Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Техническа и сервизна информация за Passat
sun_seeker
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 20 фев 2017 21:53
Автомобил: Passat B8 TDI 110kW Highline
Двигател:
Местоположение: София

Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот sun_seeker » Чет 08 авг 2019 9:57


Здравейте,
Имам проблем с фаровете на В8 2016 Led2. Постоянно ми присветват за заслепяване когато съм на AUTO. В сервиза ми казаха, че всичко било наред, обаче никак не е комфорнто за каране. Някой има ли същият проблем?




HarvesteR
Мнения: 127
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот HarvesteR » Чет 08 авг 2019 22:24


В кой сервиз ти казаха това :)
Ако си правил реглаж на фаровете, къде си го правил?
На магистрала ли караш на Auto или на първокласен път? Защото на Auto и аз ги заслепявам в насрещното движение, но само по магистралите.
Сваляна ли е по някаква причина предната броня, например за боядисване?
С фабричния размер колела ли караш?
Пръскал ли си някакви покрития по предното стъкло, от сорта на течна чистачка?


sun_seeker
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 20 фев 2017 21:53
Автомобил: Passat B8 TDI 110kW Highline
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот sun_seeker » Чет 08 авг 2019 22:51


HarvesteR написа:В кой сервиз ти казаха това :)
Ако си правил реглаж на фаровете, къде си го правил?
На магистрала ли караш на Auto или на първокласен път? Защото на Auto и аз ги заслепявам в насрещното движение, но само по магистралите.

Карах навсякъде на ауто. Преди ремонта на бронята много рядко се случваше някой да ми присветне.
HarvesteR написа:Сваляна ли е по някаква причина предната броня, например за боядисване?

Да, сваляна е но ми обясняват, че не е от това. Въпреки, че точно след този ремонт се появи проблемът.
HarvesteR написа:С фабричния размер колела ли караш?

С оригиналните гуми и джанти дори.
HarvesteR написа:Пръскал ли си някакви покрития по предното стъкло, от сорта на течна чистачка?

Не.


HarvesteR
Мнения: 127
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот HarvesteR » Чет 08 авг 2019 23:51


Надявам се и сам си се досетил, че фаровете са ти за реглаж. Дори и след реглаж в Порше София съм има проблеми като твоите. След реглаж на друго място всичко е ок. Така и не разбрах къде са ти правили реглажа след като са сложили бронята, питам за да знам да не ходя там за реглаж :)

Аз под AUTO имам предвид с включен асистен за преминаване от дълги на къси и автоматична корекция на дължината на светлините.


sun_seeker
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 20 фев 2017 21:53
Автомобил: Passat B8 TDI 110kW Highline
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот sun_seeker » Пет 09 авг 2019 9:04


HarvesteR написа:Надявам се и сам си се досетил, че фаровете са ти за реглаж. Дори и след реглаж в Порше София съм има проблеми като твоите.

Два пъти съм ходил в Порше да ми ги регулират, казваха, че всичко е наред и решението им беше да ги свалят :question :question , след като карах така известно време, отидох пак да ми ги върнат както си бяха, защото вече и аз не виждах.
HarvesteR написа:След реглаж на друго място всичко е ок. Така и не разбрах къде са ти правили реглажа след като са сложили бронята, питам за да знам да не ходя там за реглаж :)

Къде са ти ги регулирали за да отида и аз?
HarvesteR написа:Аз под AUTO имам предвид с включен асистен за преминаване от дълги на къси и автоматична корекция на дължината на светлините.

Аз визирам същата опция.


HarvesteR
Мнения: 127
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот HarvesteR » Пет 09 авг 2019 22:17


Реглаж правих в Дунев Мотор Спорт. Отивам и казвам, че искам реглаж и един келеш ме пита от какво се оплаквам. За втори път му казвам, че искам реглаж на фаровете, а той вади някакъв архаичен стенд и ми казва въпросително, че фаровете ми били ниски. При което аз му казах да не пипа нищо, че си тръгвам. Отстрани ме чу негов колега и ме спря с думите, че ще ми регулира фаровете той и то на друг, по-нов стенд. Общо взето съм доволен спрямо реглажа на Порше.

Последна промяна от HarvesteR на Пет 09 авг 2019 23:26, променено общо 1 път.


sun_seeker
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 20 фев 2017 21:53
Автомобил: Passat B8 TDI 110kW Highline
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот sun_seeker » Пет 09 авг 2019 22:32


Аз от Порше Изток като цяло от нищо не съм доволен. Прескъпо обслужване и до сега е нямало нещо за което да отида и да се е получило от първия път. Ще пробвам и аз в друг сервиз.


HarvesteR
Мнения: 127
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот HarvesteR » Пет 09 авг 2019 22:48


Като се сетя как работи асистента и си мисля, че е възможно да са ти отворили прекалено левия фар и за това да ги заслепяваш. С други думи, проблемът да не е във височината, а в ширината. Ти правиш рекламация, а те вместо да коригират ширината ти ги смъкват, така че да не виждаш на къси.
Имай предвид, че ако не успеят да ти ги нагласят, може някой колега от форума да удари едно рамо. Някой, на който не са му пипани фаровете и да си ги настроиш, като неговите.

В Германия се оплакват от големи разлики във височината на светене при натоварено и разтоварено положение. Това въпреки, че има кантари за ниво. Прави ми впечатление, че се оплакват от малкия led (Led 1) в комбинация със стандартно окачване (без DCC).
Ето линк по въпроса в немския форум:

https://www.motor-talk.de/forum/passat-b8-led-scheinwerfer-stellen-sich-zu-tief-bei-beladung-t6510461.html

Важно е като си решиш проблема да не ни забрявяш и да напишеш какво е станало. Щом в Порше не могат да регулират едни фарове, значи и други колеги имат същия проблем. Пък е тъпо да дадеш 3 бона за фарове и да не виждаш или да заслепяваш колегите. Порше София - Юг, четете ли?........надали :)


JORDITO
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот JORDITO » Съб 10 авг 2019 7:27


Аз доколкото знам, за реглаж на LED фарове, първо се влиза с VCDS или ODIS в контролера за фаровете. Слагат се на паркинг позиция (или режим за реглаж). Сяда човек на шофьорската седалка и чак тогава се регулират на стенд. Задължително на запален мотор, не на контакт. Цитат за процедурата на Октавия 3 фейслифт с LED фарове.
"Трябва да се влезе в конторлера на фаровете 4B да се пуснат базови настройки. Тогава влизат в режим за регулиране, регулират се механично и като зададеш, че си готов колата запомня новото положение"


HarvesteR
Мнения: 127
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот HarvesteR » Съб 10 авг 2019 18:20


Надявах се и друг да сподели мение. JORDITO, четох въпросната тема за Октавия 3. До колкото разбрах, човекът писал цитираното от теб мение работи в ЕТ. В темата друг беше написал, че "базовите настройки" се активират, когато автомобилът е претърпял промяна на височината. Това е с идея да не се бърка, че е натоварен.


sun_seeker
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 20 фев 2017 21:53
Автомобил: Passat B8 TDI 110kW Highline
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот sun_seeker » Нед 11 авг 2019 21:32


При мен проблемът си го има и при натоварен, и при ненатоварен. Нямам представа високи ли са или широки, но смятам да отида на стенд за да разбера и чак тогава при някой от "майсторите" в официалните сервизи. Лошото е, че няма много варианти за сервизиране. Дори си мислех до Австрия да ходя за тези прословути фарове. Тук освен да вземат по 60 лв за литър масло, което е около 20 лв. в магазин, друго не могат.


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот astragt » Нед 08 сеп 2019 22:14


https://youtu.be/ktduT9gWJRQ

В това филмче я има процедурата по реглаж на LED 2 фарове, не е толкоз проста работа. Открихте ли дали някъде го правят качествено?


sun_seeker
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 20 фев 2017 21:53
Автомобил: Passat B8 TDI 110kW Highline
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот sun_seeker » Нед 18 апр 2021 17:24


HarvesteR написа:Като се сетя как работи асистента и си мисля, че е възможно да са ти отворили прекалено левия фар и за това да ги заслепяваш. С други думи, проблемът да не е във височината, а в ширината. Ти правиш рекламация, а те вместо да коригират ширината ти ги смъкват, така че да не виждаш на къси.
Имай предвид, че ако не успеят да ти ги нагласят, може някой колега от форума да удари едно рамо. Някой, на който не са му пипани фаровете и да си ги настроиш, като неговите.

В Германия се оплакват от големи разлики във височината на светене при натоварено и разтоварено положение. Това въпреки, че има кантари за ниво. Прави ми впечатление, че се оплакват от малкия led (Led 1) в комбинация със стандартно окачване (без DCC).
Ето линк по въпроса в немския форум:

https://www.motor-talk.de/forum/passat-b8-led-scheinwerfer-stellen-sich-zu-tief-bei-beladung-t6510461.html

Важно е като си решиш проблема да не ни забрявяш и да напишеш какво е станало. Щом в Порше не могат да регулират едни фарове, значи и други колеги имат същия проблем. Пък е тъпо да дадеш 3 бона за фарове и да не виждаш или да заслепяваш колегите. Порше София - Юг, четете ли?........надали :)


Реших да споделя, че проблема ми го разрешиха в Порше София Изток. Оказало се, че са били малко по-високи. Нямам представа как в ПСЮг са ги тествали и т.н.


Потребителски аватар
lord_aggo
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 18 ное 2009 13:43
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 2016 DFCA
Местоположение: Sofia

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот lord_aggo » Съб 01 май 2021 17:59


Аз ходих вече веднъж в ПСИ за тая процедура, но продължиха да ми присветкват на извънградско, та не съм убеден, че са свършили ок работа :(


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 2016 Led2 - проблем с фаровете на AUTO

Мнениеот Vlad777 » Съб 01 май 2021 18:28


На Auto какво точно се има предвид? На дълги Auto или просто на ауто на копчето за включване на фарове/габаритни?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта