"С" категория на 21 години ???

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот icoico » Сря 16 яну 2013 16:18


H2O написа:В някои държави употребта на алкохол е след навършване на 21г.Що не си недоволен,че не можеш да станеш доктор на 21г.???Защотото не можеш!Това не е измислено от вчера по света!Дори 21 ми се виждат малко...


Ако под доктор разбираш лекар или изобщо висшист това е друга бира.От средните училища излизат с професионална квалификация шофьори, кранисти и други. Не мое станат сите доктори mhihi, та няма как да минат без категория Ц. Какво се предполага да работят от 18 до 21 годишна възраст?




Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот predat0r » Сря 16 яну 2013 16:36


Не смятам че тези които са над 50-60г чичовци които карат автобуси и камиони са по добри от младите :beer Лични наблюдения


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот kiril_bulgaria » Сря 16 яну 2013 18:07


Вие сте млади, но едно време в казармата изкарвахме С категория, а бяхме 18-19годишни.

За 50 годишните? Така ли мислите за нас?
:lol:
И ние бяхме като Вас, и Вие ще дойдете при нас! Ние сме минали оттам, откъдето Вие сега започвате. Опита се добива с километрите, а за някой от нас са милиони.

Истината е, че вече трудно влизаме и излизаме от лекият автомобил, шкембето ни пречи. Но все още, по мое мнение, реакциите ни са в границата на нормалното, а и опита си казва думата, за да се предвиди една ситуация на пътя.
Автомобила се управлява с мисъл, а не е само въртене на колелото.
:beer


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот anonym0us » Сря 16 яну 2013 18:16


kiril_bulgaria написа:
Автомобила се управлява с мисъл.....

Напълно те подкрепям колега, и аз съм на това мнение, че много могат да "карат" малко могат да "шофират". Но нека не излизаме от темата!
Нищо не пречи след 19 години да си караш леката кола, да си работиш да изкараш някой лев за "Ц" категория, да научиш всичко От-до и да се явиш на 21 години! Според мен това не е пречка, на човек който е решил да изкара дадената категория. Когато някой иска нещо "Намира начин" когато не иска "Намира оправдание"

п.п Не си мислете, че някой като има 40 година зад волана е номер 1! Всеки прави грешки, някои са поправими други непоправими! Човек се учи докато е жив!


Потребителски аватар
x_klk
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 12 юни 2012 19:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sliven

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот x_klk » Сря 16 яну 2013 18:24


Не възрастта е от значение защото има 30-40 годишни които още са с детски акъл, това трябва да се промени.


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот Zerga3GT » Сря 16 яну 2013 18:27


Рефлексите са най-важни!

Аз нямам кат.С защото имам намалено цветоусещане. По добре ще е да затегнат максимално учението и курсовете а не да ми вдигат годините и таксите,защото примерно за да започна работа трябва да съм на 21, + 1 година за С+Е + 3 години стаж минимум и в крайна сметка трябва да съм на 25+ за да съм "Шофьор" трябва да съм дал пари който ще избивам 1 година и в крайна сметка почваш работа при някой мазаен тип който не си поддържа камионите . Айде мерси по-добре да си бачкам в склада. Нека има работа и за бившите ДАП-аджий.


Потребителски аватар
b1z0na
Мнения: 272
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот b1z0na » Сря 16 яну 2013 18:49


Е за кво тоя стаж ... заради тия работи на много млади хора им се прецакват работите. Аз примерно съм си намерил работа като шофиор на камион, но като нямам С и няма да ме вземат, а тамън мислих да я искарам до края на май и да почна работа, но пак ше съм на бюрото заради тия закони facepalm . По добре да затегнат нещата покрай искарването (само покрай кормуването) за да се види кой найстина може да кара и да бъде камионджия :beer

П.П. Не се заяждайте за работа, че до тогава, ше са си намерили друх, камиона го купи мой приятел и сега е в италия като се търне лятото, ще го пуска по курсове и за това съм сигурен, че ми е вързана работата


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот stefan4o » Сря 16 яну 2013 18:55


eminem94 написа:Някой който сигурно няма дори и книжка е дал някаква тъпа идейка,която се е харесала на останалите надрусеняци и пияници в управлението на милата ни Родина !

Само от свята камбанария ги гледаш работите. Аз пък може да не искам на пътя да има 18-годишни пъпчиви тийнейджъри каращи десетки тонове на колела. Затова тези чичковци и дядовци дето ги "мислят" тези закони са там. Ако ти смяташ, че си по-добър от тях - стани политик и пиши закони, както ти е угодно на теб :!: Като не те кефи родината - нали знаеш? mhihi Вратите са широко отворени за млади, амбицирани и умни хора в чужбина.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот znainainai » Сря 16 яну 2013 18:59


dlug написа:Принципно съм съгласен и с ограничението за С категория и за това че трябва да имаш навъртяни километри, но наистина ли мислиш че за 10к се става шофьор? На никого не препоръчвам да си мисли че може да кара след като навърти 10к., ще бъде ужасна грешка


Предполага се че след този пробег си добил поне някакви усещания за скорост разстояние и т.н.
За колегите на по 18-9г за къде бързате малко ли са снимките по стълбовете? Все още си мислите че всичко дето хвърчи е годно за ядене. Голям камион не се кара ей така както си го мислите.Да ви припомням ли касапницата на моста на Бяла Русенско където млад и не до там опитен шофьор със изтощени спирачки изби маса народ?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот stefan4o » Сря 16 яну 2013 19:01


znainainai написа:Да ви припомням ли касапницата на моста на Бяла Русенско където млад и не до там опитен шофьор със изтощени спирачки изби маса народ?

Няма смисъл. На тях не може да им се случи. Никога. mhihi И аз съм бил някога на 18, не съм бил много по-различен от автора на темата :Mr Green Fun


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот icoico » Сря 16 яну 2013 19:21


znainainai написа:
dlug написа:...Да ви припомням ли касапницата на моста на Бяла Русенско където млад и не до там опитен шофьор със изтощени спирачки изби маса народ?


Шофьорът беше на 24 години. Камионът -дърта Шкода Европа претоварена с 10 тона отгоре. Замазаха вината на шофьора на рейса, който се оказа роднина на местно величие. Примерът мисля не е удачен.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот znainainai » Сря 16 яну 2013 19:27


И все пак го имаше моментът със изтощените спирачки нали?


Потребителски аватар
b1z0na
Мнения: 272
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот b1z0na » Сря 16 яну 2013 19:30


icoico написа:
znainainai написа:
dlug написа:...Да ви припомням ли касапницата на моста на Бяла Русенско където млад и не до там опитен шофьор със изтощени спирачки изби маса народ?


Шофьорът беше на 24 години. Камионът -дърта Шкода Европа претоварена с 10 тона отгоре. Замазаха вината на шофьора на рейса, който се оказа роднина на местно величие. Примерът мисля не е удачен.

Със сигурност примерът е много грешен! А й всеки човек е различен на някой им се удава още с сядането зад волана, на някой ако ще не 10 000 км, а 1 000 000 да навъртят са си същите злетаци хванали се с 2те ръце за волана и са го стиснали все едно трябва да го откършат, брадата над волана, околениите очи и едва ли му трябва и един памперс от притеснение facepalm


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот icoico » Сря 16 яну 2013 19:35


Какво означава изтощени спирачки? :gruebel

П.С.Не съм фен на деветнадесетгодишните професионални шофери. Едно време ги събираха в казармата(мен включително mhihi )и им поодялкваха треските. Ама като са завършили такова училище чий ще го дървят докато навършат 21?

Последна промяна от icoico на Сря 16 яну 2013 19:57, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: "С" категория на 21 години ???

Мнениеот DA@KA » Сря 16 яну 2013 19:43


Шкодата фабрично няма хубави спирачки,а че шофера на автобуса е мислел че кара Ферари и ще се изтегли бързо е факт.Които е минавал през Бяла знае,че на това кръстовище има супер видимос в посока Русе.Жалко за хората.Примера наистина не е точен.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта