморя изобщо.Дано съм ти бил полезен.


iliev_st1
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 28 май 2015 14:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения и препоръки относно двигател 2.5TDI на бус LT35

Мнениеот iliev_st1 » Сря 03 юни 2015 19:03


Полезен и то доста от две седмици се ровя из форумите за информация :smile Kарах bmw 5.30 d 230 коня с чип и сега го продадох.Буса почти 100 процента няма да издържа дълго и ще го чипосам,карал съм и 4 години sprinter 311cdi 2009 бях доставчик на сандвичи в Ирландия.Влекат си ме бусовете някак си ми е по удобно и по приятно да карам бус искам нещо бързичко ще си го постегна и ще си го ползвам като превозно средство и за работа също мисля и две три седалки да му сложа отзад и да го ползвам като товаропътнически. :smile



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта