Преди 15 000км смених горивният филър, но ми се струва, че ще е добре да развия капачката от долу да изтече мръсотията. От време на време съм карал пасата с евтина нафта и със сигурност са се насъбрали мизериики.
Някой правил ли е тази процедура? Вздух в системата ще остане ли?
почистване на горивен филтър
Това с почистването го забрави, един филтър струва 36лв. не е милион. Аз го сменям през смяна на масло, тоест 20000км., но карам и с хубава нафта.... или поне си мисля, че карам с такава.... 

Последна промяна от morfei1 на Нед 30 ное 2008 19:27, променено общо 1 път.
Vanich написа:Филтъра с който съм в момента е купен оригинален за 76лв от Порше и нямам нямерения да го сменям преди 30 000км на колкото е нормално да се сменя!
Единствено ме интересува дали ще се получи въздушна възглавница във горивната система при иточване на боклуците, ако има такива??!!
Ох като почнете с тези ОРИГИНАЛНИ части от Порше, където правят супер пробег и цените им са x2. Блажени са вярващите.
Въпреки че филтрите ви са супер оригинални имайте предвид, че можете да го скапите точно след първото зареждане с кофти нафта. Да не си мислите, че щом вашите са двойно по-скъпи не се задръстват? За нищо на света няма да карам горивния си филтър 30000км., поне докато живея в България и карам с V-power, който сигурно е по-зле от Биодизела в Германия

Малко се отклонявам от темата, но какъв е пробега на оригинален въздушен филтър от Порше?
- buller
- Мнения: 2193
- Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
- Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
- Двигател: 1_8T AWT
- Местоположение: София
Аз пък горивен филтър не съм сменял от 3 или 4 години! Да, не се шегувам
Изминати са към 30-40 000 км. и не виждам смисъл да го сменям.
Почвате леко да се превръщате в параноици
Сменяй, ако има нужда - ще усетиш. Преди като карах с "наливно" гориво имах проблеми и смених почти нов филтър. От тогава насетне - резервоара никога под 10-15 литра и вече 4-та година нямам проблеми
А за почистване - кажи как би могло да стане това??? За цената му не си заслужава да се правят каквито и да било експерименти.

Почвате леко да се превръщате в параноици


А за почистване - кажи как би могло да стане това??? За цената му не си заслужава да се правят каквито и да било експерименти.
- The^Maniac
- Мнения: 343
- Регистриран на: Вто 13 мар 2007 18:51
- Автомобил:
- Двигател:
- Местоположение: София
Не, че някой ме е питал, ама да споделя и аз. Всички филтри и маслото задължително на 10к км. Онзи ден реках ей така ревизионно да проверя как е въздушния филтър след 6к км и трябва да ви кажа, че плачеше за смяна. Целия беше набит с пепел и мръсотия. Тия цифри дето ги казвате - 20-30-40к км сигурно са за Германия, ама за нашите условия - чисти и хубави пътища и качествени и добри горива .... филтрите трябва да се сменят доста по-често, ако си цените колите. Мое мнение.
Профилактичното изтупване на въздушния филтър на 5000км е много добра идея, която е почти задължително да се прави в нашата прашна държава. За съжаление аз не го изтупвам на 5000км. защото ме мързи, но задължително го сменям на 10000км, защо така или иначе си го плащам в следващите 10000км. в повишен разход, ако пропусна да го сменя.
До 30000км. си позволявам да карам само филтъра на купето.
До 30000км. си позволявам да карам само филтъра на купето.
- buller
- Мнения: 2193
- Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
- Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
- Двигател: 1_8T AWT
- Местоположение: София
The^Maniac написа:...ама за нашите условия - чисти и хубави пътища и качествени и добри горива ....
Че какво ни е на горивата


Рядко оставам с под 1/3 от горивото в резервоара и оттук смятам, че не е необходимо горивният филтър да се сменя със същата честота както въздушния - той яде периодично бой, а на смяна на маслото отива в коша

- Scarchu
- Мнения: 687
- Регистриран на: Пон 29 май 2006 10:21
- Автомобил: Black
- Двигател: with internal combustion
- Местоположение: София
- Контакти:
Smeagol написа:The^Maniac написа:...ама за нашите условия - чисти и хубави пътища и качествени и добри горива ....
Че какво ни е на гориватаПо-вероятно е да си запушиш горивния филтър от продължително каране на резервата - ще го напълниш с всичко, което е по дъното на резервоара
![]()
Рядко оставам с под 1/3 от горивото в резервоара и оттук смятам, че не е необходимо горивният филтър да се сменя със същата честота както въздушния - той яде периодично бой, а на смяна на маслото отива в коша
Добре де колега, ама тая мизерия на дъното от къде ли е дошла? Не цялата ла*нарщина се утаява!
Върни се в “Дизелови агрегати”
Кой е на линия
Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 83 госта