Здравейте.Скъса се меката връзка на гърнетата PASSAT RP двигател 91г
и сега трябва да бъде сменена. Можете ли да дадете съвет къде в Пловдив.Някой може ли да каже дали е задължителна за този модел на PASSAT,защото така както я виждам тази е слагана допълнително, или може да бъде заменена с тръба.Потърсих във форума ,но не намерих нищо за моя модел.Благодаря предварително.
Мека връзка за RP двигател 91г
- zfa159
- Мнения: 7908
- Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
- Автомобил: Mitsubishi Outlander + B4 Syncro
- Двигател:
- Местоположение: София
- Контакти:
Re: Мека връзка за RP двигател 91г
При RP няма мека връзка,която да е типичната мека връзка - гофрирана ламарина с оплетка отгоре.При него е една леща, която седи горе след края на изпускателния колектор и от нея надолу вече тръгва тръбата, която си е цяла назад (без мека връзка).
При теб вероятно е преправено както е при по-новите 1.8 моно (ABS двигател) - там на мястото на лещата има два фланеца с гарнитура и от там си тръгва надолу тръба, която долу вече има мека връзка и поема изместванията на двигателя.

При теб вероятно е преправено както е при по-новите 1.8 моно (ABS двигател) - там на мястото на лещата има два фланеца с гарнитура и от там си тръгва надолу тръба, която долу вече има мека връзка и поема изместванията на двигателя.

Re: Мека връзка за RP двигател 91г
Здрасти.Благодаря за отговора.Така наречената леща не е преправяна с фланци, а си е на мястото.Представлява конус захванат със стоманени скоби.След конуса има тръба.Над кормилната рейка започва меката връзка и влиза в първото гърне(катализатор или заместител). За ето тази мека връзка питам дали може да бъде заменена с тръба или трябва да сложа пак мека връзка.
- Danny boy
- Мнения: 1959
- Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
- Автомобил:
- Двигател:
- Местоположение: Пловдив
Re: Мека връзка за RP двигател 91г
Отиди да ти сложат тръба ще ти вземат 20..лв,моят няма мека връзка от конуса с щипките оригинално отиваше на катализатора и от там в средното гърне.Една качествена мека връзка дето ще кара струва над 100лв.Аз по тръбите ходих в Тракия срещу сервиза на БРЦ има едни ауспухчии,ама тогава беше близо до мен,при тебе...питай в района който живееш.
Кой е на линия
Потребители, разглеждащи този форум: Pet_rov и 52 госта