Двойно заклщчване след сваляне на брава
- mr24
- Мнения: 190
- Регистриран на: Нед 16 ное 2008 23:14
- Автомобил: Golf 3 TDI 110hp
- Двигател:
- Местоположение: София
Двойно заклщчване след сваляне на брава
Някаква пружинка се беше счупила в бравата на шофьорската врата, свалихме я (бравата), баща ми я оправи и пак я сложихме. И сега като се включи алармата се заключва колата и след 10-15 секунди компресора отново заработва и се чува някакво "цък". Освен това, ако заключвам от шофьорската врата останалите врати не се заключват. Предполагам, че последното е от забравена букса към пантата (когато я монтирахме вече се беше стъмнило и бързахме), но защо се заключва по 2 пъти?
- m2595
- Мнения: 1027
- Регистриран на: Нед 31 авг 2008 20:30
- Автомобил: Mercedes W124 250D
- Двигател: OM602
- Местоположение: Провадия
Re: Двойно заклщчване след сваляне на брава
Аз имах подобен проблем. 7-8 месеца Голфи стоя без компресор за централно(старият се прецака) и когато преди 2 месеца си сложих ново централно се получи същия (д)ефект като при тебе. Оправи се от самосебе си след няколко дена. 

- Mustang GT-R
- Мнения: 462
- Регистриран на: Пон 04 апр 2005 23:13
- Автомобил:
- Двигател:
- Местоположение: София
Re: Двойно заклщчване след сваляне на брава
Аз смених преди 1 год. компресора на централното с втора употреба, че моето даде фира и от тогава зключва втори път след 10 сек. Със старото го нямаше това нещо. 

- radotom
- Модератор
- Мнения: 19716
- Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
- Автомобил: Passat B6
- Двигател: CBBB
- Местоположение: Пловдив
Re: Двойно заклщчване след сваляне на брава
m2595 написа: Оправи се от самосебе си след няколко дена.
Хубаво ще е да се види какво се е хммм... 'оправило'

Стандартното положение е да се заключи още веднъж след около 10-15 секунди.
Това е блокировката да не може да се издърпа 'чопчето' за заключване- стърчащата пишка вътре на вратата

-
- Мнения: 3443
- Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
- Автомобил:
- Двигател:
- Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.
Re: Двойно заклщчване след сваляне на брава
Може да сте забравили тая букса към бравата.Потърси за "актуатор",коментирал съм го,а и не само аз.При мен проблема "двойно заключване беше от кабел в маншона на вратата.Двойното заключване е Дефект,не е ЕкстраСега съм с "единично" заключване и си дърпа само "пишките" при опит за изваждане,преди това се шашкаше системата,дори ми зацикляше компресора постоянно-докато не прещракам с дистанционното
Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”
Кой е на линия
Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта