За съжаление трябва да си призная. Опуснах навремето Московеца назад и докато отворя вратата се подхлъзнах и паднах под предната гума. Мина си през мен от раз и го спрях тътрузейки се на предната броня.
Преди седмица тръгвам сутринта за работа. Спрял съм успоредно на тротоара и чакам жената да се наконти. Тъкмо се качва и пред мен едно Рено Клио паркирано напречно в градинката пред блока тръгва да се изнася на заден. Аз помислих, че не ме е видял и свирнах, но Реното пресече пътя и се изтресе в шофьорската врата на един Голф паркиран от другата страна на улицата

. Аз си търкам сънен очите и не мога да повярвам. Вътре няма никой и колата седи паркирана от вечерта. Никой не се показа от никъде да види що съм се разсвиркал. Спрях един пешеходец и го помолих да го избутаме пак в градинката, щото има наклон, а ако го оставя на улицата няма видимост и някой ще го отнесе. Подпрях го с една нищожна керемида. Толкова ли му беше трудно на собственика да го подсигури?
