В момента разполагам с едно количество олово,което започнах да събирам на майтап,заради колегите -рибари.Днес реших да се поинтересувам от актуалната цена за момента.
Оказа се че на вторични ми предлагат 1.50лв/кг.Мой колега ми даде тел. на частно лице,което предлага 2.50лв/кг.Нямам някакви "борсови" количества,но ми стана любопитно защо частно лице ми предлага цял един лев на кг. повече от цената в момента.
Посъветвайте ме какви фактори трябва да следя на този пазар,щото освен олово периодично се събират и др. метали,чиято цена за кг. не е за подценяване.(мед ,месинг и др.)
Та защо е толкова търсено оловото в момента,за да ми предлагат 1лв/кг над цената на вторични? Благодаря на компетентните колеги предварително.
