Игра на моникс?
Правила на форума
Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума
Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума
- 1,9TDI
- Мнения: 316
- Регистриран на: Пон 31 мар 2008 0:01
- Автомобил: Passat B6
- Двигател: BMP
- Местоположение: Все некЪде
Игра на моникс?
Някой има ли представа как се играе тази игра. Тук там намерих много оскъдна информация за играта. Става въпрос за една игра подобна на билярд, но няма джобове в краищата, а едни дупки по самата маса. 8 или 9 дупки са. Утре ще направя снимка на масата не е в много добро състояние.
- Ото Кац
- Мнения: 910
- Регистриран на: Пет 09 юли 2004 16:52
- Автомобил:
- Двигател:
- Местоположение: София
Re: Игра на моникс?
1,9TDI написа:Някой има ли представа как се играе тази игра...
така... да видим дали ще успея да си спомня добре всичките правила


Целта на играта е да се достигне определен брой точки (не помня по правило колко бяха, но като играехме, непрекъснато се договаряхме колко да са преди да почне играта). Bсеки джоб ти носи различен брой точки. Цветната топка (черна или червена) удвоява броя на точките за джоба, в които е попаднала (или май беше броя на точките от целия удар??). Освен това имаш и три гъби, разположени в триъгълник в центъра на масата - две светли в основата и една тъмна - май беше черна - на върха на триъгълника. Върха му сочи към теб. Ако събориш светла губа, губиш точките, набрани от текущия ти удар, а ако събориш черната - губиш всички точки и почваш от начало.
Ако пропуснеш да вкараш - губиш ред и почва следващия

Надявам се да съм ти бил полезен... Аз поне с тази тема си спомних отдавнашни по-невинни времена

- Bobi_S13
- Der Polizist
- Мнения: 6844
- Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
- Автомобил: VW Passat
- Двигател: AVF
- Местоположение: София(Обеля)
Re: Игра на моникс?
не знам как си с английския? Играта се води принципно Бar Billiards
http://www.tradgames.org.uk/games/Bar-Billiards.htm
http://www.tradgames.org.uk/games/Bar-Billiards.htm
- 1,9TDI
- Мнения: 316
- Регистриран на: Пон 31 мар 2008 0:01
- Автомобил: Passat B6
- Двигател: BMP
- Местоположение: Все некЪде
Re: Игра на моникс?
Bobi_S13 написа:не знам как си с английския? Играта се води принципно Бar Billiards
http://www.tradgames.org.uk/games/Bar-Billiards.htm
Ами с английския до толкова, че разбера д/г за какво става въпрос, но не подробно. Иначе играта е същата, но масата е в окаяно състояние.
Благодаря за инфото
Re: Игра на моникс?
Да играта се казва моникс и аз играех много навремето но вече няма маси много са малко сега тя си имам строги правила да те са много видове моникс също е наричан бар Билярд но става и моникс по познато е на хората ето малко инфо за играта.
Сходството на Бар Билярд с моникс , една игра, която беше много популярна в продължение на повече от век след 1770 е толкова очевидно, че изглежда много вероятно, че Бар Билярд е производно на моникс чрез някои потекло, но че потомствената линия е, че в момента, непозната. За повече информация относно това по-рано игра, моля посетете отделна страница за историята на моникс . Освен това, поети и мистериозна връзка, тя не е известно как Бар Билярд произхожда, но в началото на 1930 англичанин Дейвид Гил наблюдава играта, наречена руски Билярд (Билярд Русе) се играе в Белгия. Руската връзка е възможност, но тя изглежда по-вероятно, че играта е кръстен така, че да звучи малко екзотично за ушите на западноевропейците по това време (по същия начин, както и за китайски шашки и полски Draughts). Гил убеден, на английските Jelkes производителя (вече не търговия), за да направи версия на играта, която той нарича Бар Билярд. Механи изглеждаше желание за закупуване на маси и други производители, скоро в акта, а именно Самс братя (по-късно Самс атлас, които бяха закупени от Сивите в Кембридж, който след това излезе от бизнеса). Първа лига кръчма е създаден в Оксфорд през 1936 г. и скоро след това лиги скочи в Рединг, Кентърбъри и Хай Уайкомб. Преди войната, не е очевидно една организация, наречена Национална асоциация на Бар Билярд. Вече несъществуващата Кентърбъри лига отбор спечели предизвикателството NBBA чаша побой екип от Оксфорд, точно преди войната. След войната се формира управителния орган, наречен All-England Бар Билярд асоциация се появява, въпреки отношенията с NBBA, не е ясно. Сега AEBBA контролира играта през 18 окръга, главно в Южна Англия. Старата чаша, обаче, е по някакъв начин запази в Кентърбъри и продължи да се играе като "Team Challenge Cup Кентърбъри за следващите 50 години от 1947. Играта се появи в Джърси 1933 г. и тяхната игра е прилаган от Джърси лига Victuallers лиценз. Този орган работи в тясно сътрудничество с на AEBBA, въпреки вариации в съответните игри, както и на British Open, продължава да се играе в Джърси всяка година най-голямата конкуренция в бар Билярд календар.
Съществуват известен брой на измененията в таблица размери и правила. На Джърси маси бяха очевидно се основават на тези от производителя Бъроуз и Уотс и са малко по-големи (Райли купи, на Бъроус & Watts, за да формират Райли-Burwat по-късна дата). В Джърси, всички удари трябва да бъдат изиграни от едно и също място, докато в Англия, те може да се играе от всяка точка в рамките на малък D в подножието на масата.
В таблицата, показана в дясно е Томас Padmore таблица (с любезното разрешение на Ричард Ходсън). Padmore в крайна сметка беше закупен от Клер група в Ливърпул и включен в марка Thurstons.
Кегли идват оформени като гъби или като малки тънки мнение, с метални crosspieces (както проектирани така, че игра на кегли не могат да попаднат в една чаша). Авторът също така е наясно, че много маси с 4 игра на кегли, вместо от 3. Тъй като Джърси и All-Англия бар Билярд асоциация правила предвиждат, че едно черно и 2 бели кегли да се използва, не е ясно къде дойде този вариант от нито лиги играят с него. Може би това е само играе в отделни кръчми и барове.
Който, предназначени за игра умело гарантира, че е по-икономични на място в заведения и клубове, отколкото обикновените билярд и басейн маси, защото играчите стачка от единия край на масата, така че няма нужда да ходи около масата на всички. Самата игра е нещо необичайно, тъй като играта е ограничена по време, и съща монета, от между 10 и 20 минути игра, според предпочитанията (или алчност на наемодателя).
По време на период на игра, играчите се опитват да се натрупват точки, като удряне на топки, от които 7 са бели и една от които е червено, на таблицата, така че те да падат дупките в другия край. Има 9 дупки всички точкова от 10 до 200 точки, в зависимост от трудността и саксийни топки, тичай до предната част на таблицата в скритите канали, така че те могат да бъдат използвани отново. Играта е измамно трудно се дължи отчасти на допълнителни 3 игра на кегли, които са поставени в близост до високите точкуване дупки. Ако едното от двете бели кегли преобръщането им, временното прекъсване облицовки и всякакви точки, направени по време на това се губят. Лошо, ако черна кегла е свалихте, цялата партитура виновният играч е нулирани, драстичен случай, наистина.
В крайна сметка, времето изтече и бар падне вътре в таблицата, предотвратяване на повече топки се връщат да се преиграва от предната част на таблицата. Останалите топки се изчиства един по един по нормален начин, докато само един още. В този момент, окончателното дяволски правило влезе в игра - единственият начин да се вкара тази последна топката в дупката 200, като първо от дадена страна възглавница. От 200 дупка се намира директно зад фаталното черно кегла и от 200 точки е достатъчно често, за да реши изхода на играта, на финала най-често е изпълнен с напрежение ....
Бар Билярд все още ще силна, особено в южната част на Англия и Англо-нормандските острови, но за съжаление загубили много от своята популярност дължи на появата на американските 8 топки басейн .
А ето и другите видове имена:Френските билярд бар,Италиански билярд бар,Швейцарски билярд бар,Атлас бар Билярд. Това са игрите а правилата ще ги напиша в друга тема
Сходството на Бар Билярд с моникс , една игра, която беше много популярна в продължение на повече от век след 1770 е толкова очевидно, че изглежда много вероятно, че Бар Билярд е производно на моникс чрез някои потекло, но че потомствената линия е, че в момента, непозната. За повече информация относно това по-рано игра, моля посетете отделна страница за историята на моникс . Освен това, поети и мистериозна връзка, тя не е известно как Бар Билярд произхожда, но в началото на 1930 англичанин Дейвид Гил наблюдава играта, наречена руски Билярд (Билярд Русе) се играе в Белгия. Руската връзка е възможност, но тя изглежда по-вероятно, че играта е кръстен така, че да звучи малко екзотично за ушите на западноевропейците по това време (по същия начин, както и за китайски шашки и полски Draughts). Гил убеден, на английските Jelkes производителя (вече не търговия), за да направи версия на играта, която той нарича Бар Билярд. Механи изглеждаше желание за закупуване на маси и други производители, скоро в акта, а именно Самс братя (по-късно Самс атлас, които бяха закупени от Сивите в Кембридж, който след това излезе от бизнеса). Първа лига кръчма е създаден в Оксфорд през 1936 г. и скоро след това лиги скочи в Рединг, Кентърбъри и Хай Уайкомб. Преди войната, не е очевидно една организация, наречена Национална асоциация на Бар Билярд. Вече несъществуващата Кентърбъри лига отбор спечели предизвикателството NBBA чаша побой екип от Оксфорд, точно преди войната. След войната се формира управителния орган, наречен All-England Бар Билярд асоциация се появява, въпреки отношенията с NBBA, не е ясно. Сега AEBBA контролира играта през 18 окръга, главно в Южна Англия. Старата чаша, обаче, е по някакъв начин запази в Кентърбъри и продължи да се играе като "Team Challenge Cup Кентърбъри за следващите 50 години от 1947. Играта се появи в Джърси 1933 г. и тяхната игра е прилаган от Джърси лига Victuallers лиценз. Този орган работи в тясно сътрудничество с на AEBBA, въпреки вариации в съответните игри, както и на British Open, продължава да се играе в Джърси всяка година най-голямата конкуренция в бар Билярд календар.
Съществуват известен брой на измененията в таблица размери и правила. На Джърси маси бяха очевидно се основават на тези от производителя Бъроуз и Уотс и са малко по-големи (Райли купи, на Бъроус & Watts, за да формират Райли-Burwat по-късна дата). В Джърси, всички удари трябва да бъдат изиграни от едно и също място, докато в Англия, те може да се играе от всяка точка в рамките на малък D в подножието на масата.
В таблицата, показана в дясно е Томас Padmore таблица (с любезното разрешение на Ричард Ходсън). Padmore в крайна сметка беше закупен от Клер група в Ливърпул и включен в марка Thurstons.
Кегли идват оформени като гъби или като малки тънки мнение, с метални crosspieces (както проектирани така, че игра на кегли не могат да попаднат в една чаша). Авторът също така е наясно, че много маси с 4 игра на кегли, вместо от 3. Тъй като Джърси и All-Англия бар Билярд асоциация правила предвиждат, че едно черно и 2 бели кегли да се използва, не е ясно къде дойде този вариант от нито лиги играят с него. Може би това е само играе в отделни кръчми и барове.
Който, предназначени за игра умело гарантира, че е по-икономични на място в заведения и клубове, отколкото обикновените билярд и басейн маси, защото играчите стачка от единия край на масата, така че няма нужда да ходи около масата на всички. Самата игра е нещо необичайно, тъй като играта е ограничена по време, и съща монета, от между 10 и 20 минути игра, според предпочитанията (или алчност на наемодателя).
По време на период на игра, играчите се опитват да се натрупват точки, като удряне на топки, от които 7 са бели и една от които е червено, на таблицата, така че те да падат дупките в другия край. Има 9 дупки всички точкова от 10 до 200 точки, в зависимост от трудността и саксийни топки, тичай до предната част на таблицата в скритите канали, така че те могат да бъдат използвани отново. Играта е измамно трудно се дължи отчасти на допълнителни 3 игра на кегли, които са поставени в близост до високите точкуване дупки. Ако едното от двете бели кегли преобръщането им, временното прекъсване облицовки и всякакви точки, направени по време на това се губят. Лошо, ако черна кегла е свалихте, цялата партитура виновният играч е нулирани, драстичен случай, наистина.
В крайна сметка, времето изтече и бар падне вътре в таблицата, предотвратяване на повече топки се връщат да се преиграва от предната част на таблицата. Останалите топки се изчиства един по един по нормален начин, докато само един още. В този момент, окончателното дяволски правило влезе в игра - единственият начин да се вкара тази последна топката в дупката 200, като първо от дадена страна възглавница. От 200 дупка се намира директно зад фаталното черно кегла и от 200 точки е достатъчно често, за да реши изхода на играта, на финала най-често е изпълнен с напрежение ....
Бар Билярд все още ще силна, особено в южната част на Англия и Англо-нормандските острови, но за съжаление загубили много от своята популярност дължи на появата на американските 8 топки басейн .
А ето и другите видове имена:Френските билярд бар,Италиански билярд бар,Швейцарски билярд бар,Атлас бар Билярд. Това са игрите а правилата ще ги напиша в друга тема

Re: Игра на моникс?
Ето и правилата
Оборудване
Бар билярдна маса е подобна малка маса, билярд и идва със седем бели топки и една червена топка. Типичната английска игра е най-традиционно играе или Самс, или Jelkes Таблица което е 33,5 инча широк х 56-56.5 инча от място до далечния ъгъл. Понякога, ще видите по-тънка версия на таблицата Самс, които не отговарят на повечето лиги - 30 х 60 инча. Таблиците по-често използваните в Нормандските острови са направени от Бъроуз и, Watts Смята се, че са 34 x 69 инча.
Вместо на джобове, дупките са потънали в таблицата, 5 в един ред през далечния край на масата и четири определени в диамант модел в задната половина на таблицата. Най-близката дупка в предната част, на стойност 200 точки, има черен пилея пред него, които не трябва да бъде свалено. Следващата две дупки близо до страни на масата, всяка от които на стойност 50 точки. Тогава там е дупка в размер на 100 точки в средата на таблицата. Дупките целия края на таблицата повече от 30, 20, 10, 20 и 30 съответно. И накрая, има място в предната част на дупката 200 за червената топка и преча линия по цялата ширина на таблицата, в близост до предната част с малка D, простираща се напред от него.
Прахосвам договорености могат да варират, но черната прахосвам винаги се намира в предната част на отвора 200 и се лишава от цялата партитура, ако свалихте. Кегли са или тънки игли с лента през горната, за да се предотврати попадане в дупка или гъба форма. Тук са всички известни договорености:
1 черна, 2 бяло или червено. Бяло / червено игра на кегли, задържана само текущата оценка на почивка, ако свалихте. Бял / червен кегли обикновено са разположени от двете страни на дупката 100.
1 черно, 2 бели, 1 червена. Бели кегли понякога са разположени от двете страни на отвора 100, но по-често, в този труден вариант, разположени в предната част на 50 дупки. Те foreit текущата оценка на почивка, ако свалихте. Червената кегла е разположен в предната част на 100 дупки и като черната прахосвам, губи цялата партитура, ако свалихте.
1 черно, 3 червени в предната част на 100 и 50 дупки. Тази опция обикновено разполага с гъби форма на игра на кегли. Червените игра на кегли, задържана само текущата оценка на почивка, ако свалихте.
Правилата по-долу предполагат, първия или последния вариант, но средната опция се играе по същия начин, освен, че червената прахосвам също губи цялата партитура, ако свалихте.
Когато топката попада в дупка, тя се търкаля под масата, за да почива в едно от отделенията в плитък отпред. Оценка за всяка дупка се отбелязва от дупката и също се показва над всеки чрез отделение. Топки в плитък или зад линията на сепвам се очаква да се играе са посочени като "спънка".
Старт
Флип на монета решава кой започва. Играта започва с червена топка на място. Играч, който стартира бяла топка от минимума в предната част на масата и го поставя в D за първия удар. Играта обикновено се играе от 2-ма души, но може да се играе от 3 или 4 играчи.
Основна Играй
Всеки ход се състои от редица стачки и идва към своя край, когато един играч прави без вкарване на стачка или фал.
Стачка е взето от играча бяла или червена топка от минимума в предната част на таблицата, поставяйки я в рамките на D в предната част на таблицата и след това да го удря с щеката. Обикновено, играчите ще вземете червената топка, ако е налична, защото това дава двойни точки. Целта е да се намери друга топка на масата по такъв начин, че поне една топка се озовава при търкаляне в дупка. Ако това се постига, играчът продължава почивката му на следващата топка.
Всяко бялата топка, която попада в дупка резултати, броят на точките, посочени от тази дупка. Ако червената топка попада в дупка, ИТ резултати удвои точките, посочени от тази дупка.
Фаул е извършено от:
чукат над една кегла
причинявайки топката, за да се върне зад линията преча
не се удари друга топка с топката-бияч
причинявайки топката да напусне масата.
Във всички тези случаи, на играча се обърнете облицовки и всякакви точки, отбелязани в този завой се губят. Освен това, ако черна прахосвам, са го съборили, цялата резултата на играча за играта е нулирани.
В края на реда на даден играч, всички топки на масата повърхност остане там, където са те и започва следващият играч на свой ред от извличане на топката от през, което я поставя в D и го удари на масата.
По-често използваните правила
Ако има няма топки от отделение, с които да се вземат стачка, топката е най-близо до линията преча се изтеглят.
Ако една кегла е повалена и топка предотвратява се заменя, топката трябва да бъдат върнати до греда.
Ако топката идва да си почине в D, трябва да бъдат върнати до греда.
Ако една кегла е преместена, но не преобръщане, прахосвам трябва да бъдат върнати на място преди следващия удар.
Когато стачката причинява бяла и черна прахосвам да бъдат съборени, ако черна прахосвам беше свален първо, Черно наказание кегла се (цялата партитура е нулирани), ако бял прахосвам беше свален на първо място, бялата прахосвам наказание се вземат (които се превръщат резултати нищо).
Довършителни
Обикновено, игрите са монета управляваните и всяка монета дава игра на определен период от време между 15.5 и 19 минути. След това време, преградки, бар капки в таблицата, която пречи на саксийни топки от завръщането си през предната част на таблицата. След като това стане, играта продължава, както е описано по-горе, но броя на топки в игра постепенно намалява. Понякога последните 2 или 3 топки са вкарана в една стачка, в който случай играта завършва в този момент, но по-обикновено, идва време, когато има само един оставяли топка.
The Final топка
Ако това се случи, че остава само една топка, специално правило влезе в сила. Преди тя се удари, две бели кеглата са поставени в 50 дупки и се охраняват най-добрите дупки, за да се предотврати топката да бъдат загубени в някоя от тези дупки. След това играта може да бъде прекратена само от един играч удари топката от D по такъв начин, че тя отскача възглавницата на страната и попада в дупката 100 или 200 дупка. Излишно е да казвам, е значително риска от чукат над Черно прахосвам, докато се опитва да постигне този подвиг. Играчите се редуват да направите това, докато или топката е успешно вкарана в дупката 100 или 200 дупка или иначе играта е задържана, защото топката попада в различна дупка или черния кегла е повалена.
Ако окончателният топка удари един от белите игра на кегли, това е фал и ако топката след това трябва да въведете 100 или 200 дупки, играта се задържа.
Разбира се, в случая, когато разликата в точките е по-голяма от 200, не е много по точка в продължаващо защото водещ играч може да избегне да ходя никъде в близост до игра на кегли и да бъде гарантирана победата. Технически, играта не е завършен до последната топка е потънал, но това е нормално в този случай за губещата играч, за да предложи ръката си и признават, че играта.
Вариации
Алтернативни правила и трапезни вариации са в изобилие. Време на играта може да се настрои от някъде между 5 минути и 20 минути, на броя на топки и кегли, може да варира. Стойности на отвори могат да се различават както може точно къде се намират на кегли. Някои правила, заявяват, че червената топка винаги се поставя обратно върху него е място, всеки път, когато е вкарана. Други имат място за първи бялата топка. Някои правила казват, че последната топка може да бъде вкарана в дупката 200.
!!!ТОВА СА ПРАВИЛАТА НА ИГРАТА!!!
Оборудване
Бар билярдна маса е подобна малка маса, билярд и идва със седем бели топки и една червена топка. Типичната английска игра е най-традиционно играе или Самс, или Jelkes Таблица което е 33,5 инча широк х 56-56.5 инча от място до далечния ъгъл. Понякога, ще видите по-тънка версия на таблицата Самс, които не отговарят на повечето лиги - 30 х 60 инча. Таблиците по-често използваните в Нормандските острови са направени от Бъроуз и, Watts Смята се, че са 34 x 69 инча.
Вместо на джобове, дупките са потънали в таблицата, 5 в един ред през далечния край на масата и четири определени в диамант модел в задната половина на таблицата. Най-близката дупка в предната част, на стойност 200 точки, има черен пилея пред него, които не трябва да бъде свалено. Следващата две дупки близо до страни на масата, всяка от които на стойност 50 точки. Тогава там е дупка в размер на 100 точки в средата на таблицата. Дупките целия края на таблицата повече от 30, 20, 10, 20 и 30 съответно. И накрая, има място в предната част на дупката 200 за червената топка и преча линия по цялата ширина на таблицата, в близост до предната част с малка D, простираща се напред от него.
Прахосвам договорености могат да варират, но черната прахосвам винаги се намира в предната част на отвора 200 и се лишава от цялата партитура, ако свалихте. Кегли са или тънки игли с лента през горната, за да се предотврати попадане в дупка или гъба форма. Тук са всички известни договорености:
1 черна, 2 бяло или червено. Бяло / червено игра на кегли, задържана само текущата оценка на почивка, ако свалихте. Бял / червен кегли обикновено са разположени от двете страни на дупката 100.
1 черно, 2 бели, 1 червена. Бели кегли понякога са разположени от двете страни на отвора 100, но по-често, в този труден вариант, разположени в предната част на 50 дупки. Те foreit текущата оценка на почивка, ако свалихте. Червената кегла е разположен в предната част на 100 дупки и като черната прахосвам, губи цялата партитура, ако свалихте.
1 черно, 3 червени в предната част на 100 и 50 дупки. Тази опция обикновено разполага с гъби форма на игра на кегли. Червените игра на кегли, задържана само текущата оценка на почивка, ако свалихте.
Правилата по-долу предполагат, първия или последния вариант, но средната опция се играе по същия начин, освен, че червената прахосвам също губи цялата партитура, ако свалихте.
Когато топката попада в дупка, тя се търкаля под масата, за да почива в едно от отделенията в плитък отпред. Оценка за всяка дупка се отбелязва от дупката и също се показва над всеки чрез отделение. Топки в плитък или зад линията на сепвам се очаква да се играе са посочени като "спънка".
Старт
Флип на монета решава кой започва. Играта започва с червена топка на място. Играч, който стартира бяла топка от минимума в предната част на масата и го поставя в D за първия удар. Играта обикновено се играе от 2-ма души, но може да се играе от 3 или 4 играчи.
Основна Играй
Всеки ход се състои от редица стачки и идва към своя край, когато един играч прави без вкарване на стачка или фал.
Стачка е взето от играча бяла или червена топка от минимума в предната част на таблицата, поставяйки я в рамките на D в предната част на таблицата и след това да го удря с щеката. Обикновено, играчите ще вземете червената топка, ако е налична, защото това дава двойни точки. Целта е да се намери друга топка на масата по такъв начин, че поне една топка се озовава при търкаляне в дупка. Ако това се постига, играчът продължава почивката му на следващата топка.
Всяко бялата топка, която попада в дупка резултати, броят на точките, посочени от тази дупка. Ако червената топка попада в дупка, ИТ резултати удвои точките, посочени от тази дупка.
Фаул е извършено от:
чукат над една кегла
причинявайки топката, за да се върне зад линията преча
не се удари друга топка с топката-бияч
причинявайки топката да напусне масата.
Във всички тези случаи, на играча се обърнете облицовки и всякакви точки, отбелязани в този завой се губят. Освен това, ако черна прахосвам, са го съборили, цялата резултата на играча за играта е нулирани.
В края на реда на даден играч, всички топки на масата повърхност остане там, където са те и започва следващият играч на свой ред от извличане на топката от през, което я поставя в D и го удари на масата.
По-често използваните правила
Ако има няма топки от отделение, с които да се вземат стачка, топката е най-близо до линията преча се изтеглят.
Ако една кегла е повалена и топка предотвратява се заменя, топката трябва да бъдат върнати до греда.
Ако топката идва да си почине в D, трябва да бъдат върнати до греда.
Ако една кегла е преместена, но не преобръщане, прахосвам трябва да бъдат върнати на място преди следващия удар.
Когато стачката причинява бяла и черна прахосвам да бъдат съборени, ако черна прахосвам беше свален първо, Черно наказание кегла се (цялата партитура е нулирани), ако бял прахосвам беше свален на първо място, бялата прахосвам наказание се вземат (които се превръщат резултати нищо).
Довършителни
Обикновено, игрите са монета управляваните и всяка монета дава игра на определен период от време между 15.5 и 19 минути. След това време, преградки, бар капки в таблицата, която пречи на саксийни топки от завръщането си през предната част на таблицата. След като това стане, играта продължава, както е описано по-горе, но броя на топки в игра постепенно намалява. Понякога последните 2 или 3 топки са вкарана в една стачка, в който случай играта завършва в този момент, но по-обикновено, идва време, когато има само един оставяли топка.
The Final топка
Ако това се случи, че остава само една топка, специално правило влезе в сила. Преди тя се удари, две бели кеглата са поставени в 50 дупки и се охраняват най-добрите дупки, за да се предотврати топката да бъдат загубени в някоя от тези дупки. След това играта може да бъде прекратена само от един играч удари топката от D по такъв начин, че тя отскача възглавницата на страната и попада в дупката 100 или 200 дупка. Излишно е да казвам, е значително риска от чукат над Черно прахосвам, докато се опитва да постигне този подвиг. Играчите се редуват да направите това, докато или топката е успешно вкарана в дупката 100 или 200 дупка или иначе играта е задържана, защото топката попада в различна дупка или черния кегла е повалена.
Ако окончателният топка удари един от белите игра на кегли, това е фал и ако топката след това трябва да въведете 100 или 200 дупки, играта се задържа.
Разбира се, в случая, когато разликата в точките е по-голяма от 200, не е много по точка в продължаващо защото водещ играч може да избегне да ходя никъде в близост до игра на кегли и да бъде гарантирана победата. Технически, играта не е завършен до последната топка е потънал, но това е нормално в този случай за губещата играч, за да предложи ръката си и признават, че играта.
Вариации
Алтернативни правила и трапезни вариации са в изобилие. Време на играта може да се настрои от някъде между 5 минути и 20 минути, на броя на топки и кегли, може да варира. Стойности на отвори могат да се различават както може точно къде се намират на кегли. Някои правила, заявяват, че червената топка винаги се поставя обратно върху него е място, всеки път, когато е вкарана. Други имат място за първи бялата топка. Някои правила казват, че последната топка може да бъде вкарана в дупката 200.
!!!ТОВА СА ПРАВИЛАТА НА ИГРАТА!!!
Re: Игра на моникс?
Какво ще му дадеш...още нескопосан превод с гугъл ли... 
За какво става въпрос тука веее


Maspex написа:чукат над една кегла
....
не се удари друга топка с топката-бияч
причинявайки топката да напусне масата.
Maspex написа:...е значително риска от чукат над Черно прахосвам, докато се опитва да постигне този подвиг. Играчите се редуват да направите това, докато или топката е успешно вкарана в дупката
Maspex написа: ....за да предложи ръката си и признават, че играта.
За какво става въпрос тука веее


Последна промяна от Asen_D на Пет 17 фев 2012 22:55, променено общо 1 път.
- mely
- Мнения: 2728
- Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
- Автомобил: Citroen C crosser
- Двигател:
- Местоположение: Стара Загора
Re: Игра на моникс?
Asen_D написа:Какво ще му дадеш...още нескопосан превод с гугъл ли...
За какво става въпрос тука веее![]()




Даже си е направил труда да се регистрира човека ....за да помогне.
- 1,9TDI
- Мнения: 316
- Регистриран на: Пон 31 мар 2008 0:01
- Автомобил: Passat B6
- Двигател: BMP
- Местоположение: Все некЪде
Re: Игра на моникс?
Маспекс мерси за информацията.
За такава маса става въпрос. имаше на едно място такава, но не беше в много добро състояние. Тогава се чудих дали да я взема, но се отказах. Вероятно си е още там.

Asen_D написа:За какво става въпрос тука веее![]()
За такава маса става въпрос. имаше на едно място такава, но не беше в много добро състояние. Тогава се чудих дали да я взема, но се отказах. Вероятно си е още там.

Re: Игра на моникс?
!!!ЕТО И ОЩЕ МАЛКО ИНФО ЗА ЕДНА ДРУГА ИГРА!!!
3-спонтов карамбол
3-спонтов карамбол по известен с английското си наименование 3 cushion (от англ. cushion - възглавница, спонт на билярдна маса) е билярдна игра от вида на карамболите - игри които се играят на билярдна маса без джобове. 3-спонтовият карамбол се играе от двама души с общо 3 билярдни топки - бяла, жълта и червена, които в официалната форма на играта са по-големи от тези в Осма или Девета топка, но често се практикуват и със стандартните за тези игри топки.
Стандартната маса е с размери 10х5 фута ( 305х152 см)
Използва се стандартна щека за билярд 8ма, 9та топка.
Правила
Всеки играч има собствена топка-бияч като единият от тях играе с бялата, съответно другият играч играе с жълтата, а червената топка винаги е топка-мишена. Преди началото на същинската игра се определя кой от двамата играчи ще играе пръв. Това може да стане с някакъв вид жребий (монета и пр.), по договорка между двамата играчи или по друг начин.
След като се определи реда на игра топките се поставят по следния начин: червената топка е в средата на горната част на масата (късият спонт от далечната страна на началната линия), а жълтата топка в средата на долната част на масата върху стартовата линия (при условие, че играчът с бялата топка печели началният удар, в противен случай бялата топка е в средата), а бялата се слага от дясната и страна.
Цел на играта
Да се достигне до определен брой точки, договорен между играчите преди началото на играта.
Варианти за отбелязване на точки:
1-ви начин: Играчът, който е на ход удря своята топка-бияч като целта му е да удари другите 2 топки-мишени като преди това топката-бияч удари минимум 3пъти който и да е от спонтовете (бордовете на масата) и след това 2-те топки-мишени.
2-ри начин: Играчът, който е на ход удря своята топка-бияч като целта му отново е да удари 2-те топки-мишени. Този път играчът може да удари първо 1 от топките-мишени след, след което задължително трябва топката-бияч да удари най-малко 3 пъти някой от спонтовете, след което другата топка-мишена.
При правилно изпълнение на някой от горните удари на играча, който е на ход се присъжда 1 точка. Той остава на масата докато не изпълни т.нар. грешен удар - не изпълни някое от правилата за игра или удар за отбелязване на точка.
!!!КРАЙ!!!
3-спонтов карамбол
3-спонтов карамбол по известен с английското си наименование 3 cushion (от англ. cushion - възглавница, спонт на билярдна маса) е билярдна игра от вида на карамболите - игри които се играят на билярдна маса без джобове. 3-спонтовият карамбол се играе от двама души с общо 3 билярдни топки - бяла, жълта и червена, които в официалната форма на играта са по-големи от тези в Осма или Девета топка, но често се практикуват и със стандартните за тези игри топки.
Стандартната маса е с размери 10х5 фута ( 305х152 см)
Използва се стандартна щека за билярд 8ма, 9та топка.
Правила
Всеки играч има собствена топка-бияч като единият от тях играе с бялата, съответно другият играч играе с жълтата, а червената топка винаги е топка-мишена. Преди началото на същинската игра се определя кой от двамата играчи ще играе пръв. Това може да стане с някакъв вид жребий (монета и пр.), по договорка между двамата играчи или по друг начин.
След като се определи реда на игра топките се поставят по следния начин: червената топка е в средата на горната част на масата (късият спонт от далечната страна на началната линия), а жълтата топка в средата на долната част на масата върху стартовата линия (при условие, че играчът с бялата топка печели началният удар, в противен случай бялата топка е в средата), а бялата се слага от дясната и страна.
Цел на играта
Да се достигне до определен брой точки, договорен между играчите преди началото на играта.
Варианти за отбелязване на точки:
1-ви начин: Играчът, който е на ход удря своята топка-бияч като целта му е да удари другите 2 топки-мишени като преди това топката-бияч удари минимум 3пъти който и да е от спонтовете (бордовете на масата) и след това 2-те топки-мишени.
2-ри начин: Играчът, който е на ход удря своята топка-бияч като целта му отново е да удари 2-те топки-мишени. Този път играчът може да удари първо 1 от топките-мишени след, след което задължително трябва топката-бияч да удари най-малко 3 пъти някой от спонтовете, след което другата топка-мишена.
При правилно изпълнение на някой от горните удари на играча, който е на ход се присъжда 1 точка. Той остава на масата докато не изпълни т.нар. грешен удар - не изпълни някое от правилата за игра или удар за отбелязване на точка.
!!!КРАЙ!!!
Re: Игра на моникс?
Снукър
нукърът е игра, разновидност на билярда, популярна във Великобритания и някои части на Азия.
Играе се на маса с размери 12 на 6 фута (приблизително 366 см на 183 см). Масата има шест джоба - по 1 във всеки ъгъл и още 2 по средата на дългите страни.
Играе се с помощта на щека, бяла топка-бияч (т.нар. "кю-бол"), 15 червени и 6 цветни топки (жълта, зелена, кафява, синя, розова и черна). Всяка топка носи различен брой точки: червените носят по 1 точка, а цветните — от 2 до 7 (жълта - 2, зелена - 3, кафява - 4, синя - 5, розова - 6 и черна - 7).
Топките се вкарват в джобовете с помощта на топката бияч в последователност червена - цветна. Всяка цветна има свое място на масата и след като бъде вкарана, се връща на първоначалната си позиция. Червените не се връщат, след като бъдат вкарани. Когато вече няма червени топки на масата, цветните трябва да се вкарат във възходящ ред на точките, които носят (от жълта до черна).
Целта на двамата играчи е да направят по-голям сбор точки от този на противника си. Максималният брой точки, който може да се достигне само от вкараните точки (без фалове) във фрейм, е 147 и се получава при комбинирането на всички червени с черната топка.
Играта
Маса
Снукър се играе на правоъгълна маса с размери 6 на 12 фута (около 1,83 на 3,66 метра) и 6 отвора (джобове) на масата - 4 в ъглите и 2, разположени в средата на дългите страни на масата. В единия край на масата, наричан боук край (от английски baulk - препятствие), е разположена боук линията, която отстои на 29 инча от късия борд на боук края на масата. Боук линията е очертана върху масите за снукър, както и полуокръжност с радиус 11,5 инча, обърнат към боук края. Другият къс борд е наричан горен борд.
Маса за снукър с началните позиции на топките
Заради големите размери на стандартната маса за снукър, в някои ситуации, когато пространството за разполагане на масата е по-ограничено, се използват по-малки маси. Съществуват маси за снукър с дължина от 6 фута (половината от стандартната) и съразмерни показатели. При някои от тези маси се намалява и размерът на топките, но при други просто се намалява броя им на масата (само на червените топки).
Топки
опките в снукъра, както и в другите билярдни игри, най-често се правят от фенолова смола, но са по-малки от стандартните топки в игри като Осма топка. Стандартната топка за снукър е с диаметър 52,4 мм, въпреки че често има известни отклонения от този размер. За домашните маси с размери намалени на половина се произвеждат и по-малки топки. В играта на снукър участват 15 червени топки, 6 цветни (жълта, зелена, кафява, синя, розова и черна), и една бяла топка-бияч. Въпреки, че в официалните правила на играта никоя от топките не е номерирана, цветните топки понякога се номерират (особенно в САЩ).
В началото на всеки фрейм (игра) топките се подреждат по точно определен начин. За цветните топки има точно определени позиции на масата, на които те се връщат след вкарването им в джобовете. За разлика от тях за червените има само начална позиция и те остават в джобовете след вкарването си. Жълтата, кафявата и зелената топки се подреждат върху боук линията като кафявата се поставя в средата на боук линията, а жълтата и зелената се поставят на пресечените точки на боук линията с полуокръжността, така че гледано от боук края жълтата да е от дясната страна. Позицията на синята топка е точно в средата на масата, на средата на разстоянието между двата средни джоба. Розовата топка се поставя по средата между синята топка и горния борд на масата, а червените се поставят във формата на триъгълник, така че да са максимално близо до розовата без да я докосват. Черната топка се поставя на 12,75 инча от горния борд.
нукърът е игра, разновидност на билярда, популярна във Великобритания и някои части на Азия.
Играе се на маса с размери 12 на 6 фута (приблизително 366 см на 183 см). Масата има шест джоба - по 1 във всеки ъгъл и още 2 по средата на дългите страни.
Играе се с помощта на щека, бяла топка-бияч (т.нар. "кю-бол"), 15 червени и 6 цветни топки (жълта, зелена, кафява, синя, розова и черна). Всяка топка носи различен брой точки: червените носят по 1 точка, а цветните — от 2 до 7 (жълта - 2, зелена - 3, кафява - 4, синя - 5, розова - 6 и черна - 7).
Топките се вкарват в джобовете с помощта на топката бияч в последователност червена - цветна. Всяка цветна има свое място на масата и след като бъде вкарана, се връща на първоначалната си позиция. Червените не се връщат, след като бъдат вкарани. Когато вече няма червени топки на масата, цветните трябва да се вкарат във възходящ ред на точките, които носят (от жълта до черна).
Целта на двамата играчи е да направят по-голям сбор точки от този на противника си. Максималният брой точки, който може да се достигне само от вкараните точки (без фалове) във фрейм, е 147 и се получава при комбинирането на всички червени с черната топка.
Играта
Маса
Снукър се играе на правоъгълна маса с размери 6 на 12 фута (около 1,83 на 3,66 метра) и 6 отвора (джобове) на масата - 4 в ъглите и 2, разположени в средата на дългите страни на масата. В единия край на масата, наричан боук край (от английски baulk - препятствие), е разположена боук линията, която отстои на 29 инча от късия борд на боук края на масата. Боук линията е очертана върху масите за снукър, както и полуокръжност с радиус 11,5 инча, обърнат към боук края. Другият къс борд е наричан горен борд.
Маса за снукър с началните позиции на топките
Заради големите размери на стандартната маса за снукър, в някои ситуации, когато пространството за разполагане на масата е по-ограничено, се използват по-малки маси. Съществуват маси за снукър с дължина от 6 фута (половината от стандартната) и съразмерни показатели. При някои от тези маси се намалява и размерът на топките, но при други просто се намалява броя им на масата (само на червените топки).
Топки
опките в снукъра, както и в другите билярдни игри, най-често се правят от фенолова смола, но са по-малки от стандартните топки в игри като Осма топка. Стандартната топка за снукър е с диаметър 52,4 мм, въпреки че често има известни отклонения от този размер. За домашните маси с размери намалени на половина се произвеждат и по-малки топки. В играта на снукър участват 15 червени топки, 6 цветни (жълта, зелена, кафява, синя, розова и черна), и една бяла топка-бияч. Въпреки, че в официалните правила на играта никоя от топките не е номерирана, цветните топки понякога се номерират (особенно в САЩ).
В началото на всеки фрейм (игра) топките се подреждат по точно определен начин. За цветните топки има точно определени позиции на масата, на които те се връщат след вкарването им в джобовете. За разлика от тях за червените има само начална позиция и те остават в джобовете след вкарването си. Жълтата, кафявата и зелената топки се подреждат върху боук линията като кафявата се поставя в средата на боук линията, а жълтата и зелената се поставят на пресечените точки на боук линията с полуокръжността, така че гледано от боук края жълтата да е от дясната страна. Позицията на синята топка е точно в средата на масата, на средата на разстоянието между двата средни джоба. Розовата топка се поставя по средата между синята топка и горния борд на масата, а червените се поставят във формата на триъгълник, така че да са максимално близо до розовата без да я докосват. Черната топка се поставя на 12,75 инча от горния борд.
Върни се в “ОФФ-Топик - други”
Кой е на линия
Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта