Избор на смартфон средна хубост

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот Bai Sando » Пон 13 яну 2020 21:21


Колеги,спрял съм се на няколко телефончета от средния клас и се чудя кой да взема.
Бюджета ми е около 500 лв.
Искам да не e с много голям дисплей,около 6-6.5 инча макс без рамка,да е с възможно най-голяма батерия и най-вече камерата да прави хубави снимки.
В момента съм с Galaxy S 6 но вече е на доста години и батерията лека полека взе да го предава.Иначе като работа няма никакви ядове.
За сега съм се спрял на
Galaxy А 50
https://www.emag.bg/smartfon-samsung-ga ... ction=view
Huawei P30 Lite
https://www.emag.bg/smartfon-huawei-p30 ... ction=view
Huawei P Smart Z
https://www.emag.bg/smartfon-huawei-p-s ... ction=view
Някой ако може да каже и за Xiaomi как са?




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот stefan4o » Пон 13 яну 2020 21:24


Ако изчакаш до две-три седмици мога да ти уредя хубав жокер.
От изброените Р30 лайт. Самсунг само S, другите са безпредметни.


Потребителски аватар
sith
Мнения: 111
Регистриран на: Пон 12 яну 2009 11:47
Автомобил: Audi A3 + Peugeot 206
Двигател: ASZ + RHY
Местоположение: Петрич

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот sith » Пон 13 яну 2020 21:35


Хвърли един поглед над xiaomi-тата, предлагат доста за цената си.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот Bai Sando » Пон 13 яну 2020 21:43


Ксиаомитата четох коментари,че не били много качествени при опит за рекламация им отказвали понеже били "мокрени".Може и нарочно да са писали така...за това искам да чуя коментар от някой който е имал :wink


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот Winner25 » Пон 13 яну 2020 21:52


Huawei Nova 5T, но цената му е малко по-висока. Ако имаш договор за преподписване може да се вместиш в бюджета.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот tdi fen » Пон 13 яну 2020 21:57


аз и брат ми ползваме Xiaomi и сме доволни никакви ядове моето предложение е mi 9t https://gsm-bg.eu/Xiaomi-Redmi-K20-Mi%2 ... 28GB-Black малко надвишава но си заслужава мощен процесор 8nm,като в флагмана им камерата е 48 мп сензора и е sony


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот Stivi » Пон 13 яну 2020 22:04


Bai Sando написа:Ксиаомитата четох коментари,че не били много качествени при опит за рекламация им отказвали понеже били "мокрени".Може и нарочно да са писали така...за това искам да чуя коментар от някой който е имал :wink

Около мен са само Xiaomi-та но не мога да кажа нищо за "мокрените" ,по простата причина че от всичките десет върху които имам наблюдения ,още нито едно не е имало нужда от сервиз :a045 На дъщерята /11г/ не смогвам да сменям протекторите като се пукнат от поредното падане на телефона,обаче самия той "гък не казва" на този тормоз :wink


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот deodriver » Пон 13 яну 2020 22:17


Winner25 написа:Huawei Nova 5T, но цената му е малко по-висока. Ако имаш договор за преподписване може да се вместиш в бюджета.


За момента и аз бих заложил на Nova 5T.Процесора е същия,като на P30 Pro.
Иначе в края на месеца ще дойдат Samsung А51 и А71,затова не бих бързал да взимам стария А50.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот milmar » Вто 14 яну 2020 8:29


Имаме вкъщи вече 3 броя Xiaomi. Двата са Redmi Note 7. При избора и сравненията с другите телефони, това чудо убива всички марки не просто в този ценови диапазон като камера. От Samsung само S10 е по-добър. Нито Nokia, нито Huawei, нито Motorola при цена 500лв се класират въобще. Друте неща 4GB/64GB, дисплей и т.н. може да ги прегледаш. Скоро обаче взехме още един Xiaomi - Redmi Note 8t, тоя пък просто нямам думи каква камера има, с 4 обектива, има чудесен широкоъгълен режим на камерата, камерата му е по-добра от Note7. Нашите телефони не са се мокрили още, но единия, на дъщеря ми свикна да пада често, както при колегата по-горе, но няма проблем :-) .Новия 8t дойде с перфектно fast charge зарядно.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот Bai Sando » Вто 14 яну 2020 10:41


Грабнахте ми вниманието с тая 8-мица...
Този който се води про,не е ли по-добре даже?Предлагат го с 4500мач батерия и много яка камера.Сериозно се замислям за него.Пък и се намира на оферти по 400 лв нов,защо в някои магазини го предлагат по 470?Да няма реплики нещо?
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... py2R94Fd9u


powerade
Мнения: 1039
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот powerade » Вто 14 яну 2020 10:46


Градски, точно тоя ще взимам и аз тия дни (Прото) Ходих онзи ден в магазина да ги видя и двата на живо. Про-то уж процесора Медиатек му е недостатък, но пък всичко останало му е по-яко от този без про. И на Basemark-a вади доста добри резултати (този без Про е около 20000, а Про е почти 35 хиляди точки) Имай предвид, че са си големи вафли, пълната резозюция на камерата се ползва без да можеш да приближаваш, качеството ми се видя прилично.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот brum » Вто 14 яну 2020 11:18


Наскоро и аз се чудех за телефон, ама с лимит до 6". Другото ми е неудобно в джоба. Но мога да ти дам малко от моите критерии като евентуална насока кое да гледаш:
1) Екран. Държах да е AMOLED. IPS-а евентуално има предимства само в слънчево време, а в такова не го ползвам. AMOLED-а бие уж във всяка друга ситуация. А дисплея е това което най-често ползваш.
2) Бързо зареждане. По-важно е от батерията, защото за 30 минути на зарядното изкарва цял ден (този които избрах).
3) Размери. Беше ми важно да мога да го държа комфортно в ръката.
4) Памет - да има поне 3GB RAM. Поне в моят случай толкова е достатъчно за момента.

Процесора ми е все тая какъв е ако е сравнително съвременен и с над средните характеристики.

Та иди разгледай какво има по магазините и го подръж в ръка да се ориентираш. Да не стане "въй" като го поръчаш онлайн и се окаже, че е труден за боравене заради големият дисплей :) . Последните години телефоните стават все по-големи и се случват изненади...


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот JuStan » Вто 14 яну 2020 13:11


над 100 служени.лични и на приятели Xiaomi -та , без грешка !!!!
това е марката - от модели вече, каквото пожелаеш имат !
телефоните съотношение цена/качество са на недостижимо ниво !


Потребителски аватар
Vencitu
Мнения: 558
Регистриран на: Вто 08 апр 2008 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот Vencitu » Вто 14 яну 2020 14:14


От 2-3 дена и аз разглеждам Redmi Note 8Т и 8 Pro
Жената иска да си сменя нейния Самсунг и честно казано за 400лв с тези характеристики телефоните изглеждат доста добре.
Все още се чудя дали да е 8Т или 8 Про...разликата е в по добрата камера на Про и малко по голяма батерия.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Избор на смартфон средна хубост

Мнениеот milmar » Вто 14 яну 2020 14:22


По резолюцията на камерата и приближаването, естествено че не можеш да зуумваш и пак да е на максимална резолюция. Без обектив като на истински фотоапарат, с оптично приближаване няма как да стане :-). Това е в основата на цифровата фотография, зуумваш като вземаш само част от пикселите на матрицата, няма как да останат пак колкото са общо. Кой телефон може?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта